MWC 2017 sa skončilo, sviatok mobilov bol však skromnejší

Mobile World Congress je už každoročné podujatie, na ktorom sa predstavujú nielen najzvučnejšie mená sveta mobilných zariadení, ale aj tí menší a najmenší výrobcovia. Tento rok Fira Barcelona privítala vyše 2 300 vystavovateľov a niekoľko desiatok tisíc návštevníkov (vraj viac ako 108 000). Boli sme pri tom. Pozrite si veľký prehľad noviniek z MWC 2017.

MWC 2017 bol taký zvláštny. Po minulé roky sa tu predstavovali tie najväčšie hviezdy sveta mobilov, tento rok sme sa dočkali len troch vlajkových lodí a niekoľkých ďalších smartfónov či mobilných telefónov.

Aj napriek pestrosti výstavných premiér ich ale bolo akosi málo. Teda málo ich nebolo, no len trojica vlajkových lodí je na tak veľkú výstavu málo. Nokia neukázala vraj pripravované delo, HTC si prinieslo už dávno predstavené novinky, Samsung buď nestíhal alebo sa nechcel s Galaxy S8 ukazovať po boku konkurentov, Lenovo a BlackBerry ukázalo len strednú triedu, rovnako ako množstvo ďalších čínskych značiek.

Ľudia, všade veľa ľudí…

Možno mám taký pocit len ja, no MWC bývalo tou najzaujímavejšou výstavou mobilných technológií. Tento rok ich ale až toľko nebolo. Výstava ale nie je o pocitoch, ale o novinkách. Pozrite si, čo všetko sme na MWC 2017 videli a mali aj v rukách.

Novinky sme zoradili abecedne, takže ak hľadáte konkrétnu značku, pokojne scrolujte, kde potrebujete.

Alcatel A5 LED – notifikácie mu rozsvietia zadný kryt

Spoločnosť TCL Communication, producent smartfónov Alcatel, do Barcelony na MWC 2017 priniesla okrem už spomínaného Alcatel POP 4 (6) aj Alcatel A5 LED.

Alcatel PLUS 12 – dostupný hybrid s Windows 10 i 4G modemom

Spoločnosť Alcatel sa na najväčšej mobilnej koferencii roka ukázala tiež. Na MWC 2017 ukázala Alcatel Plus 12, dostupný hybrid s Windowsom 10 i 4G modemom.

Alcatel A3 dopraje aktívnej mládeži kopec zábavy

Pod značkou Alcatel bolo na MWC 2017 predstavených viacero noviniek. Okrem hybridu Alcatel PLUS 12 i smartfóny. Napríklad aj mládežnícky Alcatel A3. Čím zaujme?

Alcatel U5 – 5-palcový LTE smartfón pre začiatočníkov

Ďalšou z noviniek, ktoré spoločnosť TCL Communication pod značkou Alcatel predstavila na výstave MWC 2017, je smartfón Alcatel U5, vhodný pre začiatočníkov.

BlackBerry KEYone – nový manažér s QWERTY klávesnicou

Aj vám už chýbalo poriadne BlackBerry? Prvým novým (ak nerátame modely DTEK) je model KEYone s hardvérovou QWERTY klávesnicou. Poznáme dostupnosť aj cenu!

Máme v rukách nové BlackBerry KEYone, pozrite si ho

Nové BlackBerry KEYone s hardvérovou QWERTY klávesnicou je na svete. Po predstavení sme mali možnosť si ho na krátky moment vyskúšať a tak sme ho nafotili.

BlackBerry KEYone sadne do ruky ako uliate, poteší klávesnicou

BlackBerry KEYone je azda jediným smartfónom na trhu, ktorý ponúkne hardvérovú QWERTY klávesnicu. Pozrite si ho naživo aj vo videu.

Energizer Energy – od bateriek k smartfónom? Prečo nie

MWC 2017 nie je iba o Nokii, BlackBerry, Lenove či Sony. Svoje smartfóny si tam ukázal aj známy výrobca bateriek, Energizer.

