Reklama

29 top smart hračiek z CES 2017, ktoré mieria na trh

Zdroj | BLACK+DECKER
Michal Spiegel
Zdroj | BLACK+DECKER
Zdroj | BLACK+DECKER

Podujatie CES 2017 sa skončilo a zanechalo za sebou hŕbu noviniek. Tento rok sme mali rekordne veľa smart zariadení a tak vám prinášame článok, v ktorom vám ich všetky zhrnieme.

Už minulý rok sa niesol v znamení smart a vyzerá to tak, že rok 2017 nebude iným. Spoločnosti na CES 2017 oznámili množstvo inteligentných gadgetov, na ktoré sa môžeme tešiť v tomto roku.

Blink – smart bezpečnostný systém

Jednou z prvých smart noviniek bol bezpečnostný systém Blink. Balenie ponúka senzor, ktorý majiteľa upozorní na záplavy. Taktiež je dostupný aj pohybový detektor, ktorý je schopný aktivovať zvukový alarm.

Zdroj | Blink

V prípade výpadku internetu, môžete Blink pripojiť k 4G sieti. Nechýba samozrejme možnosť prepojenia so smartfónom. Cena je nastavená podľa programu – prvý stojí 10 dolárov a zahŕňa 4G pripojenie, náhradné batérie, ale aj všetky možné senzory. Druhý program stojí 20 dolárov a v cene je zahrnuté profesionálne sledovanie majetku.

Pozrite si

Blink – zabezpečte svoje obydlie inteligentne

Mio Slice – smart náramok na sledovanie vášho srdca 

Smart náramkami je síce trh už asi presýtený, no Mio sa rozhodol vydať ďalší a to veľmi štýlový kúsok. Nový Mio SLICE má optický snímač srdcového tepu, 3-osí akcelerometer i vibračný motorček. Nabíjateľná batéria udrží náramok v činnosti 5 dní, pričom výrobca počíta s jednou hodinou vysokej aktivity denne. Je tiež vodeodolný do 30 m hĺbky.

Náramok Mio SLICE bude dostupný už od februára za cenu 129 $.

WeMo – smart domácnosť

Firma WeMo predstavila celú sériu príslušenstva do smart domácnosti, napríklad aj inteligentný vypínač Dimmer. Ten bude disponovať rôznymi módmi ako napríklad nočný režim alebo náhodné zapínanie smart žiaroviek, keď nie sú majitelia doma.

Zdroj | WeMo

Dimmer bude tiež spolupracovať so všetkými inteligentnými pomocníkmi, ako Alexa od Amazonu, Google Home, IFTTT alebo Nest.

Druhou novinkou od WeMo je Smart plug, ktorý umožňuje používateľovi kontrolovať spotrebiče v celej domácnosti bez potreby priameho zásahu. Všetko funguje cez Wi-Fi. Smart plug ponúka aj naplánovanie zapnutia spotrebičov, napríklad televízia či lampa. Dimmer zatiaľ cenu oznámenú nemá, no za plug si firma pýta 35 dolárov.

Zdroj | WeMo
Pozrite si

WeMo chce z akejkoľvek domácnosti spraviť inteligentnú

Garmin Fénix 5 – smart hodinky novej generácie

Garmin predstavil trojicu nových hodiniek Fénix 5, 5S a 5X. Budú ponúkať zabudovaný GPS modul, GLONASS, sledovanie srdcového tepu, módy nielen pre športovcov či VO2max štatistiky (spotreba kyslíka).

Modely Garmin fénix 5 a fénix 5S sa začnú predávať za 600 dolárov a následne najväčší model fénix 5X so zafírovým sklíčkom za 700 dolárov. Všetky verzie uvidíte na pultoch obchodov v priebehu prvého štvrťroka tohto roka.

Lenovo Smart Assistant – nový hlasový asistent na trhu

Lenovo vo svojom štýlovom smart asistentovi ponúkne hlasovú pomocníčku Alexu, známu z Amazon Echo, ktorá dokáže pomôcť s aktualizáciou kalendára, hraním hudby, vytvorením zoznamu a ďalšími funkciami zo smartfónu. Nechýba otváranie dverí, komunikácia so svetlami či žalúziami.

