Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aira - okuliare s asistentom pre zrakovo postihnutých

Aira - okuliare s asistentom pre zrakovo postihnutých
Zdroj | Engadget
Viktor Šmidák
Aira - okuliare s asistentom pre zrakovo postihnutých
Zdroj | Engadget
Zdroj | Engadget

V domácnostiach sa čoraz nachádza viac gadgetov, ktoré nám uľahčujú život. Na ľudí so zrakovým postihnutím sa ale veľmi nemyslí. Aira na to chce ísť inak.

https://youtu.be/PEejIaDTCwQ

Ľudia s rôznymi typmi postihnutí zostávajú stále nepovšimnutí. Každoročne veľké spoločnosti na CES 2017 predstavujú telefóny, tablety či iné gadgety, ktoré sú však určené pre zdravých ľudí. Aira je výnimkou.

Pozrite si

V blízkej dobe sa pravdepodobne dočkáme Google Glass 2

Novodobé technológie použila spoločnosť v okuliaroch, ktoré pomôžu ľuďom práve so zrakovým postihnutím. V ich tele bude zabudovaná kamera, ktorá „priateľovi na telefóne“ pomôže lepšie pochopiť situáciu, ktorej nevidiaci čelí.

Zdroj | Aira

Aira ale nechce nahradiť iných pomocníkov, akými je napríklad vodiaci pes. Asistent v okuliaroch pomôže používateľovi pri veciach, akými je napríklad čítanie etikiet či volanie Uberu.

Pozrite si

#YearWithUber – Uber má aj na Slovensku svojich rekordérov

A ako to teda celé prebieha? Majiteľ okuliarov sa v prípade núdze spojí s operátorom. Ten už ďalej spolupracuje s informáciami z Google máp spolu s dátami o používateľovi, podľa ktorých určí kde sa používateľ nachádza a za prítomnosti výstupu z kamery mu pomôže.

Zdroj | Aira

Aira ale nebude pre každého. Bude sa predávať v troch rôznych verziách. Za 300 dolárov dostanete 750 minút podpory, 1 000 USD zaručí 3 000 minút a za 2 500 dolárov 10 000 minút, respektíve bude služba na 3, 6 alebo 12 mesiacov.

Zdroj