Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LeEco Smart Road Bike - budúcnosť cyklistiky prichádza

LeEco Smart Road Bike - budúcnosť cyklistiky prichádza
Zdroj | LeEco
Michal Biznár
LeEco Smart Road Bike - budúcnosť cyklistiky prichádza
Zdroj | LeEco
Zdroj | LeEco

Smart je v dnešnej dobe naozaj všetko, dokonca aj bicykle. LeEco na výstave CES 2017 predstavil svoj koncept bicykla LeEco Smart Road Bike, ktorý priniesol závan revolúcie do sveta cyklistiky.

Pôjde o prvý bicykel s vlastným operačným systémom Android 6.0 BikeOS. Hlavným ťahákom je 4″ dotykový displej so zabudovaným sledovaním aktivity a navigáciou. Systém má 6 000 mAh batériu.

Systém disponuje kvalitnou HERE navigáciou a dokonca online/offline hudobným prehrávačom. Určite poteší aj vysielačka, ktorá spája okolité LeEco smart bicykle.

Pozrite si

Budnitz Model E – najľahší elektro-bicykel na trhu

Cez aplikáciu môžete tiež recenzovať svoje jazdy a zdieľať svoju polohu spolu s komunitou cyklistov. Z ďalších funkcií, bicykel disponuje GPS/GLONASS senzormi, kompasom, akcelerometrom, barometrom, ukazovateľom rýchlosti a svetla.

Nechýba podpora pre ANT+ senzor na ukazovanie srdcovej a fitness aktivity. Čo sa týka bezpečnosti, bicykel má zabudované predné aj zadné svetlá, alarm proti krádeži a dokonca klaksón. Lokalitu svojho bicykla si samozrejme viete sledovať v mobilnej aplikácii.

Bicykel disponuje certifikáciou IP54, takže elektronika bude odolná voči vode.

Pozrite si

Greyp G12H – najvýkonnejší elektrobicykel na svete

Pre cyklistov sú veľmi dôležité aj použité materiály. V prípade LeEco Smart Road Bike sa môžeme tešiť na odľahčené uhlíkové vlákna, ktoré zabezpečia, že celý bicykel bude vážiť iba 8,4 kilograma. Bicykel má až 11 rýchlostí.

LeEco však nepredstavil iba cestný bicykel ale aj niečo pre milovníkov hôr. LeEco Smart Mountain Bike je tiež vyrobený z uhlíkových vláken. Predná vidlica je značky SR Suntour XCR Air. Kolesá majú 27,5″. Váha je 12 kilogramov. Tiež má 11 rýchlostí.

Zdroj | LeEco
Pozrite si

Xiaomi QiCycle R1 – prvý smart bicykel najdrahším produktom výrobcu

Ak vás bicykle zaujali, na americkom trhu by mali byť dostupné v druhom štvrťroku 2017 za zatiaľ nešpecifikovanú cenu. Ak sa však pozrieme na použité materiály a integráciu operačného systému, cena určite presiahne 3 000 eur.

Zdroj