ESET ukázal na MWC 2017 vylepšenie svojich aplikácií

Počas výstavy MWC 2017 sme navštívili aj stánok úspešnej slovenskej spoločnosti ESET. Videli sme zaujímavé vylepšenia mobilných bezpečnostných aplikácií.

Gionee A1 a A1 Plus: nadpriemerná batéria spolu so selfie fotoaparátom

Modely Gionee A1 a A1 Plus predstavené na výstave MWC 2017 v Barcelone sa vyznačujú predovšetkým kapacitou batérie, selfie fotoaparátom a novým Androidom.

HP Pro x2 – výkonný hybrid so zvýšenou odolnosťou i stylusom

Na MWC 2017 sa predstavil i HP. Novinka s názvom HP Pro x2 prinesie poriadny výkon, dlhú výdrž batérie i zvýšenú odolnosť. Grafikov naopak poteší stylus.

Huawei P10, P10 Plus a P10 Lite – trio štýlových smartfónov pre každého

Čínsky Huawei práve predstavil novú vlajkovú loď, model P10, ale aj P10 Plus a P10 Lite. Opäť ponúknu zaujímavú výbavu so zaujímavou cenou.

Huawei Watch 2 – nové smart hodinky so SIM kartou

Huawei na dnešnej konferencii v Barcelone oficiálne oznámil nové hodinky Huawei Watch 2. Čo prinesú a ako budú vyzerať detailne? Dozviete sa v našom článku.

V Barcelone sme si vyskúšali vydarené Huawei P10 a P10 Plus

Čínsky Huawei predstavil novú generáciu vlajkových lodí zo série P – P10, P10 Plus a P10 Lite. Pozrite si ich naživo z barcelonského výstaviska vo videu.

Huawei Watch 2 – ako vyzerajú nové hodinky zblízka?

Huawei na výstave MWC ukázala nové inteligentné hodinky Huawei Smart Watch 2. Pozrite si v našom videu priamo z výstavy, ako vyzerajú naživo.

Lenovo Moto G5 a G5 Plus zaujme kapacitou batérie a priaznivou cenou

Lenovo na tohotoročnej výstave MWC 2017 v Barcelone predstavilo Lenovo Moto G5 a G5 Plus s nadpriemernou výdržou batérie a prijateľnou cenou.

Konvertibilný Lenovo Yoga 720 v dvoch veľkostiach aj s Intel i7 Kaby Lake

Lenovo na MWC 2017 nepredstavilo len smartfóny. Do Barcelony prinieslo aj mnoho iných noviniek. Jednými z nich sú konvertibilné notebooky Lenovo Yoga 720.

Nová séria Lenovo Moto Mods poteší aj hráčov

Majitelia smartfónov série Lenovo Moto Z určite ocenia nové Lenovo Moto Mods predstavené na výstave MWC 2017, ktoré potešia aj hráčov.

Lenovo Tab 4 – nová séria tabletov s podporou Dolby Atmos

V Barcelone na výstave MWC 2017 sa aj Lenovo pochválilo novými tabletmi Lenovo Tab 4. Poďte sa s nami pozrieť, aké novinky prinášajú.

Lenovo Miix 320: novinka s 10-hodinovou výdržou na jedno nabitie

Lenovo Miix 320 s nadpriemernou výdržou batérie v kombinácii s kompaktným telom sa stáva zaujímavým multimediálnym spoločníkom na dlhé cesty.

Nový Lenovo Moto G5 Plus vyzerá naživo ešte lepšie

Lenovo na tohotoročnej výstave MWC 2017 v Barcelone predstavilo Lenovo Moto G5 Plus s nadpriemernou výdržou batérie a prijateľnou cenou. Ako vyzerá naživo?

LG G6

Nový vode odolný LG G6 s duálnym foťákom a displejom 18:9

Kórejský výrobca predstavil na výstave MWC 2017 dlho očakávaný smartfón LG G6 s atypickým rozlíšením, vode odolnosťou a duálnym fotoaparátom.

LG X power2 prichádza s 5,5” displejom a silnejšou batériou

Juhokórejský gigant LG dnes oficiálnou správou prezradil a na prvých korporátnych fotografiách ukázal nový smartfón série X so silnou batériou LG X power2.