Zdroj | Lenovo

Na vrchnej časti nájdete kvalitný reproduktor. Jedna z verzií dokonca disponuje profesionálnym zvukom Harman Kardon audio. Cena Lenovo Smart Assistant bude 129 dolárov a za edíciu s Harman Kardon audiom si zaplatíte 179 dolárov. Dostupný bude už v máji 2017.

Pozrite si

Lenovo Smart Assistant – ďalší hlasový asistent na trhu

Samsung Family Hub 2.0 – nová generácia chladničiek

Okrem prepojenia so smartfónom, veľkého displeju a vnútornej kamery, bude mať nová séria inteligentných chladničiek hlasové ovládanie, zoznam receptov s možnosťou ich „diktovania“ chladničkou počas varenia, ale tiež možnosť objednania potravín priamo z rozhrania Family Hub.

Cenu ani dostupnosť síce ešte nevieme, no mali by sa objaviť ešte tento rok, aj keď u nás si ich asi nekúpite.

LeEco Smart Road Bike – ultra ľahký a inteligentný

Smart bicykle tento rok veľmi potešili na výstave CES. Model od LeEco bude ponúkať bicykel s vlastným operačným systémom Android 6.0 BikeOS, ktorý bude sledovať aktivitu a navigovať. Systém disponuje kvalitnou HERE navigáciou a dokonca online/offline hudobným prehrávačom.

Zdroj | LeEco

Bicykel je navyše vyrobený z uhlíkových vláken. Mal by sa objaviť na trhu už v druhom štvrťroku 2017 za zatiaľ nešpecifikovanú cenu.

Pozrite si

LeEco Smart Road Bike – budúcnosť cyklistiky prichádza

Kérastase Hair Coach – inteligenciu dostala aj kefa na vlasy

Firma L’Oréal sa spojila s firmou Withings, aby vytvorili tohto unikátneho pomocníka nielen pre dámy. Kefa má zabudovaný mikrofón, ktorý „počúva“ zvuk vlasov pri ich česaní a napomáha rozpoznať poddajnosť vlasov, ich kučeravosť, presušenie, ale aj to či sú polámané, alebo majú rozštiepené končeky.

V prípade nesprávneho česania vám to kefa dá najavo vibračnou odozvou. Na trh sa dostane približne v polovici roka 2017 za cenu, ktorá by nemala presiahnuť 200 $.

Polar Team Pro Shirt – smart športové tričko

Firma Polar, ktorá sa venuje športovým smart hodinkám predstavila smart tričko, ktoré má nahradiť otravné hrudné pásy na meranie aktivity.

Zdroj | Polar

Tričko v podstate slúži ako senzor a zároveň ako tenká vrstva oblečenia, ktorú si oblečiete pod športový úbor. Vo vnútri nájdete dva látkove senzory, ktoré pomocou kontaktu s vašim telom budú merať srdcovú aktivitu. Pre záujemcov bude tričko dostupné už v marci za zatiaľ nešpecifikovanú cenu.

Pozrite si

Polar Team Pro Shirt – hrudné pásy môžete zahodiť

Kolibree Ara – inteligentná zubná kefka za rozumnú cenu

Smart zubné kefky nie sú žiadnou novinkou, no väčšinou sú celkom drahé. To chce zmeniť Kolibree Ara, ktorá okrem umelej inteligencie obsahuje akcelerometer a gyroskop.

Umývanie zubov si môžete sledovať na príbuznej aplikácii v smartfóne. Kolibree Ara je dostupná na predobjednanie za cenu 79 € do konca februára. Potom bude stáť 129 €.

LG a ich útok robotov 

Juhokórejský gigant predstavil sériu svojich pomocných robotov. Prvý robot LG Hub Robot prepojí vaše inteligentné spotrebiče a nebude mu robiť problém si s vami ani pokecať, keďže má integrovanú asistentku Alexa. Nechýba ani klasické ovládanie funkcií v dome ako prehrávanie hudby, nastavenie budíkov, vytvorenie pripomienok a poskytovanie informácii o doprave a počasí.

