Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Automobilky začali v posledných rokoch čoraz intenzívnejšie vo svojich nových modeloch nahrádzať fyzické tlačidlá a otočné kolieska dotykovými obrazovkami. Na menšej ploche, s nižšími výrobnými nákladmi a teoreticky aj nižšou poruchovosťou tak dokázali vodičom a pasažierom poskytnúť viacero funkcií. Otázne je to však s bezpečnosťou.

Keďže softvérové tlačidlá na dotykových obrazovkách neposkytujú (bez využitia dodatočných technológií) žiadnu hmatovú odozvu, počas jazdy ich nie je možné nahmatať a ovládať naslepo a vodič je tak často nútený aspoň na krátky čas spustiť zrak z vozovky, čím seba a zvyšok posádky vystavuje zvýšenému riziku dopravnej nehody. Túto teóriu najnovšie potvrdili aj tvrdé dáta.

Netflixu sa v poslednej dobe veľmi nedarí. Aj napriek tomu, že stále ide o najväčšiu video streamovaciu službu, za Q2 2022 stratila globálne viac ako 1 milión predplatiteľov. Dôvodom je zvýšenie cien predplatného, stále narastajúce zdieľanie hesiel medzi používateľmi a tiež odchod platformy z Ruska, ktorý sám o sebe zapríčinil stratu približne 700 000 predplatiteľov.

Nižšie čísla predplatiteľov, rovná sa nižšie zisky. Spoločnosť preto oznámila, že pracuje na novej verzii predplatného, ktorá by bola dostupnejšia, no zároveň by mala v sebe integrované reklamy. Tie samozrejme nebude možné preskočiť, čo sa dalo čakať, nakoľko zobrazenie reklamy je to, čo bude Netflixu generovať príjem.

Americké letectvo udelilo SpaceX kontrakt v hodnote 1,92 milióna dolárov na svoju satelitnú internetovú službu Starlink. Zmluva sa týka hardvéru a služieb na podporu vojenských jednotiek na leteckej základni Ramstein v Nemecku. Zahŕňa satelitné terminály a internetové služby na pevné aj mobilné pripojenie. 

Podľa kancelárie Veliteľstva špeciálnych operácií vzdušných síl bola SpaceX jediným uchádzačom, ktorý mohol poskytnúť požadovanú službu a ktorý preukázal, že môže fungovať v nepriateľskom elektronickom prostredí

Zakrivené monitory sú na trhu už nejaký ten čas. Populárne sú najmä u hráčov nakoľko im poskytujú lepšie obklopenie obrazom, menej unavujú oči a vďaka širšiemu zornému polu ponúkajú určitú taktickú výhodu. Zakrivené monitory Samsung Odyssey patria medzi to najlepšie, čo v tejto kategórií nájdete. Nový model Ark, však posunul level ešte o kus vyššie.

Samsung Odyssey Ark je nový 55″ zakrivený herný monitor, ktorý je určený pre tých ktorí hranie berú naozaj vážne. Rozlíšenie displeja je 4K UHD a obrazovka používa technológiu Quantum miniLED. Tá vie jednotlivo stmaviť a rozžiariť zobrazovacie zóny podľa toho, čo na obrazovke práve pozeráte a tým zlepšiť kontrast aj nasvietenie scén. Pre hráčov bude dôležitá najmä obnovovacia frekvencia, ktorá je na úrovni 165 Hz a nízka 1ms odozva. Nechýba ani podpora HDR10+ či AMD FreeSync.

Nie každý je ochotný dať za smart hodinky stovky eur. Spoločnosť Xiaomi má v ponuke jednoduché smart hodinky s označením Mi Watch Lite. Aktuálne ich viete mať až o 40 % lacnejšie.

Samotné smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite majú štvorcový dizajn a telo je z plastu. Majú celkom subtílne rozmery, takže sú vhodné aj na útle dámske zápästie. Na boku je jedno fyzické tlačidlo a remienok má špeciálne uchytenie s jednoduchou výmenou pomocou tlačidiel zo spodnej strany. Príjemne je na tom aj hmotnosť, len 35 gramov aj s remienkom. Nechýba ani certifikácia 5 ATM.

Európska centrálna banka oznámila, že má v úmysle „zharmonizovať“ spôsoby, akými európske banky ponúkajú svojim klientom tzv. kryptoaktíva. V prípade schválenia takejto regulácie by museli byť kryptomeny držané bankami kryté istým objemom bežných financií.

Okrem finančného krytia chce ECB plánovanou reguláciou zabezpečiť, že banky pôsobiace v tomto segmente disponujú dostatočnou expertízou na to, aby dokázali zhodnotiť možné riziká.