Nové LG G6 s vode odolnosťou v našich rukách

Kórejský výrobca predstavil na výstave MWC 2017 dlho očakávaný smartfón LG G6 s QHD+ displejom, vode odolnosťou a duálnym fotoaparátom.

Meizu Super mCharge nabije mobil za 20 minút

Čínske Meizu predstavilo zaujímavú novinku, a to extrémne rýchle nabíjanie Super mCharge. To má prekonávať aj Quick Charge 3.0 od Qualcommu či VOOC od Oppo.

Nokia 6 pre Európu je konečne na svete s cenou 229 €

Spoločnosť HMD Global, ktorá vlastní Nokiu počas MWC 2017 predstavuje model Nokia 6 pre svetový trh.

Nokia 3310 – legenda naozaj ožíva

Nokia, teda spoločnosť HMD Global počas MWC 2017 predstavila reinkarnovanú ikonu mobilného sveta, Nokiu 3310.

Nokia 3 a Nokia 5 – smartfóny pre masy s Android Nougat pod 200 €

Telefóny Nokia (HMD Global) zažili comeback a okrem top modelu Nokia 6 a reinkarnovaného modelu Nokia 3310 boli predstavené aj modely Nokia 3 a Nokia 5.

Vyskúšali sme novú Nokiu 3310, znovuzrodenú legendu

Nokiu 3310 so zaoblenými tvarmi a smiešnou (na dnešnú dobu) výbavou sme si mohli po predstavení aj vyskúšať. Aký je? Pozrite si video.

Nokia predviedla 5G FIRST

Siete 5G už nie sú fikciou. Hoci na štandarde sa stále finišuje, viacerí operátori už v pilotnej prevádzke testujú vlastnosti siete budúcnosti.

Oppo má ako prvý 5-násobný optický zoom pre smartfóny

Čínska spoločnosť Oppo sa MWC 2017 zúčastnila taktiež. Nepriniesla žiaden smartfón, ale technológiu, ktorá by mohla posunúť hranice fotografovania.

Vyskúšali sme Oppo a jeho 5x zoom v mobile, máme prvé fotky

Oppo na MWC 2017 ukázal koncept fotomobulu s 5x zoomom. Vyskúšali sme ho naostro. Pozrite si prvé zábery z testovacej verzie priamo z Barcelony.

Orange spúšťa LTE-M sieť pre internet vecí

Skupina Orange sa na MWC 2017 nechala počuť, že v Španielsku a Belgicku spustí novú sieť LTE-M, ktorá bude slúžiť pre zariadenia typu internet vecí – IoT.

Orange Huawei Leo: inteligentné hodinky so službou Multi-SIM

Nové inteligentné hodinky Orange Huawei Leo s podporou služby Multi-SIM vám umožnia používať jedno telefónne číslo v hodinkách aj v smartfóne.

Orange VR1 – okuliare pre virtuálnu realitu vhodné pre začiatočníkov

Orange na MWC 2017 okrem plánov na budovanie LTE-M siete, inteligentných zariadení do domácnosti či hodiniek Huawei Leo ukázal aj okuliare Orange VR1.

Orange na MWC 2017 ukázal nové technológie i produkty. Ako vyzerajú naživo?

Na výstave MWC 2017 v Barcelone sa prezentovali nielen samotní výrobcovia, ale aj telekomunikačné spoločnosti. Orange ukázal nové technológie i produkty.

Peugeot Instinct – sci-fi auto budúcnosti?

Na MWC 2017 sa neukázali iba mobily a tablety. Peugeot Instinct je nový koncept od francúzskej automobilky, ktorá nám ukázala auto budúcnosti už dnes.

Porsche Design Book One: konvertibilný laptop za takmer tri tisícky

Nový konvertibilný Porsche Design Book One predstavený na MWC 2017 s QHD+ displejom a stylusom v balení si vás určite získa.

Samsung Galaxy Tab S3 s kovovým telom a reproduktormi AKG

Pri absencii top smartfónu Galaxy S8 dostali na výstave MWC 2017 priestor iné produkty. Napríklad aj nová generácia tabletu Samsung Galaxy Tab S3.

