Google Pixel – nové smartfóny s najčistejším Androidom 7.1

ZDROJ | Google

Google práve predstavil dvojicu nových smartfónov, ktoré si nechal vyrobiť u HTC. Duo bolo už síce odhalené týždne pred dnešnou tlačovkou, no až dnes sme sa dozvedeli všetky detaily. Dvojica sa už nebude nazývať Nexus, ale ponesie názov Pixel v štýle notebookov a tabletov. Zjednotenie názvov je cielené, ale o tom až neskôr. Čo prinesú dnešné novinky?

Pozrite siGoogle Chromecast Ultra – prenášajte obraz v 4K Ultra HD

https://www.youtube.com/watch?v=lZB2s3-Q15s

Google Pixel XL

Väčší a čiastočne lepšie vybavený smartfón ponúkne 5,5-palcový displej s QHD rozlíšením (1 440 x 2 560 px) čo predstavuje zhruba 534 PPI. Displej bude typu AMOLED, takže sa nemusíte báť ani o jeho čitateľnosť na priamom svetle.

Rozmery novinky sú 154,7 x 75,7 x 8,6 mm, hmotnosť má byť 168 gramov. Zaujímavosťou je takmer unibody dizajn. Hliníkové telo má síce unibody konštrukciu s minimom prvkov, no v zadnej časti je sklo. Vyzerá to naozaj zaujímavo.

google-pixel-7
ZDROJ | Google

Pod displejom bude biť najvýkonnejší procesor Qualcommu súčasnosti, model Snapdragon 821 so štvoricou jadier. O grafiku sa postará čip Adreno 530, dostatok RAM zabezpečí 4 GB priestoru.

Vnútorný priestor s kapacitou 32 alebo 128 GB ale nebude možné rozšíriť o microSDXC karty. Na multimédiá a všetky súbory, ktoré budete potrebovať bude Google ponúkať neobmedzený cloudový priestor na Google Disku.

https://www.youtube.com/watch?v=Rykmwn0SMWU

Novinka bude disponovať 12,3 Mpx fotoaparátom s optikou so svetelnosťou f/2,0 a fázovým + laserovým ostrením. Čip má veľkosť 1/2,3″. Google stihol dať nové Pixely na testovanie DxoMark Mobile a dostali výborných 89 bodov, čo je najviac bodov, aké kedy smartfón dostal.

Pozrite siAko obstojí nový Google Pixel voči konkurencii?

Vo výbave fotoaparátu bude aj režim Smartburst pre rýchle snímanie viacerých záberov. Ako rýchlo novinka fotí nie je ale zatiaľ známe.

Google tak nejde trendom, aký nastavili ostatní hráči na trhu a majiteľom tak bude musieť stačiť jeden hlavný fotoaparát. To ale vôbec nevadí. Ten totiž ponúkne aj Ultra HD video pri 30 fps či HDR. Nad displejom si našla miesto 8 Mpx webkamera s Full HD videom a optikou so svetelnosťou f/2,4.

google-pixel-10
ZDROJ | Google

Samozrejmosťou je podpora sietí 4G vrátane VoLTE, Wi-Fi ac, Bluetooth 4.2 s NFC či GPS/GLONASS. Nechýba ani snímač odtlačku prsta, ktorý si našiel miesto v zadnej časti. Snímač bude možné využiť aj na gestá. Po odomknutí bude stačiť potiahnuť prstom smerom nadol a otvoria sa všetky notifikácie.

O chod sa bude starať 3 450 mAh batéria s rýchlym nabíjaním cez USB-C port. Za 15 minút sa má nabiť na 7 hodín používania. V spodnej časti je aj reproduktor, žiaľ len jeden, na stereo musíme zabudnúť. V hornej časti však nechýba 3,5 mm audio port.

google-pixel-4
ZDROJ | Google

Jedným z najväčších lákadiel ale bude nový operačný systém Android 7.1, ktorý bude čistý ako ľalia. Nebude obsahovať žiadne nadstavby čo poteší mnohých fanúšikov Androidu.

https://www.youtube.com/watch?v=6pxIcH_0MH0

Google Pixel

Menší a menej vybavený s novej súrodeneckej dvojice má prakticky rovnaký hardvér, ako model Pixel XL, no jeho 5-palcový displej ponúkne „len“ Full HD rozlíšenie.

google-pixel-8
ZDROJ | Google

Druhým zásadným rozdielom je kapacita batérie. Tá bude mať 2 770 mAh. Tretím, logickým, rozdielom sú rozmery 143,8 x 69,5 x 8,6 mm. Google Pixel má  Inak sú obe novinky ako vajce vajcu.

Android 7.1 bude ako prvý vybavený novou osobnou asistentkou Google Assistant. Pôjde o vylepšenie súčasného Google Now. Assistant bude postavená na umelej inteligencii. Opäť však stačí povedať OK Google a povedať, čo potrebujete.

google-pixel-6
ZDROJ | Google

Samozrejmosťou v Android 7.1 budú aj nové appky a služby Google ako Google Duo, Fotky s okamžitým zálohovaním apod. Google popracoval aj virtuálnej realite. O nej si ale povieme v ďalšom článku.

google-pixel-1
ZDROJ | Google

Obe novinky budú v predaji v dvoch farbách – Quite Black a Very Silver. V USA (Verizon) bude v predaji aj Really Blue. V predaji budú aj tzv. Live Case puzdra so živými tapetami. Okrem nich budú ale aj klasické puzdra Pixel Case. V balení bude aj Quick Switch Adapter pre rýchle prekopírovanie všetkých dôležitých dát zo starších smartfónov (Andorid 5.0+ a iOS 8 +).

Nové Google Pixely budú dostupné cez mobilných operátorov, ale aj cez Google Store s cenou od 649 USD. Môžeme tak zabudnúť na cenovo dostupné Nexusy. Google Pixel budú dostupné pre USA, Austráliu, UK, Nemecko a Kanadu. Objednávky začnú už dnes.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku