Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Garmin má nové smart hodinky Garmin fénix série 5

Garmin má nové smart hodinky Garmin fénix série 5
Zdroj | Garmin
Marek Hudák
Garmin má nové smart hodinky Garmin fénix série 5
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Spoločnosť Garmin, so sídlom vo Švajčiarsku, predstavila na výstave CES 2017 trojicu smart hodiniek zo série Garmin fénix 5 s množstvom funkcií.

Najväčšiu časť z relatívne malého podielu smart hodiniek na trhu tvoria značky ponúkajúce športovo ladené modely, medzi ktoré patria napríklad aj nami nedávno recenzované fitness hodinky TomTom Runner 3 s prijateľnou cenou a množstvom funkcií.

Pozrite si

Garmin fénix 5S – najmenší z najlepších

Spoločnosť Garmin sa snaží zaujať trojicou nových hodiniek označených fénix 5, 5S a 5X, ktoré podľa výrobcu dosahujú výdrž na jedno nabitie v rozmedzí 8 dní až po celé 2 týždne, v závislosti od frekvencie používania v takzvanom ,,smartwatch“ móde.

Garmin fénix 5 dokáže pritom v UltraTrac móde fungovať s aktívnym GPS prijímačom 75 hodín na jedno nabitie.

Samozrejmosťou je odolnosť voči vode do hĺbky 100 metrov a podpora známej platformy Connect IQ prostredníctvom ktorej získate prístup k mnohým ďalším aplikáciám.

Nová séria hodiniek Garmin fénix bude dostupná v troch verziách líšiacich sa rozmermi. Najväčší model Garmin fénix 5X bude mať ako jediná z noviniek rovnako úctyhodné rozmery ako predchádzajúca generácia, no model fénix 5S bude už znateľné menší (47 mm) a hlavne pre útle ženské rúčky bude určený model 5S s priemerom len 42 mm.

Zdroj | Garmin
Pozrite si

Garmin Vivofit Jr. – dizajnový fitness náramok pre vaše deti

Dokonca model Garmin fénix 5S je ešte o niečo menší, a teda jeho priemer činí až takmer neuveriteľných 42 mm, čím výrobca dáva jasne najavo, že aj ľudia s malým zápästím môžu nosiť smart hodinky.

Vďaka novému displeju s väčším rozlíšením a predovšetkým vďaka internému 12GB úložisku, bude model 5X ako prvý fénix v histórií vybavený integrovanými plnefarebnými mapovými podkladmi, ktoré bude možné používať pre plnohodnotnú navigáciu a to nielen v teréne. Zafírové sklíčko chrániace displej s priemerom 51 mm je voliteľné.

Zdroj | Garmin

Z pohľadu spoločných funkcií môžete rátať so zabudovaným GPS modulom a GLONASS-om, sledovaním srdcového tepu, množstvom módov nielen pre športovcov, VO2max štatistikami (spotreba kyslíka) a mnohými ďalšími.

Všetky tri modely novej rady fénix 5 sú vybavené optickým snímačom, pre meranie tepu priamo na zápästí. Nový spôsob uchytenia QuickFit umožňuje pritom vymieňať remienky rýchlo a bez akéhokoľvek náradia, vďaka čomu budete môcť ešte intenzívnejšie využívať ponuku remienkov rôznych farieb a materiálov, ktoré sú vhodné pre rôzne udalosti a športové aktivity.

Zdroj | Garmin

Modely Garmin fénix 5 a fénix 5S sa začnú predávať za 600 dolárov (približne 572 eur) a následne najväčší model fénix 5X a jeho menšie alternatívy zo zafírovým sklíčkom za 700 dolárov (približne 668 eur). Všetky verzie uvidíte na pultoch obchodoch v priebehu prvého štvrťroka tohto roka.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj