Reklama

Epson Moverio BT-300 - konkurencia pre Google Glass?

Zdroj | Epson
Viktor Šmidák
Zdroj | Epson
Zdroj | Epson

Spoločnosť Epson na trhu nie je nováčikom. Konkrétne sú Epson Moverio BT-300 už tretím pokračovaním okuliarov s rozšírenou realitou.

Projekt Google Glass nezožal taký úspech, aký by si spoločnosť priala. Okuliare s rozšírenou realitou mali byť nápomocné ľuďom v každodenných situáciach. Nakoniec si ale našli miesto len u vývojárov a technologických nadšencov.

Pozrite si

EPSON Moverio Pro BT-2000 je určený predovšetkým do pracovného prostredia

Epson sa pýši tým, že Moverio BT-300 sú najľahšími okuliarmi na svete. Vo svojom malom tele skrývajú HD kameru a OLED displej. Ostatné dôležité vybavenie je potom uložené v krabičke, ktorá je s okuliarmi spojená káblom a musí byť teda stále nosená s okuliarmi.

Tu sa nachádza procesor Intel Atom X5, slot na microSDXC kartu, Wi-Fi, Bluetooth, ale aj batéria. Tá má zaručiť výdrž 6 hodín. Pomocou dotykovej plochy na krabičke je možné okuliare ovládať.

Pozrite si

V blízkej dobe sa pravdepodobne dočkáme Google Glass 2

Najväčším lákadlom Epson Moverio BT-300 budú 0,43″ Si-OLED HD displeje, ktoré majú ponúknuť lepší obraz. Tie sú vyrobené na báze kremíku a boli špeciálne vyvinuté pre rozšírenú realitu. Výrobca nezabudol ani na slnečné podmienky a do predaja zaradil aj polarizované sklíčka.

Zdroj | Epson

Chod systému bude zabezpečovať Intel Atom X5. Ide o 4-jadrový procesor s množstvo senzorov, medzi ktorými nechýba aj senzor pohybu, GPS či mikrofón. Celé wearables budú bežať na operačnom systéme Android vo verzii 5.1 s možnosťou aktualizácie.

Epson Moverio BT-300 však neslúžia len na každodenné činnosti. Používateľ s nimi môže napríklad pilotovať drona, vzrelávať sa alebo si užiť virtuálnu prehliadku múzea. Epson dokonca disponuje aj vlastným virtuálnym obchodom, kde ponúka rôzne hry a aplikácie určené pre Moverio produkty.

Zdroj | Epson

Odradiť potom môže cena. Tá bude atakovať hranicu 900 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.