Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

WeMo chce z akejkoľvek domácnosti spraviť inteligentnú

WeMo chce z akejkoľvek domácnosti spraviť inteligentnú
Zdroj | WeMo
Viktor Šmidák
WeMo chce z akejkoľvek domácnosti spraviť inteligentnú
Zdroj | WeMo
Zdroj | WeMo

Americká spoločnosť Belkin je známa hlavne vďaka kvalitnému príslušenstvu. Ich značka WeMo sa však zameriava na domácnosť, v ktorej chce pomaly ale isto zastrešiť všetko.

Konferencia CES 2017 začala a výrobcovia nelenia a práve teraz sa chcú ukázať v tom najlepšom svetle. Čo si teda pre nás nachystalo WeMo?

Pozrite si

CES 2015 | Dáte šancu BeeWi alebo radšej WeMo?

Hlavným produktom je v tomto prípade WeMo Dimmer. Vypínač, ktorý sľubuje, že ponúkne omnoho viac, ako je v jeho názve. Okrem samotnej možnosti zmeny jasu svetla má poskytnúť kompatibilitu s akoukoľvek žiarovkou. Každý si preto môže vybrať, čo mu vyhovuje.

Zdroj | WeMo

Nájdeme tu i rôzne módy. Ide o nočný režim alebo náhodné vypínanie a zapínanie žiaroviek, keď sú majitelia preč, z dôvodu predídenia lámaniu.

A aby toho nebolo málo a nikto nebol ukrátený, Dimmer bude spolupracovať so všetkými známejšími, taktiež inteligentnými pomocníkmi. Nezabudlo sa na Alexu od Amazonu, Google Home, IFTTT ani Nest.

Pozrite si

Bonjour – zobúdzajte sa inteligentnejšie

Druhou novinkou Belkinu je WeMo Mini smart plug. Inteligentných zásuviek je na trhu niekoľko, no ak máte záujem aj o WeMo Dimmer, tieto budú tá najlepšia voľba za vytvorením vlastného ekosytému.

Zdroj | WeMo

Smart plug umožňuje používateľovi kontrolovať spotrebiče v celej domácnosti bez potreby priameho zásahu. Všetko funguje cez Wi-Fi. Dostupné je aj naplánovanie zásuviek. Chcete, aby sa každý deň zapol televízor alebo lampa na čítanie o siedmej večer? Smart plug sa o vás postará.

Pozrite si

Nest Cam Outdoor – externá bezpečnostná kamera s jedinou chybou

Cena za WeMo Dimmer zatiaľ zverejnená nebola. Neočakávame však veľký útok na peňaženku. Naopak inteligentné zásuvky budú už onedlho dostupné, a to za 35 dolárov za kus. V tejto cene je už zahrnutý aj vyčítavý pohľad, ktorý sa na vás bude pozerať zakaždým, keď spotrebič zo zdroja vytiahnete.

Ak vás tieto produkty zaujali a privítali by ste aj iné vylepšenia, na stránkach výrobcu ich nájdete viac.

Zdroj