Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Alcatel A3 dopraje aktívnej mládeži kopec zábavy

Alcatel A3 dopraje aktívnej mládeži kopec zábavy
Zdroj | Alcatel
Imrich Maťo
Alcatel A3 dopraje aktívnej mládeži kopec zábavy
Zdroj | Alcatel
Zdroj | Alcatel

Nielen pred, ale najmä na samotnej výstave MWC (Mobile World Congress) 2017 ukázala spoločnosť TCL Communication pod značkou Alcatel viacero noviniek. Videli sme zaujímavý a dostupný hybrid Alcatel PLUS 12 i niekoľko smartfónov, Alcatel A5 LED či Alcatel U5. Medzi túto dvojicu sa zaraďuje tretia smartfónová novinka Alcatel A3.

Model A5 LED je unikátny (a tak trochu aj extravagantný) vďaka špeciálnemu krytu, ktorý môže byť nasadený na zadnej strane smartfónu, s LED diódami, rôznofarebne signalizujúcimi notifikácie alebo hudbu. Model U5 ocenia začiatočníci v oblasti smartfónov. Alcatel A3 napokon útočí výbavou a cenou na mládež, „žijúcu“ na sociálnych sieťach. Preto je táto trojica prezentovaná heslom enjoy.now.

Pozrite si

Alcatel A5 LED – notifikácie mu rozsvietia zadný kryt

A3-ka dizajnovo nadväzuje na spomenutú dvojicu súrodencov. Vhodne zaoblené prechody z obvodových na zadnú stranu prospievajú dobrému držaniu aj tohto smartfónu. Navyše pri rozmeroch 142 x 70,5 x 8,6 mm manipulácia s ním nebude spôsobovať problémy.

Zdroj | Alcatel

Z bežných parametrov mobilného telefónu Alcatel A3 spomeňme, že 5-palcový IPS displej má HD rozlíšenie. Operačným systémom A3-ky je Android 6.0 Marshmallow a jej chod zabezpečuje 4-jadrový 1,3 GHz procesor MediaTek MT6737 a 1,5 GB RAM.

Zdroj | Alcatel

Vnútorný úložný priestor veľkosti 16 GB je možné rozšíriť microSD kartou o ďalších 32 GB. To sa zíde, najmä keď budete aktívne používať niektorý z fotoaparátov. Alebo aj oba.

Pozrite si

Alcatel U5 – 5-palcový LTE smartfón pre začiatočníkov

Vpredu je k dispozícii 5 Mpx selfie kamera s fixným fókusom doplnená LED diódou. Hlavný zadný fotoaparát má 13 Mpx senzor a zaostrovanie zabezpečuje autofókus. Na prisvetlenie poslúži, ako inak, LED dióda.

Zdroj | Alcatel

Alcatel A3 disponuje aj potrebnou dávkou konektivity ako LTE Cat4. (150/50 Mbit/s), VoLTE, Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.2, ale aj GPS a NFC. Batéria kapacity 2 460 mAh je nabíjaná cez Micro USB konektor.

Pozrite si

Alcatel PLUS 12 – dostupný hybrid s Windows 10 i 4G modemom

Za povšimnutie a extra zmienku pri tomto smartfóne stojí aj programovateľná čítačka odtlačkov prstov, ktorá umožní okrem bežného odblokovania aj spustenie aplikácie či odblokovanie v tzv. „Private Mode“. To aby mládež mala pred rodičmi ukryté, čo im neprislúcha vedieť alebo vidieť… 🙂

Zdroj | Alcatel

Ak vás zaujala „štrbina“ pod displejom, tak vedzte, že tá ukrýva dopredu smerovaný hlasitý reproduktor. Niet nad to, pustiť hudbu a nahlas ju „vypeckovať“.

Globálny predaj smartfónu Alcatel A3 má začať v priebehu apríla za cenu 149 €.

Zdroj | Alcatel

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.