Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Norton Core - router, ktorý ochráni celú domácnosť

Norton Core - router, ktorý ochráni celú domácnosť
Zdroj | Symantec
Viktor Šmidák
Norton Core - router, ktorý ochráni celú domácnosť
Zdroj | Symantec
Zdroj | Symantec

Mnohí spoločnosť Symantec nepoznajú, no keď sa povie Norton AntiVirus, väčšina z nás vie, o čom je reč. Nový Norton Core je router predstavený na CES 2017 ochráni vďaka strojovému učeniu vašu domácnosť proti vírusom či internetovým útokom.

https://youtu.be/1GRNppZd4Ck

Antivírus má jednu nevýhodu. Je pre počítače, ostatné zariadenia pripojené na internet nedisponujú takou úrovňou zabezpečenia. Nehovoríme o smartfónoch či tabletoch, ale o čoraz viac rozrastajúcej sa inteligentnej elektronike a gadgetoch v domácnosti, akým je napríklad Nest termostat.

Pozrite si

CES 2015 | Smart termostat Nest bude ešte šikovnejší ako doteraz

Zdroj | Symantec

Norton Core je teda inteligentný router, ktorý má ochrániť celú domácnosť a spotrebiče pripojené ku nemu. Zaistí to šifrovanie dát, bezpečné DNS či automatické aktualizácie, ktoré budú pravidelne plátať bezpečnostné chyby. Ak sa predsa len niečo stane, router dá majiteľovi vedieť a prípadne infikované zariadenie umiestni do karantény.

Zdroj | Symantec

Ako je už zvykom, Norton Core bude spolupracovať i s aplikáciou. Tá otvára nové možnosti. Pomocou nej je možné vidieť, kto je na routri pripojený, ako je na tom bezpečnosť, ale aj obmedziť prístup na internet svojim ratolestiam tak, že ich uvidíte aspoň raz do dňa.

Pozrite si

Bonjour – zobúdzajte sa inteligentnejšie

Zdroj | Symantec

Vnútri zariadenia sa okrem iného nachádza aj Wi-Fi 802.11ac, ale aj dvoj-jadrový procesor s frekvenciou 1,7 GHz či podporu 2,4 GHz a 5 GHZ pásma v tom istom čase. Výrobca sľubuje, že Norton Core bude mať údajne dosah 460 metrov štvorcových.

Zdroj | Symantec

Myslelo sa aj na vášnivých hráčov či ľudí závislých na seriáloch a filmoch. Router ponúka možnosť nastaviť, ktoré zariadenia majú prioritne využívať rýchlosť internetu, aby sa tak predišlo nežiadúcim zásekom streamovaného obsahu.

Pozrite si

Orbi – router ako dizajnový kus nábytku

A cena? Norton Core je už teraz dostupný na predobjednanie za zvýhodnenú cenu 200 dolárov. Neskôr sa bude predávať za 280 USD. Nateraz ale spolu s routerom dostanete aj ročný balík Norton Core Security Plus. Vybrať si môžete z dvoch farebných verzií, a to zlatej alebo šedej.

Zdroj | Symantec
Zdroj