Samsung Galaxy Book – 2v1 zariadenie, ktoré vyzerá parádne

Samsung si pre nás na MWC 2017 pripravil niečo parádne. Po Lenovo Yoga Book tu máme Samsung Galaxy Book. Ako vyzerá a čo prinesie tento revolučný produkt?

Dostali sme sa k Samsung Galaxy Book

Samsung včera na MWC 2017 predstavil svoje nové vlajkové 2v1 zariadenie, Samsung Galaxy Book. Na konferencii sme si ho pozreli bližšie.

Nový headset Samsung Gear VR s viacúčelovým dotykovým olvádačom

Juhokórejský výrobca na konferencii MWC 2017 predstavil okrem hybridu Galaxy Book a tabletu Galaxy Tab S3 tiež nové okuliare Samsung Gear VR.

Samsung a Deutsche Telekom demonštrovali garantovanú latenciu v sieťach 5G

Nízka riadená latencia je kľúčovým predpokladom pre aplikácie v nových typoch mobilných sietí (5G). Prinesú úplne nové služby, aj odlišnú architektúru.

Sony Xperia XZ Premium – Ultra HD displej a 960 fps HD video

Sony práve predstavuje novú vlajkovú loď, model Xperia XZ Premium. Po vzore Xperia Z5 Premium prináša displej s 4K Ultra HD rozlíšením a 960 fps video.

Sony Xperia XA1: bezrámiková novinka s 23 Mpx fotoparátom

Japonské Sony predstavilo na MWC 2017 okrem novej vlajkovej lode aj model Sony Xperia XA1 s 23 Mpx fotoaparátom a bezrámikovým displejom.

Sony Xperia XA1 Ultra – 6-palcový phablet so stabilizáciou predného fotoaparátu

Japonské Sony popri vlajkovej lodi Sony Xperia XZ Premium a menšom XA1 predstavil aj 6-palcový phablet Sony Xperia XA1 Ultra. Prináša špičkové fotoaparáty.

Sony Xperia Touch – ovládajte dotykom akúkoľvek plochu!

Japonská spoločnosť Sony bola vždy známa revolučnými inováciami. Na výstave MWC 2017 to platí rovnako. Sony Xperia Touch premení povrchy na dotykovú plochu.

Sony Xperia XZs je bez Ultra HD displeja, ale s 960 fps videom

Japonské Sony na MWC 2017 predstavilo aj vylepšenú verziu minuloročnej vlajkovej lode – Sony Xperia XZs. Ponúkne nový 19 Mpx snímač s 960 fps videom.

Sony Xperia Ear Open-style Concept – futuristický prototyp slúchadiel

Sony na výstave v Barcelone neukázala iba nové mobily, ale aj prototyp ich nových bezdrôtových slúchadiel Sony Xperia Ear Open-style Concept.

Sygic predstavil novú funkciu Ceny pohonných hmôt pre aplikáciu Car Navigation

Na výstave MWC 2017 sa prezentovali aj slovenské technologické firmy. Sygic tu predstavil novú funkciu Ceny pohonných hmôt aplikácie Sygic Car Navigation.

ZTE Blade V8 Mini: kompaktný smartfón s duálnym fotoaparátom

Spoločnosť ZTE predstavila na MWC 2017 zaujímavý smartfón ZTE Blade V8 Mini s Androidom 7.0 a takmer 3 000 mAh batériou určený nenáročným používateľom.

ZTE Nubia N1 Lite: smartfón nižšej triedy so snímačom odtlačkov prstov

Čínska spoločnosť ZTE predstavila na výstave MWC 2017 aj cenovo dostupný smartfón ZTE Nubia N1 Lite so štvorjadrovým procesorom.

ZTE Blade V8 Lite – smartfón pre nenáročných s Nugátom

Na MWC 2017 v španielskej Barcelone sa predstavilo i ZTE. ZTE Blade V8 Lite je náhradný telefón na dovolenky, má však najnovší Android Nugát.

Vidíme sa zas o rok, presne 26. februára až 1. marca 2018.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

Komentáre k článku