Epson Moverio BT-300 – konkurencia pre Google Glass?

ZDROJ | Epson

Spoločnosť Epson na trhu nie je nováčikom. Konkrétne sú Epson Moverio BT-300 už tretím pokračovaním okuliarov s rozšírenou realitou.

https://www.youtube.com/watch?v=hhYPqF3aHUs

Projekt Google Glass nezožal taký úspech, aký by si spoločnosť priala. Okuliare s rozšírenou realitou mali byť nápomocné ľuďom v každodenných situáciach. Nakoniec si ale našli miesto len u vývojárov a technologických nadšencov.

Pozrite siEPSON Moverio Pro BT-2000 je určený predovšetkým do pracovného prostredia

Epson sa pýši tým, že Moverio BT-300 sú najľahšími okuliarmi na svete. Vo svojom malom tele skrývajú HD kameru a OLED displej. Ostatné dôležité vybavenie je potom uložené v krabičke, ktorá je s okuliarmi spojená káblom a musí byť teda stále nosená s okuliarmi.

Epson Moverio BT-300 live 6

Tu sa nachádza procesor Intel Atom X5, slot na microSDXC kartu, Wi-Fi, Bluetooth, ale aj batéria. Tá má zaručiť výdrž 6 hodín. Pomocou dotykovej plochy na krabičke je možné okuliare ovládať.

Pozrite siV blízkej dobe sa pravdepodobne dočkáme Google Glass 2

Najväčším lákadlom Epson Moverio BT-300 budú 0,43″ Si-OLED HD displeje, ktoré majú ponúknuť lepší obraz. Tie sú vyrobené na báze kremíku a boli špeciálne vyvinuté pre rozšírenú realitu. Výrobca nezabudol ani na slnečné podmienky a do predaja zaradil aj polarizované sklíčka.

Epson Moverio BT-300 4
ZDROJ | Epson

Chod systému bude zabezpečovať Intel Atom X5. Ide o 4-jadrový procesor s množstvo senzorov, medzi ktorými nechýba aj senzor pohybu, GPS či mikrofón. Celé wearables budú bežať na operačnom systéme Android vo verzii 5.1 s možnosťou aktualizácie.

Epson Moverio BT-300 však neslúžia len na každodenné činnosti. Používateľ s nimi môže napríklad pilotovať drona, vzrelávať sa alebo si užiť virtuálnu prehliadku múzea. Epson dokonca disponuje aj vlastným virtuálnym obchodom, kde ponúka rôzne hry a aplikácie určené pre Moverio produkty.

Epson Moverio BT-300 5
ZDROJ | Epson

Odradiť potom môže cena. Tá bude atakovať hranicu 900 €.

ZdrojEpson

Komentáre k článku