Zdroj | LG

Okrem tohto robota, LG predstavilo aj dvoch, ktorí budú slúžiť na upratovanie veľkých priestorov, čistenie a kosenie. Ceny ani dátumy žiaľ známe nie sú.

Pozrite si

LG Roboty ovládnu vašu domácnosť a letiská

LG Smart InstaView – LG má tiež svoju chladničku

Okrem Samsungu sa novou chladničkou môže pochváliť aj LG. Podporuje webOS a inteligentnú hlasovú službu Alexa od Amazonu. Na rozdiel od Samsungu má veľký, až 29-palcový dotykový LCD displej, ktorý sa vďaka funkcii InstaView a dvojitým poklepaním premení na okno.

Chladnička vás sama upozorní v prípade, ak sa zásoba vybranej potraviny míňa, alebo sa blíži jej dátum exspirácie. Uvedenie na trh ani cena zatiaľ známe nie sú.

Casio Pro Trek WSD-F20 – hodinky s Androidom Wear 2.0

Odolné a štýlové hodinky ponúkajú energeticky nenáročné GPS a možnosť stiahnutia si farebných máp do pamäti telefónu, bez nutnosti pripojenia na internet.

Zdroj | Casio

Samozrejmosťou je odolnosť voči vode do 50 metrov, digitálny kompas, výškomer, dvojvrstvové prekrytie displeja, barometer, gyroskop, dokonca aj mikrofón, akcelerometer, vibračné upozornenia a bezdrôtová technológia Wi-Fi a Bluetooth. Dostupné by mali byť na jar a to za cenu okolo 500 dolárov.

Pozrite si

Casio Pro Trek WSD-F20: prvé smart hodinky s Android Wear 2.0

New Balance RunIQ – vytvorené v spoulpráci s Intelom

Ďalšie smart hodinky ponúkajú integrovaný hudobný prehrávač s pamäťou 4 GB, AMOLED displej, 512 MB pamäť DRAM, GPS, optický senzor srdcového tepu (OHRM), akcelerometer, gyroskop i tzv. „lap button“ tlačidlo.

https://www.youtube.com/watch?v=2fb2dTJNdfs

Dodávky hodiniek začnú 1. februára 2017 a zaplatíte za ne 299,99 dolárov.

Altec Lansing SmartStream – štýlové a inteligentné reproduktory 

Smart reproduktory už sú v dnešnej doby bežnou záležitosťou a firma Altec Lansing prišla na CES so zaujímaým modelom SmartStream.

Zdroj | Altec Lansing

V podstate ide o bezdrôtové reproduktory, ktoré si rozmiestnite po dome/byte a prepojíte cez Wi-Fi. Následne ich spárujete napríklad so svojím telefónom či PC cez Bluetooth a pohodlne ovládate z celého domu. Výhodou sú rôzne veľkosti. Štartovacia cena za najmenší z reproduktorov s výkonom 2×5 wattov je 99 dolárov.

Pozrite si

Altec Lansing SmartStream – reproduktory, ktoré vám ozvučia domácnosť

Norton Core – konečne inteligentný router

Špeciálny štýlový router zaistí šifrovanie dát, bezpečné DNS či automatické aktualizácie, ktoré budú limitovať bezpečnostné chyby. Ak sa predsa len niečo stane, router dá majiteľovi vedieť cez aplikáciu, prípadne spustí karanténu.

https://www.youtube.com/watch?v=1GRNppZd4Ck

Norton Core je už teraz dostupný na predobjednanie za zvýhodnenú cenu 200 dolárov. Neskôr sa bude predávať za 280 USD.

ODG R-8 a R-9 – smart okuliare ešte nevymreli

Po menšom fiasku Google Glass si viaceré firmy dobre rozmysleli, č vstúpiť na trh so smart okuliarmi. Firma ODG to predsa len riskla a prišla s dvomi modelmi, ktoré podporujú AR a VR obsah.

