Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Už ste hlasovali v ankete Mobil roka 2022? Zahlasujte za svojho favorita a vyhrajte niektorú z hodnotných cien. Dnes si predstavíme kategóriu tých najvýkonnejších modelov.

Mobil roka je tu s nami už 16. rok a každoročne sú v tejto ankete vyberaní len tí najlepší z najlepších. Aby ste si vedeli lepšie vybrať svojho favorita, postupne vám predstavíme všetky nominované zariadenia a jednotlivé kategórie v rámci ankety Mobil roka 2022 powered by O2.

Hovoriť o vodíkovej ekonomike, doprave a energetike ako o ceste k ekologickej budúcnosti je veľmi „cool“, ale vodík nie je jedinou cestou a určite nie je všeliekom. Ukazuje to aj príklad Japonska.

V roku 2017 Japonsko vytýčilo národnú vodíkovú stratégiu, ktorá predpokladá uhlíkovo neutrálnu „vodíkovú spoločnosť“. Správa Inštitútu pre obnoviteľnú energiu (Renewable Energy Institute, REI) však túto politiku označuje za katastrofálne zavádzajúcu, pričom 70 % z jej 10-ročného rozpočtu sa minie na „zlé nápady“.

Peugeot si stanovil poriadne odvážne ciele v oblasti elektrifikácie. Už dnes má v ponuke viacero modelov s plug-in hybridným alebo plne elektrickým motorom.Rok 2025 však bude kľúčový, do dvoch rokov totiž Peugeot plánuje ponúkať 100 % elektrický variant pre každý zo svojich modelov. A tým samozrejme elektrifikácia nekončí.

Včera sme mali jedinečnú možnosť zoznámiť sa s projektom E-LION. Ten definuje stratégiu výrobcu v oblasti elektrifikácie. Čo je dobré, nejde len o to, aby boli automobily elektrifikované. Projekt E-LION je totiž založený na tzv. piatich E.

Vstup do sveta kryptomien si kedysi vyžadoval istú dávku času, trpezlivosti a štipku odvahy. Dnes už je to však úplne inak a to aj vďaka slovenskej platforme WEXO a rovnomennej aplikácii, ktorá je v novej verzii ešte intuitívnejšia, prehľadnejšia a najmä bohatšia na praktické funkcie.

Kryptomenovú platformu WEXO od slovenského vývojárskeho tímu si od jej spustenia obľúbilo už viac ako 190-tisíc ľudí po celom svete. Tajomstvom jej úspechu je jednoduchosť a rýchlosť, akou môžete nakúpiť, odoslať či prijať niektorú z najpopulárnejších ktyptomien na trhu. WEXO však nespí na vavrínoch a prostredníctvom novej verzie svojej mobilnej aplikácie dvíha latku ešte vyššie.

Trh so smartfónmi sa zmieta v problémoch. Dodávky smartfónov počas nedávneho dovolenkového obdobia medziročne klesli takmer o 20 % a ide o najväčší pokles v jedinom štvrťroku.

Nepomohlo tomu ani to, že rok 2022 mal najnižšiu ročnú dodávku smartfónov od roku 2013. Konkrétne bolo dodaných celkovo 1,21 miliardy smartfónov. Riaditeľka výskumu potvrdzuje, že ešte nikdy nevideli, že by zásielky počas prázdninového štvrťroka boli nižšie ako v predchádzajúcom štvrťroku.

Témou aktuálneho ročníka súťaže FIRST LEGO League je práca s energiou a tím bratislavských študentov Hexadron prichádza s vlastným inovatívnym riešením.

Vďaka projektu Energized Sink chcú s dostupnými technológiami recyklovať použitú vodu z kuchynského drezu v domácnostiach. Vedia tak znovu použiť vodu a hlavne teplo v nej uložené.