Reklama

Amazon Echo prichádza do Anglicka a Nemecka

Zdroj | Amazon
Marek Šimunek
Zdroj | Amazon
Zdroj | Amazon

Amazon prekvapil! Zatiaľ totiž jeho služby v prípade produktov Echo boli dostupné výhradne na americkom trhu. To sa však mení a Echo prichádza aj na starý kontinent.

https://youtu.be/KkOCeAtKHIc

Konkrétne sa Amazon rozhodol spustiť svoje služby a tiež predávať reproduktory Echo v Nemecku a Veľkej Británii. Stať by sa tak malo už túto jeseň a Amazon si pre spustenie predaja pripravil aj nový anglický akcent pre svoje reproduktory Echo a hlasovú asistentku Alexa. To, aby nemuseli Angličania počúvať americký prízvuk.

Zdroj | Amazon

Echo je v podstate inteligentný reproduktor, v ktorom je integrovaný hlasová asistentka Alexa. Vďaka nej môžete iba s použitím svojho hlasu ovládať inteligentné spotrebiče vo vašej domácnosti.

Pozrite si

Amazon Prime Video – zatiaľ slabý konkurent Netflixu za 8,99 USD mesačne

Echo tak predstavuje akýsi pomyselný hub pre všetky inteligentné spotrebiče vo vašej domácnosti.

https://youtu.be/x4kMu0fdJPA

Okrem toho však môžete Alexu využiť aj na zodpovedanie bežných otázok, ktoré sa používatelia pýtajú svojich hlasových asistentiek, ako je napríklad Siri, alebo Google Now.

Zdroj | Amazon

Amazon Alexu ponúka prostredníctvom dvojice reproduktorov Echo a jeho menšej verzie Echo Dot, ktorý môžete umiestniť kdekoľvek v domácnosti na predĺženie dosahu.

Spoločnosť s príchodom reproduktorov Echo do Európy zníži aj ich cenu. Veľký reproduktor Amazon Echo sa bude v Anglicku predávať za 149 Libier. Používatelia služby Amazon Prime ho navyše budú môcť získať už za 100 Libier.

Cena Amazon Echo pre nemecký trh bola stanovená na 180 €, takže ak sa niekedy dostane aj k nám, môžeme očakávať podobnú sumu. Menší Echo Dot sa bude v Nemecku predávať za 60 €.

Pozrite si

Amazon Prime Air – doručovanie dronmi stále s otáznikmi

Samozrejme podobne ako v Amerike, aj v Európe budete mať na výber medzi bielou a čiernou verziou reproduktora.

Zdroj | Amazon

Navyše bude k dispozícii aj zvýhodnené balenie, v ktorom nájdete šesť, alebo dokonca 12 reproduktorov.

Okrem samotného hardvéru uvoľní Amazon aj SDK pre vývojárov v Nemecku a Veľkej Británii, ako aj API pre inteligentné zariadenia v domácnostiach od partnerov v týchto dvoch krajinách.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.