Zdroj | ODG

Okuliare zároveň disponujú čipom Qualcomm Snapdragon 835, ktorý znižuje oneskorenie obrazu voči pohybom. Drahší model ODG R-9 sa začne rozposielať v polovici tohto roka za 1 799 dolárov a jeho lacnejšia verzia ODG R-8 v podobnom časovom horizonte za 1 000 dolárov.

Pozrite si

Smart okuliare ODG R-8 a R-9 s výkonným procesorom Snapdragon 835

Aira – okuliare, ktoré uľahčia nevidiacim život

Pravdepodobne najzaujímavejším produktom, ktorý bol na CES predstavený sú práve okuliare Aira. Funguje to tak, že majiteľ okuliarov sa v prípade núdze spojí s operátorom. Ten spolupracuje s informáciami z Google máp spolu s dátami o používateľovi, podľa ktorých určí kde sa používateľ nachádza a za prítomnosti výstupu z kamery mu pomôže.

https://www.youtube.com/watch?v=PEejIaDTCwQ

Okuliare sa budú predávať v troch rôznych verziách. Za 300 dolárov dostanete 750 minút podpory, 1 000 USD zaručí 3 000 minút a za 2 500 dolárov 10 000 minút, respektíve bude služba na 3, 6 alebo 12 mesiacov.

Matel Aristotle – asistent, ktorý prečíta deťom aj rozprávku 

Ďalší hlasový asistent, ktorý je však tentokrát určený skôr deťom. Okrem čítania rozprávok či hrania hier cez hlasovú aistentku Cortana, ponúka Aristotle kameru na sledovanie vášho dieťaťa.

Zdroj | nabi

Aristotle sa má dostať do predaja v júni 2017 za cenu 299 $.

Pozrite si

Domáci asistent Aristotle by nabi postráži deti a prečíta im rozprávku

SpeedX Unicorn – smart bicykel s perfektnými funkciami

Ďalším uhlíkovým bicyklom so smart funkciami je SpeedX Unicorn. Integrovaný počítač vám bude merať rýchlosť až s 99% presnosťou a samotné zariadenie je dobíjateľné.

Pre ešte jednoduchšie ovládanie je k dispozícii tzv. Wireless Button, ktorým môžete meniť jednotlivé obrazovky na displeji bez toho aby ste sa museli dotýkať displeja. Toto tlačidlo si môžete umiestniť kde len chcete. Napríklad pod riadidlá, kde ho budete mať vždy po ruke. Cena za základnú verziu je 3 499 eur, za verziu Pro 4 599 eur a za verziu X 5 899 eur a bude sa odosielať už v apríli.

D-Link Omna 180 Cam HD – inteligentné sledovanie domácnosti

Špeciálna inteligentná kamera vám bude dohliadať na dieťa v detskej izbe, skontroluje stav staršieho príbuzného alebo napríklad sledovať psa v obývačke.

Zdroj | D-Link

Všetok obsah sa bude nahrávať a vy si ho kedykoľvek môžete pozrieť na obrazovke. Spoločnosť by mala kameru uviesť na trh v prvom kvartáli tohto roka za nešpecifikovanú cenu. Predpokladá sa však cena na úrovni
150 eur, na základe cien podobných modelov výrobcu.

Pozrite si

D-Link Omna 180 Cam HD s podporou ekosystému smart domácnosti Apple

Kuri – robotík pre deti

S robotmi sa nám trh tiež o niečo rozrástol. Robot Kuri disponuje reproduktorom, ktorým môže Kuri odpovedať, prehrávať hudbu či čítať deťom rozprávku na dobrú noc.

https://www.youtube.com/watch?v=MCf9uuQtNuI

Nechýba prepojenie so smartfónom a s aplikáciami ako IFTTT. Cena je 699 dolárov a prvé dodávky majú byť realizované koncom roka 2017.

Arlo Baby – baby monitor s Full HD videom

Tých monitorov a domácich kamier tu tiež máme nejako veľa. Na rozdiel od ostatných domácich kamier, Arlo Baby vás chce nalákať Full HD rozlíšením. Nechýba nočné videnie a dokonca aj senzor pre meranie kvality a vlhkosti vzduchu, ako aj teplomer.

