Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

V rámci „zelenej dohody“ Európskej únie, ktorú kritici nazývajú skôr „zelený údel“, sa podniky a inštitúcie začínajú aj dobrovoľne angažovať na znižovaní svojej uhlíkovej stopy. Znečisťovanie životného prostredia totiž kazí dobré meno značky. V týchto trendoch je síce často plno greenwashingu, čiže „vymývania mozgov ekologickým zahmlievaním“, ale Mercedes-Benz chce skutočné prínosy energie z obnoviteľných zdrojov.

Nespolieha sa preto na rôzne virtuálne prísľuby, ale buduje vlastné kapacity na výrobu čistej elektriny. Aktuálne uzavrela automobilka zmluvu s nemeckou spoločnosťou UKA v hodnote niekoľkých stoviek miliónov eúr na vybudovanie veternej farmy v priestoroch svojej testovacej dráhy v Papenburgu v severnom Nemecku.

Nové auto nemusí byť len nové. Poznáme to viacerí a nové auto pre nás môže znamenať aj kvalitnú jazdenku. Tá vie totiž ponúknuť viac za menej.

Prezreli sme preto súčasnú ponuku bazárov na Slovensku a vybrali 6 najzaujímavejších modelov do 13 000 €. Ako?

Americký technologický gigant Apple mal včera svoju tradičnú júnovú vývojársku konferenciu WWDC. Ukázal na nej hlavne nové verzie operačných systémov, dočkali sme sa aj nových Macov, ale všetka pozornosť napokon smerovala na náhlavnú súpravu Apple Vision Pro.

MacBook Air 15

Vedeli ste, že medzi hlavné kritéria výberu smart/športových hodiniek patrí výdrž na jedno nabitie? Niet sa čomu čudovať, nikto nechce nabíjať hodinky častejšie ako vlastný smartfón. A viete, že Garmin Instinct 2X Solar nemusíte nabíjať vôbec?

Športové hodinky Garmin Instinct 2X Solar vyzerajú masívne, ale ukrývajú v sebe toho naozaj veľa. V prvej časti nášho seriálu sme sa povenovali športovému dizajnu spolu so skvelým transflexným displejom, na ktorom uvidíte informácie za každých podmienok.

Konferencia vývojárov dnes pokračuje druhým dňom, ale veľký deň pre používateľov značky bol včera večer (nášho času). Pokračujeme v predstavovaní noviniek.

Apple Watch sú najpredávanejšie hodinky na svete, v poradí 10. verzia operačného systému predstavuje jednoznačne najväčšiu aktualizáciu za posledné roky.

Apple počas WWDC 2023 okrem iného predstavilo aj dlho očakávaný headset, alebo ak chcete okuliare, s rozšírenou realitou (AR). Tak ako pri všetkom od prvého iPhonu, aj tu sa očakáva, že vďaka tomu sa zmení pohľad na AR.

Zmení. V úvode bude len pre vyvolených, alebo zarytých milovníkoch Apple produktov. My ostatní sa na Apple Vision Pro budeme pozerať trochu inak – ako na predraženú hlúposť za 3 499 dolárov, alebo ak chcete 4 200 € (!).