Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ZTE Blade V8 Lite - smartfón pre nenáročných s Nugátom

ZTE Blade V8 Lite - smartfón pre nenáročných s Nugátom
Zdroj | ZTE
Viktor Šmidák
ZTE Blade V8 Lite - smartfón pre nenáročných s Nugátom
Zdroj | ZTE
Zdroj | ZTE

Čínske ZTE, ako i mnoho iných spoločností na MWC 2017 predstavilo svoje najnovšie smartfóny. ZTE Blade V8 Lite je náhradný telefón na dovolenky, má však najnovší Android Nugát.

Zdroj | ZTE

Čínske mobilné spoločnosti sú známe predovšetkým zariadeniami, ktoré sú omnoho lacnejšie ako konkurencia. Začínalo tak Xiaomi i Oppo, dnes sa ich smartfóny predávajú za ceny, ktoré o chvíľu môžu konkurovať i výrobcom, ktorý sú na trhu dlhšie.

ZTE ale na tom zatiaľ tak dobre nie je, a preto sa skôr snaží prebojovať medzi najpredávanejšie zariadenia cenou. ZTE Blade V8 Lite nie je výnimkou, no výrobca ho obdaril nejednou vlastnosťou, ktorou sa môžu pýšiť hlavne smartfóny vyšších tried.

Zdroj | ZTE

Ako už z názvu vypovedá, verzia Lite nebude ponúkať také parametre, ako „plná“ alternatíva (ktorý mimochodom tiež nepatrí zrovna medzi vlajkové lode). Pre bežného používateľa by však novinka mala byť ako uliata.

Pozrite si

ZTE Nubia N1 Lite: smartfón nižšej triedy so snímačom odtlačkov prstov

Pri ZTE Blade V8 Lite sa bude používateľ pozerať na 5-palcový Full HD displej. Hnacou jednotkou je procesor z čínskej dielne, a to MediaTek 6750. Dopomáhať pri každodenných činnostiach budú 2 GB pamäte RAM, ale i 16 GB úložného priestoru. Vnútorná pamäť sa bude dať našťastie rozšíriť pomocou SD karty. Miesto si tu našiel i 3,5 mm jack.

Zdroj | ZTE

Fotografie budú zhotovované na rozdiel od modelu Mini len jedným snímačom s rozlíšením 8 megapixelov, na selfie bude musieť postačovať 5-megapixlová predná kamera. V tejto cenovej kategórii prekvapí čítačka odtlačkov prstov. Batéria s kapacitou 2 500 mAh by jeden deň mala plne postačovať.

A to najlepšie? ZTE Blade V8 bude mať od výroby Android Nugát. Za toto si ZTE zaslúži veľkú pochvalu. Bohužiaľ informácie o dostupnosti a cenách zverejnené neboli.

Zdroj