Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG Smart InstaView - inteligentná chladnička s obrovským 29” displejom

LG Smart InstaView - inteligentná chladnička s obrovským 29” displejom
Zdroj | LG
Imrich Maťo
LG Smart InstaView - inteligentná chladnička s obrovským 29” displejom
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Samsung už nie je jediný, kto má vo svojom produktovom portfóliu inteligentnú chladničku. Pridal sa k nemu rodný juhokórejský konkurent, LG. Na výstave CES 2017 predstavil vlastnú chladničku LG Smart InstaView.

Nová Door-in-Door chladnička od LG, Smart InstaView, podporuje webOS a inteligentnú hlasovú službu Alexa od Amazonu. Na rozdiel od Samsungu má veľký, až 29-palcový dotykový LCD displej, ktorý sa vďaka funkcii InstaView a dvojitým poklepaním premení na okno.

Zdroj | LG

Pohľad do chladničky bez otvárania dverí vám nielen šetrí elektrickú energiu a uchovávané potraviny, ale ľahko tak získate prehľad o tom, aké potraviny máte v chladničke a či netreba niečo dokúpiť.

Zdroj | LG

Kontrolovať zásoby aj nákupy potravín môžete pohodlne aj vzdialene pomocou Wi-Fi pripojenia a systému webOS. Fotoaparátom s 2-megapixelovou panoramatickou šošovkou zaznamenáte interiér chladničky z niekoľkých uhlov a snímky si pošlete do smartfónu.

Zdroj | LG

Jednou z najdôležitejších súčastí systému, ktorým jechladnička Smart InstaView vybavená, je už vyššie spomenutá inteligentná osobná asistentka Amazon Alexa. Tá vám pomôže s hľadaním receptov, ovládaním hudby, kontrolou predpovede počasia, alebo nastavením minútky, čo sa zíde pri varení či pečení.

Zdroj | LG

S pomocou Alexy môžete aj objednávať tovaru na Amazon.com. Alexa vám tak isto poradí aj s ďalšími viac ako 6 000 úlohami. Značkami Smart Tag si zase označíte uchovávané potravín a vyznačíte ich dátumu spotreby.

Chladnička vás sama upozorní v prípade, ak sa zásoba vybranej potraviny míňa, alebo sa blíži jej dátum exspirácie.

Nová chladnička LG Smart InstaView, ktorá ako prototyp bola ukázaná ešte v septembri na výstave IFA 2016 v Berlíne a v Las Vegas bol predstavený už jej funkčný finálny model, tak doplní rad Door-in-Door chladničiek. Uvedenie na trh ani cena ale zatiaľ neboli upresnené.

https://www.youtube.com/watch?v=Ajcj16NVdLQ

Na prvom videu je rýchly pohľad na chladničku LG Smart InstaView, na predchádzajúcom, druhom, môžete od času 3:01 min. vidieť samotné predstavenie chladničky počas LG press konferencie, ktorú viedol David VanderWaal, Vice President of Marketing, LG Electronics USA.

Zdroj