Reklama

Amazon Prime Video - zatiaľ slabý konkurent Netflixu za 8,99 USD mesačne

Zdroj | Amazon
Števo Porubský
Zdroj | Amazon
Zdroj | Amazon

Po tom, čo v januári populárny Netflix dorazil aj na Slovensko (a do ďalších 130 krajín sveta) sa začína objavovať čoraz viac konkurentov. Medzi nimi bol síce už od úvodu Amazon s jeho službou Instatnt Video, no veľkým problémom bolo výhradne ročné predplatné.

Zdroj | Amazon

To sa však od dnes mení. V platnosti síce ostáva možnosť ročného predplatného za 99 USD (cca 86,70 €), no horúcou novinkou je možnosť využívania mesačného predplatného za 8,99 USD (cca 7,99 €). Ročne je to síce vyššia suma, ako za samostatné ročné predplatné, no pri mesačnej platbe môžete prakticky kedykoľvek službu zrušiť.

Pozrite si

Populárny Netflix s Ultra HD videom je od dnes na Slovensku!

Aktuálne si službu môžete vyskúšať na 30 dní bez poplatku. Podmienkou je však opäť registrovanie sa pomocou kreditnej karty či účtu PayPal. Po 30 dňoch sa zároveň účet Prime zmení na spoplatnený sumou 10,99 USD (cca 9,73 €) mesačne. Nutné tak je prepnúť si účet len na Amazon Prime Video s mesačným poplatkom 8,99 USD. Či sa k tomu prirátajú aj dane je otázne.

Zdroj | Amazon

Za túto sumu dostanete neobmedzený prístup k seriálom (1 939) a filmom (18 363) cez web. Amazon Prime Video ponúka väčšinu titulov vo HD/Full HD rozlíšení, no nerobí mu problém streamovať aj Ultra HD rozlíšenie dokonca s HDR obrazom. Pozrieť si ho ale môžete len na vlastnom set-top-boxe od Amazonu, Fire TV a len na vybraných trhoch.

Zdroj | Amazon

Najväčším problémom je však geografické obmedzenie, inak povedané Amazon nemá vysielacie práva na množstvo filmov na našom území. Po spustení filmu sa tak objaví takáto informácia. Tú je možné obísť jedine využitím VPN-ka, ktoré zatiaľ v prípade Amazonu funguje.

Zdroj | Amazon

Kedy sa však Amazon Prime dostane aj na Slovnesko oficiálne zatiaľ nie je známe. Momentálne si tak bez VPN môžete pozrieť seriály vlastnej produkcie, vrátane populárneho The Man In The High Castle.

Problémom je aj to, že Amazon Prime Video si v súčasnosti pozriete len na počítači, resp. cez web rozhranie. Cez smart TV (zoznam podporovaných zariadení si môžete pozrieť na stránkach Amazonu) sa vám to nepodarí, rovnako ako ani cez mobilnú appku. Aktuálne je totiž nemožné si Amazon Video stiahnuť do smartfónu kvôli geografickým obmedzeniam.

Zdroj | Amazon

Amazon Prime Video je tak síce zaujímavo naplnený video streaming, no za cenu sledovania výlučne cez web rozhranie. Oproti Netflixu má však výhodu v aktuálnejších filmových tituloch a v obľúbenej TV relácii s niekdajšími moderátormi Top Gearu.

Zdroj | Amazon
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.