Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG Roboty ovládnu vašu domácnosť a letiská

LG Roboty ovládnu vašu domácnosť a letiská
Zdroj | LG
Michal Spiegel
LG Roboty ovládnu vašu domácnosť a letiská
Zdroj | LG
Zdroj | LG

LG na výstave CES 2017 ukázalo svojích nových robotov. Nielenže vyzerajú veľmi milo ale dokážu vám aj efektívne pomôcť v domácnosti či na letisku.

Prvý robot od LG prináša rozšírenie domácich smart asistentov ako Amazon Echo či Google Home na novú úroveň. Internet vecí (IoT) bude jedným z hlavných trendov aj v roku 2017 a LG Hub Robot prepojí vaše inteligentné spotrebiče.

Zdroj | LG

LG Hub Robot má integrovanú hlasovú asistentku Amazon Alexa a z funkcií bude vedieť napríklad zapnúť klimatizáciu. Na interaktívnom displeji si môžete pozrieť informácie a obrázky, ktoré máte vo svojej smart chladničke.

Nechýba ani klasické ovládanie funkcií v dome ako prehrávanie hudby, nastavenie budíkov, vytvorenie pripomienok a poskytovanie informácii o doprave a počasí.

Zdroj | LG

Aby ste sa vy alebo vaše deti robota nebáli, disponuje umelou inteligenciou, pomocou ktorej môže reagovať a hrať sa s jednotlivými členmi rodiny.

Robot dokáže vyjadrovať emócie, dokáže reagovať na reč tela a tiež si všíma režim rodiny – kedy chodíte spať a kedy opúšťate dom.

Robot disponuje aj funkciou rospoznávaním tváre, takže každého člena môže privítať iným pozdravom. Ideálne funguje ak bude umiestnený v časti domu či bytu, kde sa stretáva celá rodina. LG plánuje vypustiť aj menších robotov, ktorí by sa umiestnili do jednotlivých izieb. Čo sa týka funkcií, malo by ísť v podstate o rozšírenie LG Hub Robota.

Zdroj | LG
Pozrite si

Hankook Mirae je existujúci a plne funkčný robot ako zo sci-fi filmov

Ďalším robotom, ktorého LG predstavilo je LG Airport Guide Robot. Z názvu je jasné, že ide o informačného asistenta určeného pre letiská. Prvého takého dostane letisko Seoul Incheon International Airport.

Zdroj | LG

Robot bude poskytovať informácie pre cestujúcich a to až v štyroch jazykoch – angličtina, čínština, japončina a kórejčina.

Stačí, že mu ukážete vašu letenku a on vám ju naskenuje a poskytne detailné informácie o vašom odlete, odletovej hale či dokonca o počasí v cieľovej destinácií. Robot vás bude vedieť aj eskortovať k vašej bráne v prípade, že ste sa stratili.

Zdroj | LG
Pozrite si

Nový robotický vysávač LG HOM-BOT Turbo+ má vlastnú appku a kameru

LG sa však len pri tomto nezastavilo. Predstavilo aj svoho upratovacieho robota LG Airport Cleaning Robot. Nejde však o bežný smart vysávač do domácnosti ale o veľkého robota na čistenie priemyselných budov a veľkých plôch.

O čistenie sa bude starať niekoľko výkonných motorov, senzorov a kamier. Robot by tiež mohol mať využitie na letiskách, kde by si mal poradiť aj s veľkým množstvom ľudí.

Zdroj | LG

Posledným robotom od LG je robotická kosačka LG Lawn Mowing Robot pre rôzne typy trávnikov. Robot by nemal mať problémy s prekážkami, nerovnosťami či s bezpečnosťou.

Na vytvorenie hraníc pre robota sa použije špeciálny bočný kábel, podobne ako to majú konkurenčné kosačky.

Pozrite si

Husqvarna Automower 450X – drahá, ale výborná robotická kosačka

Zdá sa, že LG to myslí s robotikou vážne. Štvorica nových robotov síce zatiaľ nedostala ani cenu, ani dátum vydania, no vyzerá to tak, že rok 2017 bude aj rokom rozmachu komerčnej robotiky.

Zdroj