Google našiel ďalšie uplatnenie modelov veľkých jazykov (LLM). Spoločnosť zverejnila správu o bezpečnosti reklám za rok 2024, v ktorej potvrdzuje, že na skenovanie „zlých“ reklám použila súbor novo aktualizovaných modelov umelej inteligencie. Vďaka LLM mohol Google pozastaviť množstvo účtov spammerov a podvodníkov. Len jv USA bolo z dôvodu podvodných aktiví pozastavených 39,2 milióna reklamných účtov.
Gmail začína spúšťať užitočnú možnosť Spravovať odbery. Umožňuje odhlásiť sa z odberu e-mailov jediným klepnutím, zatiaľ je k dispozícii len pre systém Android. Nová stránka obsahuje e-mailové adresy a mená pre vaše odbery e-mailov. Ukazuje tiež, koľko e-mailov bolo odoslaných v poslednej dobe.
Google tvrdí, že jeho sieť Find My Device pre Android je 4x rýchlejšia ako bola pri spustení. Konkrétne sa to týka položiek, ktoré sa nachádzajú a aktualizujú v aplikácii FMD, prinajmenšom v internom testovaní spoločnosti Google. Vylepšenia zjavne pochádzajú z nového algoritmu a technických vylepšení.
Mapy Google pre Android rozširujú nový dizajn kariet „Vy“ a „Prispieť“, ktoré zahŕňajú hárky. Karta „Vy“ s vašimi zoznamami a uloženými miestami bude po novom zobrazovať kúsok mapy pozadia v hornej časti obrazovky a za priehľadným stavovým riadkom. Pomôže to zachovať kontext, pričom používateľské rozhranie sa nezmení. Obľúbená aplikácia teraz prináša konzistentnejší zážitok. Novinky sa zobrazujú s verziou 25.16.
Google začína zavádzať novú funkciu vo Fotkách, ktorá dáva používateľom poslednú šancu upraviť fotografie pred ich zdieľaním. Nová voľba „Rýchle úpravy“ sa teraz zobrazí vo Fotkách Google po stlačení tlačidla zdieľania.
Alphabet oznámil zisk za 1Q 2025 (jaunár – marec) s príjmami 90,23 miliardy dolárov. Tržby vzrástli o 12 % z 80,5 miliardy dolárov v 1Q 2024 s prevádzkovým výnosom na úrovni 30,6 miliardy dolárov a čistým príjmom 34,54 miliardy dolárov za tento štvrťrok (oproti 23,66 miliardy dolárov pred rokom). Na porovnanie, Alphabet vykázal v minulom štvrťroku tržby 96,47 miliardy dolárov a čistý príjem 26,54 miliardy dolárov.
Podľa Google sa nachádzame v ére Gemini a hoci sú v tomto priestore ďalší konkurenti, je možné, že práve táto spoločnosť bude spravovať najväčšiu platformu AI na svete. Väčšina ľudí zrejme pozná najmä ChatGPT, OpenAI však napriek enormným výdavkom stále nedosahuje zisk. Oproti Gemini má ešte jednu nevýhodu, Google má obrovskú používateľskú základňu a Gemini sa postupne integruje do najpoužívanejších aplikácií a služieb na svete.