Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Wifi - domáca sieť trochu inak, lepšie

Google Wifi - domáca sieť trochu inak, lepšie
Zdroj | Google
Marek Hudák
Google Wifi - domáca sieť trochu inak, lepšie
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Novopredstavený router Google Wifi s jednoduchým bielym dizajnom ponúka širokú paletu personalizácie a rôznych užitočných nastavení použiteľných v každodennom živote.

Cieľom Google bolo priniesť nové a zároveň inteligentné prevedenie ovládania domácej Wi-Fi. Už minulý rok začal poskytovať svoje služby prostredníctvom OnHub routra, vďaka čomu dospel až do dnešnej podoby vlastného zariadenia.

Ponúkaný systém umožňuje komplexné nastavenie, vďaka ktorým je možné ovládať celú domácnosť. Napríklad zakázať prístup na zariadeniach deti po určitej hodine, nastaviť teplotu termostatu alebo sýtosť svetla.

Pozrite si

Google Chromecast Ultra – prenášajte obraz v 4K Ultra HD

Zdroj | Google

Vďaka sieťovej asistentke vyriešite problémy rýchlejšie a hlavne efektívnejšie. Systém vás upozorní napríklad na klesajúce rýchlosti v jednotlivých Google Wifi prístupových bodoch, problém s ISP alebo na iné nežiaduce stavy.

Medzi kľúčové špecifikácie patrí možnosť rozšírenia siete pomocou ďalších prístupových bodov a tiež 2 Gigabitové Ethernet porty konfigurovateľné na WAN alebo LAN topológiu.

Pozrite si

Google Pixel – nové smartfóny s najčistejším Androidom 7.1

Zdroj | Google

Google nezabudol ani na implementáciu zabezpečenia WP2-PSK, štandardu IEEE 802.11 a/b/g/n/ac a dual-band systému s frekvenciami 2,4 GHz a 5 GHz.

Novinku si môžete predobjednať už teraz na stránkach Google Store, Amazon, Best Buy a Walmart za 129 dolárov alebo za 299 dolárov za balenie s troma zariadeniami.

Zdroj