Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dámy tešte sa, Kérastase Hair Coach je prvá inteligentná kefa na vlasy

Dámy tešte sa, Kérastase Hair Coach je prvá inteligentná kefa na vlasy
Zdroj | Withings
Imrich Maťo
Dámy tešte sa, Kérastase Hair Coach je prvá inteligentná kefa na vlasy
Zdroj | Withings
Zdroj | Withings

Mali sme tu už smart hodinky, športové náramky, osobné váhy, ale aj zubnú kefku či rôzne kuchynské spotrebiče a mnoho iného s prívlastkom „inteligentný“. No kefu na vlasy ešte nie. Teda až doteraz.

Pozrite si

Withings Body Cardio – dokonalá váha s varovaním

Výstava CES 2017 v Las Vegas bola výbornou príležitosťou na to, aby svetoznámy kozmetický gigant L’Oréal, prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Kérastase, zaoberajúcej sa profesionálnou luxusnou starostlivosťou o vlasy, predstavila prvú inteligentnú kefu na vlasy Kérastase Hair Coach Powered by Withings.

Zdroj | Withings

Všimnite si však ďalšiu významnú francúzsku spoločnosť, zakomponovanú v názve. Je ňou Withings, firma produkujúca inteligentné zariadenia starostlivosti o zdravie, ktorú, len tak mimochodom, v minulom roku kúpila fínska Nokia. Vidíte, čo spoločnosť, to pojem.

No a práve spojením dlhoročných skúseností správnej starostlivosti o vlasy s pokročilými senzormi a technológiami firmy Withings vznikla, vďaka podpore L’Oréal’s Research and Innovation Technology Incubator, táto užitočná dámska pomôcka.

Pozrite si

Withings má inteligentný teplomer Thermo

Správa* vedcov spoločnosti L’Oréal poukázala, že nesprávne česanie, alebo kefovanie vlasov spôsobuje ich poškodenie tým, ak kefou vo vlasoch prechádzate príliš rýchlo, alebo ňou silno tlačíte na pokožku hlavy.

Zdroj | Withings

Preto Kérastase Hair Coach Powered by Withings má zabudovaný mikrofón, ktorý „počúva“ zvuk vlasov pri ich kefovaní a napomáha rozpoznať poddajnosť vlasov, ich kučeravosť, presušenie, ale aj to či sú polámané, alebo majú rozštiepené končeky.

Okrem neho 3-osí snímač zaťaženia meria silu pôsobiacu na vlasy a na pokožku hlavy pri česaní, akcelerometer a gyroskop slúžia na ďalšie analýzy, ako rýchlosť česania, počet a rýchlosť pohybov. V prípade nesprávne vykonávaného česania vám to táto kefa dá najavo vibračnou odozvou.

Pozrite si

Smart hodinky Withings Steel HR vydržia bez nabíjačky 25 dní!

Dokonca nechýbajú ani senzory, určujúce vlhkosť vlasov počas česania pre ich správne meranie a určenie vhodného spôsobu starostlivosti. Samotná kefa je, pochopiteľne, odolná voči obliatiu vodou.

Zdroj | Withings

V kefe Kérastase Hair Coach, ktorá je akoby vaším vlasovým trénerom a na výstave CES 2017 získala ocenenie Innovation Award, je zabudovaná aj Wi-Fi a Bluetooth konektivita, a teda aj možnosť prepojenia s pripravovanou mobilnou aplikáciou pre Android a iOS zariadenia.

Na trh sa dostane približne v polovici roka 2017 za cenu, ktorá by nemala presiahnuť 200 $. Nuž čo, dámy, zíde sa vám takýto užitočný pomocník pri starostlivosti o vlasy? 😉

*Luengo, G.; Galliano, A.; Dubief, C. (2014), Aqueous Lubrication in Cosmetics. Hackensack, New Jersey: World Scientific Publishing.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.