Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Alcatel PLUS 12 - dostupný hybrid s Windows 10 i 4G modemom

Alcatel PLUS 12 - dostupný hybrid s Windows 10 i 4G modemom
Viktor Šmidák
Alcatel PLUS 12 - dostupný hybrid s Windows 10 i 4G modemom

Čínska spoločnosť TCL Communication, produkujúca mobilné zariadenia pod značkou Alcatel, si nenechala najväčšiu mobilnú konferenciu roka ujsť. Na MWC 2017 ukázala okrem iného i Alcatel PLUS 12, dostupný hybrid s Windows 10 i 4G modemom.

Alcatel nás v poslednej dobe zásobuje hlavne smartfónmi určenými pre masy. Patrí sem čoraz populárnejšia stredná trieda, raz za čas sa ale spoločnosť odkloní zo svojej bežnej výroby a ukáže nám niečo iné. Tentokrát sme svedkami hybridu, ktorý by nemal vyprázdniť celý bankový učet.

Pozrite si

Alcatel A5 LED – notifikácie mu rozsvietia zadný kryt

Prvým takýmto počinom bol Alcatel PLUS 10. Išlo o stredne vybavený tablet s 10-palcovým panelom, ktorý sa po pripojení ku klávesnici stal spoločníkom na cesty. Novinka prináša len malé zmeny, medzi ktoré patrí hlavne väčšia obrazovka.

Pozrite si

Alcatel U5 – 5-palcový LTE smartfón pre začiatočníkov

Ako už z názvu vyplýva, Alcatel PLUS 12 ponúka 12-palcovú obrazovku (11,6 palcov). Zobrazovacia technológia IPS je v dnešnej dobe už štandardom, Full HD rozlíšenie takisto.

Pozrite si

MWC 2017 – sviatok všetkých mobilov začína, sme pri tom

O výpočtovú stránku zariadenia sa postará dvojjadrový Intel Celeron s taktom 1 GHz. Sekundovať mu budú 4 GB operačnej pamäte RAM. Všetko potrebné používateľ uloží na 32 GB vnútornú pamäť rozšíriteľnú o SD kartu. Na prednej strane sa potom nachádza 5 Mpx fotoaparát, určený predovšetkým na konferenčné hovory.

Samotný tablet má batériu veľkú 6 900 mAh, po pripojení ku klávesnici táto hodnota narastie o ďalších 2 580 mAh. Klávesnica spĺňa aj ďalšiu funkciu. Je ňou LTE modem, ktorý môže slúžiť na vytvorenie hotspotu až pre 15 zariadení.

Poteší aj čítačka odtlačkov prstov zabudovaná v tlačidle vypínania či USB-C. Prekvapením je stylus, ktorý sa podobne ako tablet ku klávesnici prichytí pomocou magnetu.

Alcatel PLUS 12 sa začne predávať v júli tohto roka. Za cenu 499 € dostane budúci majiteľ tablet s klávesnicou, ktorý bude poháňaný Windowsom 10, a teda zvládne i základné pracovné úkony.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

Zdroj