Nový vode odolný LG G6 s duálnym foťákom a displejom 18:9

Kórejský výrobca predstavil na výstave MWC 2017 dlho očakávaný smartfón LG G6 s atypickým rozlíšením, vode odolnosťou a duálnym fotoaparátom.

recenziaLG G6 – prvý na svete so širokouhlým displejom

Základom smartfónu LG G6 je 5,7″ Full Vision displej s rozlíšením 1 440 x 2 880 px (564 ppi), takzvaný QHD+, s netradičným pomerom strán 18:9 a len minimálnymi rámikmi (80,7% podiel displeja k telu smartfónu).

Viac priestoru pre displej bolo dosiahnuté umiestnením kamery a senzorov do jedného radu. Zaoblené rohy tela i displeja samotného zjednocujú dizajn, ale tiež zmierňujú poškodenie, v prípade, že telefón vypadne z rúk.

Pozrite siLG K10 (2017) – nový smartfón nižšej triedy s Android 7.0

LG G6

Rozmery novinky pritom vôbec nenarástli. LG G5 mala rozmery 149,4 x 73,9 x 7,7-8,6 mm, model G6 má 148,9 x 71,9 x 7,9. Hmotnosť sa taktiež drží pri zemi – 163 g (LG G5 – 159 g). Telo je z kovu s kombináciou skla. Po obvode telefónu sa tiahne kovový matný rám, ktorý zaisťuje pevnosť celého modelu.

Procesor je od Qualcommu a ide o model Snapdragon 821 s ôsmymi jadrami. Pamäť RAM vyskočila na 4 GB a o grafiku sa stará Adreno 530. Vnútorné 32/64 GB úložisko je rozšíriteľné o pamäťovú micro SD kartu do veľkosti 2 TB.

Novinkou je podpora technológie Dolby Vision s HDR (High Dynamic Range) 10 ponúkajúca sýte farby a vo všeobecnosti lepší multimediálny zážitok aj prostredníctvom služieb Netflix a Amazonu, ktoré produkujú obsah práve v pomere 18: 9.

Výrobca spolu s novou vlajkovou loďou predstavil aj novú grafickú nadstavbu UX 6.0 vyznačujúca sa čistým prostredím s pastelovými farbami bežiacu na najnovšom Androide 7.0 Nougat.

Spomínajú sa vylepšené funkcie fotoaparáta, napríklad funkcia Square Camera. Tá rozdelí displej smartfónu na dve identické časti s cieľom ponúknuť požívateľovi fotografovanie vo formáte 1:1, ktorý sa stáva populárny na sociálnych sieťach Instagram a Snapchat. Doplnená bola aj funkcia tvorby 360-stupňových VR videí.

Ak však preferujete klasické formáty fotografovania, v nastaveniach aplikácie fotoaparáta nájdete aj možnosť zachytávania výnimočných okamihov v pomere strán 4:3, 16:9 a 18:9.

Pozrite siLG predstavilo na ISE 2017 nové OLED panely

Duálny fotoaparát je zložený z dvojice snímačov – 13 Mpx (f/2,4, 125-stupňový záber) spolu s 13 Mpx senzorom (f/1,8, 71-stupňový záber) s optickou stabilizáciou.

Snímač sa pýši taktiež schopnosťou nahrávania 4K UHD videí pri 30 fps a Full HD pri 60 snímkach za sekundu. Predná selfie kamera ponúka 5 Mpx (f/2,2) širokouhlé 100-stupňové fotografie, čo eliminuje potrebu používať selfie tyč. Široký uhol tiež znižuje skreslenie okrajov, čo prispieva k prirodzenejším snímkam.

 

Doplnený bol aj nový režim snímania nazvaný príznačne Food Mode, ktorý sa sústreďuje na čo najvyššiu kvalitu podania farieb a sýtosti odfotografovaného jedla. Vďaka tomu by mali používatelia získať o pár likeov viac. Teším sa, ako si to vyskúšame v praxi.

Pre prehliadanie selfie, wefie, širokouhlých fotografií a fotografií spravených v režime Square Camera Mode využíva LG G6 režimu zobrazenia v jednom okne. Čo znamená, že snímky možno kontrolovať v priľahlom okne hneď po vytvorení a nie je nutné vstupovať do galérie.

Najzaujímavejšou funkciou je však jednoznačne možnosť vytvorenia obľúbeného GIF súboru kombináciou 2 alebo až stovky obrázkov priamo v aplikácií fotoaparátu.

Vylepšený bol aj multi-tasking umožňujúci efektívnejšiu prácu s viacerými apkami. Samozrejme sa môžete tešiť na súčasnú prácu s dvojicou aplikácií, no spomína sa aj zobrazenie kvarteta fotografií spojených do jedného veľkého štvorca.

Okrem nového grafického prostredia sa kórejský výrobca pýši aj vode odolnosťou do hĺbky 1,5 metra po dobu 30 minút (krytie IP68) a integrovaným virtuálnym asistentom Google Assistant s plnou podporou LG aplikácií.

Pozrite siLG Watch Style a Watch Sport: prvé hodinky s Android Wear 2.0

Okrem predpísaných noriem prešiel telefón úspešne aj ďalšími testami zaoberajúcimi sa teplotou, jej odvádzaním a znižovaním.Nechýba ani technológia rýchleho nabíjania (Qualcomm Quick Charge 3.0) zabudovanej 3 300 mAh batérie a snímač odtlačkov prstov na zadnej strane zariadenie.

Konektivitu zabezpečuje ako už zvyčajne Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot), Bluetooth verzie 4.2, NFC, GPS (A-GPS, GLONASS, BDS), USB-C konektor a dokonca aj 3,5 mm jack. Za zmienku stojí aj reproduktor (32-bit Hi-Fi Quad DAC), ktorý by mal na základe svojich parametrov ponúknuť kvalitné ozvučenie.

Budúci majitelia spolu s novým smartfónom dostanú aj kolekciu hier so zakúpenými in-game bonusmi v hodnote takmer 200 eur. Balíček obsahuje herné tituly Temple Run 2, Spider-Man Unlimited, Crossy Road, SimCity BuildIt, Cookie Jam and Genies & Gems.

Nový LG G6 bude k dispozícii aj na Slovensku v priebehu apríla tohto roka v bielej, čiernej a platinovej farbe.

https://youtu.be/udQGOAhGeYI

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

ZdrojLG

Komentáre k článku