Zdroj | Arlo

Novinka sa bude predávať za 250 dolárov. Za príplatkových 100 dolárov dostanete aj 7-palcový monitor, ktorý môže pri sledovaní nahradiť váš smartfón.

Pozrite si

Arlo Baby – budúcnosť baby monitorov s Full HD videom

Griffin a jeho inteligentné spotrebiče 

Tí, ktorí sa sťažujú na ceny smart spotrebičov, by si určite nemali nechať újsť značku Griffin. Prvým produktom je toaster. Ten sa pripája ku telefónu cez Bluetooth a ponúka funkcie, akými sú napríklad nastavenie teploty pre rozličné typy chleba či dokonca, možnosť zvoliť odtieň toastu.

Zdroj | Griffin

Ďalším spotrebičom je kávomat. Ten už také absurdné funkcie nemá. Postačiť si teda používateľ bude musieť s nastavením intenzity chuti kávy.

Poslednou novinkou od Griffin je smart zrkadlo, ktoré vám ukáže napríklad počasie, zaujímavé správy zo sveta či nadchádzajúce udalosti. Za toaster či kávovar zaplatíte 100 dolárov, čarovné zrkadlo stojí však až 1 000 dolárov.

BLACK+DECKER SMARTECH Robotic Vacuum – nezabudlo sa ani na milovníkov vysávačov

Od konkurencie sa líši napríklad technológiou AutoSense, pomocou ktorej vie rozpoznať, na akom povrchu sa vysávač nachádza a prispôsobuje tomu vysávanie. Na koberci tak pridá sací výkon, na tvrdej podlahe ho zas uberie. Tým šetrí batériu, ktorá pri bežnom vysávaní má zvládnuť 90 minút vysávania.

Novinka bude na domácom trhu v predaji v marci s cenami od 349 do 399 dolárov.

Pozrite si

BLACK+DECKER SMARTECH Robotic Vacuum – robotické vysávače za super ceny

Netatmo Smart Smoke Alarm – inteligentný je už aj detektor dymu

Spoločnosť Netatmo predstavila v spolupráci s firmou Velux inteligentný detektor dymu, ktorý disponuje 85 decibelovou sirénou a okamžitou notifikáciou na smartfón majiteľa s presnou polohou, kde sa dym objavil.

https://www.youtube.com/watch?v=yVCP13NWV0I

Novinka bude dostupná v druhej polovici tohto roka za 99 dolárov.

Nov’in – smart vychádzková palica

Nadpis myslím, že hovorí sám za seba. Táto štýlová palica bude mať zabudovaný senzor pohybu, takže v prípade pádu sa odošle signál na vami zvolené číslo.

Zdroj | Nov'in

Dostupná by mala byť koncom roku za zatiaľ nešpecifikovanú cenu.

Spinali Design Essential – smart džínsy, s ktorými sa nestratíte

Inteligentné dokonca môžu byť aj nohavice. Tieto konkrétne si prepojíte cez Bluetooth a GPS. Podľa toho, ktorým smerom chcete ísť vám nohavice budú vibrovať.

Willow Pump – odsávačka mlieka 21. storočia

Na záver tu máme čerešničku na torte v podobe odsávačky na mlieko. Mamičky si ju môžu umiestniť pod oblečenie a vykonávať tak bežné funkcie ako práca či prechádzky po vonku. Odsávačka sa zároveň dá prepojiť cez smartfón a môžete si tak sledovať štatistiky.

Zdroj | Willow

Zabudovaný motorček v každom zariadení je tichý a v zásade by ste ho počas dňa nemali vôbec počuť. Cena Willow Pump je stanovená na 429 dolárov.

Pozrite si

Willow Pump: odsávačka mlieka pre moderné mamičky

Tak a to je všetko priatelia. Verím, že ste si z nášho zoznamu niečo vybrali alebo vás minimálne niečo zaujalo. Výstava CES 2017 priniesla tento rok skutočne bohatú nádielku a my sa už nevieme dočkať, kedy sa niektoré z produktov začnú objavovať na našom trhu.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.