Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Home - umelá inteligencia aj v domácnosti

Google Home - umelá inteligencia aj v domácnosti
Zdroj | Google
Števo Porubský
Google Home - umelá inteligencia aj v domácnosti
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google okrem nových smartfónov Pixel, Chromecastu Ultra, VR okuliarov Daydream View či nového Wi-Fi routra Wifi predstavil aj novinku do domácností. V Amerike veľmi známy Amazon Echo bude mať silného konkurenta – Google Home.

Pozrite si

Amazon Echo prichádza do Anglicka a Nemecka

Neveľké zariadenie (142,8 x 96,4 mm, 477 g) s valcovitým dizajnom má do domácností priniesť odpovede na všetko a osobného asistenta v jednom, ktorý vie navyše obsluhovať všetky smart zariadenia v domácnosti.

Vďaka zaujímavému dizajnu, ktorý je možné meniť výmenou spodnej mriežky reproduktora si Google Home môžete prispôsobiť štýlu domácnosti či kancelárie. Na výber budú tri kovové mriežky a 4 mriežky potiahnuté tkaninou.

Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google Home v sebe integruje všetko, čo by človek 21. storočia mohol potrebovať. Všetko je pritom ovládané hlasom. Stačí povedať, OK Google a zadať „príkaz“. Všetko má pritom na starosti nová hlasová asistentka Google Assistant založená na umelej inteligencii.

Má to len jeden háčik. Google nikde neuvádza, do akej vzdialenosti je Google Home schopný zaregistrovať hlášku OK Google. Mikrofóny na tele môžu byť síce citlivé, ale na vzdialenosť 5 a viac metrov asi ťažko zachytia vaše hlasové príkazy.

Pozrite si

Google Pixel – nové smartfóny s najčistejším Androidom 7.1

Zdroj | Google

Ideálne je tak mať Google Home aj tak poruke. Napríklad na nočnom stolíku, na pracovnej doske či na iných miestach v blízkosti. Ukazuje to aj samotný Google v prezentačných videách. Zároveň musí byť v blízkosti aj elektrická zásuvka, kábel má vraj 1,8 m.

https://www.youtube.com/watch?v=nWiIWyCeZso

Práve hlasové ovládanie je najväčším benefitom novinky. Nie je potrebné nič stláčať, do niečoho ťukať či hľadať diaľkový ovládač. Stačia dve čarovné slovíčka. Google Home pritom stačí napojiť do domácej Wi-Fi siete a okamžite ožije.

Pod vymeniteľnou spodnou časťou (mriežkou) je stereo audio systém, ktorý má ponúkať hi-fi kvalitu zvuku. Pre tých, ktorí sa boja o svoje súkromie, na prednú stranu Google umiestnil veľké tlačidlo na vypnutie mikrofónov.

Zdroj | Google

Cez sieť vie Google Home nielen vyhľadávať odpovede na otázky, ale aj hľadať vašu obľúbenú hudbu na Google Play Music, Pandora, Spotify, TuneIn alebo YouTube Music.

Vie tiež spustiť obľúbený program cez videostreamingové služby či nájsť video na YouTube a rovno ho pustiť v televízore. Na to však potrebujete TV s podporou Chromecastu, resp. pripojený Chromecast v TV či audio zariadení.

Zdroj | Google

Samozrejmosťou je počasie či dopravné informácie v reálnom čase či prekladač. Nechýba ani prepojenie na váš kalendár a tak prakticky na nič nezabudnete. Dokonca vie povedať, aký deň vás čaká, práve podľa kalendára.

Nechýba ani podpora IFTTT či známych smart hračiek od Philipsu, Nest, Samsung SmartThings apod. Kopec ďalších zariadení vraj pritom pribudne časom.

Pozrite si

Google Daydream View – nový VR headset s maximálnym komfortom

Zdroj | Google

Google Home sa na trhu objaví budúci mesiac s cenou 129 dolárov. V predaji bude cez Google Store, BestBuy, Walmart a Target. V rámci úvodnej akcie získa nový majiteľ službu YouTube Red na pol roka v rámci ceny Google Home grátis.

Zdroj