Reklama

Hľadáte šikovný, pekný a pritom cenovo nenáročný mobil? Výbornou voľbou môže byť Samsung Galaxy A14. O jeho kvalitách svedčí fakt, že ide o jeden z najpredávanejších smartfónov na svete.

Pozreli sme sa na jeho slovenské ceny a zdá sa, že akurát teraz je dobrá doba na jeho nákup. Kúpiť si ho môžete pokojne i za 122 €.

Čínska spoločnosť ZTE, pod ktorú patrí aj značka Nubia, si na výstavu MWC 2024 v Barcelone pripravila jedno veľké prekvapenie. Ukázala totiž skladacie véčko Nubia Flip 5G.

Tento véčkový model ide priamo proti Motorole a Samsungu. Až priveľmi sa podobá na skladací smartfón Tecno Phantom V Flip, pričom má niekoľko zaujímavo riešených prvkov.

V priebehu dneška sa objavili správy o tom, že súčasný minister školstva chce vrátiť spať do platnosti nariadenie, podľa ktorého by mali deti na základných školách zakázané mobilné telefóny.

Deti na prvom stupni majú mať zákaz úplný, žiaci na druhom stupni sa majú dočkať čiastočného zákazu. Zatiaľ však nie je nič isté, minister ešte len oznámil vytvorenie pracovnej skupiny.

Len nedávno sa veľtrhu CES 2024 v Las Vegas zúčastnila spoločnosť ASUS, ktorej novinky sme aj videli naživo. Jedna z nich sa nám teraz dostavila na redakčný test. A rozhodne stojí za vyskúšanie.

Hovoríme o notebook ASUS Zenbook Duo. O dôkaze, že sa tento výrobca nebojí experimentovať a že nad svojimi produktmi skutočne premýšľa. Má tento notebook s dvomi displejmi skutočne zmysel alebo je to slepá ulička?

Legendárny Renault 5 je späť ako plne elektrické kompaktné auto nielen do mesta s pomerne príjemnou cenou okolo 25 000 €. Okrem toho ale ponúka zaujímavé funkcie, vrátane špeciálneho košíka na bagety.

Všetko pritom s rešpektom a odkazmi na pôvodnú generáciu. Snáď sa niekedy dočkáme aj verzií Alpine či Turbo, ktorými bol Renault 5 preslávený medzi fanúšikmi automobilizmu a rýchlej jazdy.

Roboty, aj systémy umelej inteligencie sa budú musieť naučiť dobre čítať naše emocionálne stavy a primerane na ne reagovať, ak sa majú plnohodnotne integrovať do našich životov. Riešenie výskumníkov z kórejského Ulsan National Institute of Science and Technology (UNIST) pomôže tento cieľ priblížiť. Výskum bol publikovaný v časopise Nature Communications.

Nové nositeľné zariadenie od výskumníkov z Kórey sa nazýva „personalizovaný systém rozhrania tváre integrovaného do pokožky“ (personalized skin-integrated facial interface, PSiFI). Rozhranie PSiFI môže výrazne vylepšiť emocionálnu inteligenciu technologických zariadení. Výskumný tím vytvoril napínateľný nositeľný senzorový systém na tvár, ktorý využíva trenie pokožky a monitorovanie vibrácií na vyhodnotenie ľudských emócií a generovanie signálov. Nositeľné zariadenie pozostáva zo sady tenkých, čírych, flexibilných senzorov, ktoré priľnú k tvári na ľavej a pravej strane hlavy.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.