Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Moto G5 a G5 Plus zaujme kapacitou batérie a priaznivou cenou

Lenovo Moto G5 a G5 Plus zaujme kapacitou batérie a priaznivou cenou
Marek Hudák
Lenovo Moto G5 a G5 Plus zaujme kapacitou batérie a priaznivou cenou

Lenovo na tohotoročnej výstave MWC 2017 v Barcelone predstavilo Lenovo Moto G5 a G5 Plus s nadpriemernou výdržou batérie a prijateľnou cenou. Oba smartfóny sa môžu pochváliť aj kovovou konštrukciou.

Pozrite si

Lenovo Moto G5 – dobrá cena a unikátna čítačka odtlačkov prstov

Lenovo Moto G5

Menší 5-palcový a zároveň výkonnostne slabší model s HD displejom disponuje čipom Snapdragon 430 s taktom do 1,4 Ghz spolu s 2 GB pamäťou RAM. Vnútorné úložisko s kapacitou 32 GB je rozšíriteľné pamäťovou kartou microSD.

Samozrejmosťou je už čistý mobilný operačný systém Android 7.0 s Moto Display, Moto Actions a Google Asistentom a slušná výdrž batérie s kapacitou 2 800 mAh na jedno nabitie.

Jej minimálne 15-minútové zásobovanie energiou by malo vďaka podpore rýchleho nabíjania (Turbo Power) dodať smartfónu výdrž postačujúcu na používanie počas ďalších 6 hodín.

Pozrite si

ZNAČKY | Lenovo – od digitáliek po jednotku na trhu s počítačmi

O čo najkvalitnejšie snímky sa bude starať 13 Mpx hlavný fotoaparát spolu s LED bleskom a čo najkrajšiu selfie fotografiu sa bude snažiť vytvoriť predný 5 Mpx snímač.

Za mienku stojí aj snímač odtlačkov prstov umiestnený pod displejom novinky s užitočnými gestami, čo robí zo smartfónu ešte zaujímavejší model.

Pozrite si

Lenovo Moto G5 Plus uteká konkurencii na míle

Lenovo Moto G5 Plus

Väčší 5,2-palcový Lenovo Moto G5 Plus sa môže pochváliť už Full HD displejom, pod ktorým sa skrýva výkonnejší procesor Snapdragon 625 s taktom do 2 Ghz.

Čip šestkovej rady dopĺňa 3 GB operačná pamäť RAM a 32 GB vnútorné úložisko taktiež rozšíriteľné o pamäťové karty.

Pozrite si

UNBOXING Lenovo K6 Note

Tak ako aj G5, aj G5 Plus sa pýši čistým Androidom 7.0 Nougat s funkciami Moto Display, Moto Actions a Google Asistentom, rýchlym nabíjaním (Turbo Power) a snímačom odtlačkov prstov pod displejom. Rozdiel je však v kapacite batérie, ktorá je navýšená na 3 000 mAh.

Výrobca vylepšil aj fotoaparát, ktorý má síce 12 Mpx a svetelnosť f/1,7 (teda o pixel menej ako G5), no mal by ponúknuť ostrešie výsledné snímky vďaka duálnym pixelom, ktoré v sebe už obsahujú body fázového zaostrovania.

Práve vďaka tomu by malo byť zaostrovanie rýchlejšie a spoľahlivejšie. Predný snímač sa však už nemenil a ostal na 5 Mpx.

Vo výbave nechýba ani 3,5 mm jack konektor spolu s vytrácajúcim sa micro USB portom (platí aj pre Moto G5).

Oba modely by mali prísť v dual SIM verziách s plnou podporou LTE sietí aj na náš trh s cenou 199 eur za Lenovo Moto G5 (už v marci) a 279 eur za Lenovo Moto G5 Plus (na prelome apríla a mája) s 3 GB pamäťou RAM a 32 GB vnútorným úložiskom.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

Zdroj