Reklama

Casio Pro Trek WSD-F20: prvé smart hodinky s Android Wear 2.0

Casio Pro Trek WSD-F20
Zdroj | Casio
Marek Hudák
Casio Pro Trek WSD-F20
Zdroj | Casio
Zdroj | Casio

Japonská spoločnosť Casio predstavila na výstave CES 2017 v Las Vegas druhú generáciu Android Wear hodiniek. Nové Casio Pro Trek WSD-F20 budú prvé smart hodinky s novým operačným systémom Android Wear 2.0.

V stredajších večerných hodinách ste si mohli prečítať o športovo ladených smart hodinkách rady Garmin fenix 5 s poriadne vysokou cenou, no zaujímavým a predovšetkým minimalistickým dizajnom.

Pozrite si

Garmin má nové smart hodinky Garmin fénix série 5

Zdroj | Casio

Ani ďalší veľký výrobca hodiniek sa nechce nechať zahanbiť. Nové Casio Pro Trek WSD-F20 v sýtej oranžovej alebo čiernej farbe sa môžu pýšiť statusom prvých hodiniek s operačným systémom Android Wear 2.0.

Hneď na prvý pohľad vám bude jasné, že novinka je určená predovšetkým používateľom, ktorí preferujú aktívny život spojený s turistikou a objavovaním nových miest naprieč krajinou. Nasvedčuje tomu odolný dizajn so silným prekrytovaním a veľkými tlačidlami.

Za zmienku stojí predovšetkým energeticky nenáročné GPS a možnosť stiahnutia si farebných máp do pamäti telefónu, bez nutnosti pripojenia na internet.

Pozrite si

TomTom Runner 3: fitness hodinky za prijateľnú cenu

Zdroj | Casio

Samozrejmosťou je odolnosť voči vode do 50 metrov, digitálny kompas, výškomer, dvojvrstvové prekrytie displeja, barometer, gyroskop, dokonca aj mikrofón, akcelerometer, vibračné upozornenia a bezdrôtová technológia Wi-Fi a Bluetooth.

Z pohľadu funkcií výrobca vylepšuje režim pešej turistiky, cyklistiky, horolezectva, rybárčenia a rôznych ďalších, ktoré by inač boli len ťažko dostupné inou elektronikou.

Ak však už vlastníte predchádzajúci model Casio Pro Trek WSD-F10, taktiež sa môžete tešiť na nový Android Wear 2.0 v priebehu jari. Novinka nemá doposiaľ stanovenú cenu, no môžeme vychádzať z cenovky prvej generácie, ktorá siaha až k 500 dolárovej hranici (približne 476 eur).

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.