Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Populárny Netflix s Ultra HD videom je od dnes na Slovensku!

Populárny Netflix s Ultra HD videom je od dnes na Slovensku!
Števo Porubský
Populárny Netflix s Ultra HD videom je od dnes na Slovensku!

Populárna videostreamingová služba Netflix je od dnešného večera dostupná aj na Slovensku! Počas dnešnej tlačovej konferencii o tom informovali predstavitelia spoločnosti. Netflix je tak okrem Slovenska dostupná aj v ďalších 130 krajinách sveta.

Pozrite si

Všetko o Netflixe – od inštalácie až po sledovanie Ultra HD filmov

Netflix je pre našinca unikátny nielen svojou cenou, ktorá štartuje na 7,99 € mesačne, ale aj vďaka poskytovaniu Ultra HD obsahu. Netflix obsahuje obrovské množstvo filmov a seriálov, má navyše aj množstvo vlastnej tvorby. Na rozdiel od takej služby Filmy Google, neplatíte za jednotlivé filmy či seriály, ale za všetky v mesačnom poplatku. Služba Netflix je tak podobná skôr u nás známej HBO Go.

Zdroj | Netflix

V ponuke Netflixu nájdete 3 rôzne balíky, pričom prvý mesiac je na vyskúšanie zadarmo. Nutné je však aj tak zadať kreditku alebo PaPal účet. Pred koncom prvého bezplatného mesiaca je potom nutné službu zrušiť, inak vám za ňu spoločnosť stiahne konkrétny mesačný poplatok.
Balík Basic obsahuje len SD programy a možnosť sledovania na jednom zariadení, no neobmedzené množstvo sledovania cez PC/notebook. Balík Standard za 9,99 € mesačne už obsahuje HD/Full HD programy a sledovať ich môžete na dvoch zariadeniach.

Zdroj | Netflix

Najzaujímavejší a prakticky bez konkurencie (u nás) je balík Premium za 11,99 € mesačne, s ktorým získate možnosť sledovať ponúkaný obsah na 4 rôznych zariadeniach a v Ultra HD kvalite.

Nie všetky programy a filmy sú však v Ultra HD rozlíšení, no Netflix patrí medzi jedných z tých, ktorí Ultra HD pretláčajú čo najviac. V blízkej budúcnosti tak nie je vylúčené, že všetky vlastné programy a množstvo filmov tu nájdete v tomto rozlíšení.

Druhým problémom je, že zatiaľ chýba slovenská lokalizácia, takže si s Netflixom musíte poradiť len v angličtine. To ale nie je problém, stačí sa zaregistrovať a cez jednoduché rozhranie si vybrať, čo chcete pozerať.

Horšie je to s obsahom. Ten je prakticky celý v angličtine či inom svetovom jazyku, chýbajú aj titulky. Zatiaľ. Nie je totiž vylúčené, že k filmom a seriálom postupne pribudnú lokalizované titulku. Keďže ale Netflix spustil službu hromadne v 130 krajinách sveta, nie je isté, či sa do všetkých dostanú.

 

Zdroj | Netflix
Zdroj