Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google OnHub chce zmeniť to, ako sa pozeráme na router

Google OnHub chce zmeniť to, ako sa pozeráme na router
Marek Šimunek
Google OnHub chce zmeniť to, ako sa pozeráme na router

Spoločnosť Google má niekoľko vlastných produktov a teraz k nim pribudol aj OnHub. Ak si neviete predstaviť čo sa môže pod týmto názvom skrývať, tak vedzte, že sa jedná o minimalistický router, na ktorom Google spolupracovalo so spoločnosťou TP-LINK.

Google OnHub

Google OnHub je jasným dôkazom, že router nemusí byť ani zďaleka škaredá plastová krabica, ktorú musíte niekde skrývať.

OnHub by mal navyše podľa Google získať to najlepšie z vášho aktuálneho internetového pripojenia. Na rozdiel od väčšiny routerov, ktoré musíte zložito nastavovať cez internetový prehliadač, OnHub nastavíte jednoducho pomocou samostatnej aplikácie.

Pomocou nej môžete sledovať, ktoré zariadenia sú pripojené k sieti, nastavovať im prioritu pre rýchlejší prenos dát určeným zariadeniam, alebo spravovať svoju sieť aj keď ste mimo domova.

Google OnHub

Základom Google OnHub by malo byť najmä intuitívne ovládanie, ktoré zvládnu aj menej technicky nadaní používatelia.

Google OnHub

Google OnHub

Po stránke technickej sa v prípade OnHub jedná o dvojpásmový Wi-Fi 802.11ac router s maximálnou rýchlosťou 1 900 Mbps, ktorý je navyše vybavený aj dávkou moderných technológií, ako sú napríklad Bluetooth Smart Ready, Weave a 802.15.4.

Integrované antény sú umiestnené v kruhu pre poskytnutie čo najlepšieho pokrytia vášho domu, alebo bytu. Ak sa vám Google OnHub páči, môžete si ho za 199 USD kúpiť na Amazone, alebo v Google Store (na Slovensku nie je k dispozícii).

Google OnHub

Foto: Google