Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Smart okuliare ODG R-8 a R-9 s výkonným procesorom Snapdragon 835

Smart okuliare ODG R-8 a R-9 s výkonným procesorom Snapdragon 835
Zdroj | ODG
Marek Hudák
Smart okuliare ODG R-8 a R-9 s výkonným procesorom Snapdragon 835
Zdroj | ODG
Zdroj | ODG

Spoločnosť Osterhout Design Group predstavila na CES 2017 dvojicu smart okuliarov označených ako ODG R-8 a R-9 s výkonným procesorom Qualcomm Snapdragon 835.

Ešte koncom decembra ste si mohli prečítať o okuliaroch s rozšírenou realitou od spoločnosti Epson, ktoré vo svojom malom tele skrývajú HD kameru a OLED displej. Ostatné dôležité vybavenie je uložené v krabičke, ktorá je s okuliarmi spojená káblom a musí byť teda stále nosená s okuliarmi.

Značka ODG vám asi nič nehovorí, no možno práve po výstave CES 2017 budete o nej počuť čoraz častejšie. Predstavená dvojica smart okuliarov ODG R-8 a R-9 s podporou AR a VR obsahu si získala celosvetovú pozornosť.

Oba modely bežia na mobilnom čipe Qualcomm Snapdragon 835, ktorý podľa výrobcu znižuje oneskorenie obrazu voči pohybom. Najväčší prínos zaznamenajú práve tí, ktorým býva zle pravidelne počas používania VR či AR setov.

Pozrite si

Epson Moverio BT-300 – konkurencia pre Google Glass?

Zdroj | ODG

Pozitívnej zmeny sa dočkala aj zvuková stránka, ktorá má priniesť majiteľom realistický zážitok počas používania. Samozrejmosťou je implementovaná bezdrôtová technológia Bluetooth a Wi-Fi a taktiež zabudovaná kamera a mikrofón.

Drahší model R-9 disponuje 50-stupňovým zorným poľom s Full HD rozlíšením, na rozdiel od lacnejšej R-8 s HD kvalitou obrazu a 40-stupňovým zorným poľom.

Pozrite si

PogoCam – staňte sa agentom 007 s kamerou v okuliaroch

Zdroj | ODG

V súčastnosti sa model ODG R-7 predáva za neuveriteľných 2 750 dolárov. Nová séria však bude podstatne lacnejšia a zároveň dostupnejšia pre verejnosť.

Drahší model ODG R-9 sa začne rozposielať v polovici tohto roka za cenu 1 799 dolárov (približne 1 710 eur) a jeho lacnejšia verzia ODG R-8 v podobnom časovom horizonte za 1 000 dolárov (približne 950 eur).

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj