Reklama

LG Watch Style a Watch Sport: prvé hodinky s Android Wear 2.0

LG Watch Style a Watch Sport
Zdroj | LG
Marek Hudák
LG Watch Style a Watch Sport
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Juhokórejský výrobca oficiálne predstavil dvojicu inteligentných hodiniek LG Watch Style a Watch Sport bežiacich na operačnom systéme Android Wear 2.0.

Model LG Watch Style predstavuje elegantnejšiu verziu a zároveň finančne nenáročnejšiu možnosť. Novinka z nehrdzavejúcej ocele (316L) v kombinácii s plastom zaujme 1,2-palcovým P-OLED displejom s rozlíšením 360 x 360 pixelov (299 PPI) vybaveným ambient senzorom.

Zdroj | LG

Čo najrýchlejší chod systému zabezpečuje čipset Snapdragon Wear 2100 bežiaci na frekvencii 1,1 GHz spolu s 512 MB pamäťou RAM a 4 GB vnútorným úložiskom. Celú hardvérovú časť zásobuje energiou 240 mAh batéria s podporou bezdrôtového nabíjania.

Pozrite si

Športové hodinky New Balance RunIQ s Android Wear a procesorom Intel

Zdroj | LG

Samozrejmosťou je bezdrôtová konektivita prostredníctvom Wi-FI a Bluetooth modulu a senzory tvorí akcelerometer a gyroskop. Nechýba ani certifikácia IP67 (nepoškodí ich dočasné ponorenie).

Zdroj | LG

Hodinky začínajú na cene 249 dolárov (približne 234 eur) za striebornú a ,,Titanium“ farbu a siahajú až k 280 dolárom (približne 262 eur) za model vo farbe ,,Rose Gold“ (kožený náramok).

Na rozdiel od nich model LG Watch Sport z nehrdzavejúcej ocele (316L) ponúka lepšie parametre, ale za navýšenú cenu. Prvou zmenou je veľkosť displeja. 1,38-palcový P-OLED displej sa pýši vyšším rozlíšením 480 x 480 pixelov (348 PPI) a taktiež ambient senzorom.

Pozrite si

Garmin má nové smart hodinky Garmin fénix série 5

Zdroj | LG

Pod ním sa ukrýva čipset Snapdragon Wear 2100 bežiaci na frekvencii 1,1 GHz spolu s 768 MB pamäťou RAM a 4 GB vnútorným úložiskom. Kapacita batéria je takmer dvojnásobná ako v modeli Style, teda hardver bude čerpať potrebnú energiu zo 430 mAh zabudovaného akumulátora.

Zdroj | LG

Obohatená bola aj konektivita. Doplnený bol LTE, GPS a NFC modul a rodinu senzorov doplnil PPG (meranie srdcového tepu) a barometer. Certifikácia sa posunula o jednu jednotku nahor, a teda na dobre známe krytie IP68 (trvalé ponorenie).

Zdroj | LG

Hodinky LG Watch Sport sa začnú predávať za 349 dolárov (približne 327 eur) v oboch farbách ,,Titanium“ a ,,Dark Blue“ (náramok z termoplastického polyuretánu).

Súčasne LG Watch Style a Watch Sport sa začnú predávať už od zajtra v Spojených štátoch a v nasledujúcich týždňoch sa dostanú aj do Európy, Ázie, Južnej Afriky a ďalších krajín. Slovensko zatiaľ v zozname nefiguruje.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.