Orange VR1 – okuliare pre virtuálnu realitu vhodné pre začiatočníkov

Výstavu MWC 2017 v Barcelone na svoje prezentácie opäť využili nielen samotní výrobcovia zariadení, ale napríklad aj telekomunikačné spoločnosti. Medzi nimi tiež Orange, ktorý predstavil svoje plány v budovaní LTE-M siete pre internet vecí, či ukázal inteligentné zariadenia pre domácnosť i hodinky Orange Huawei Leo.

Pozrite siOrange spúšťa LTE-M sieť pre internet vecí

https://www.youtube.com/watch?v=MRezqzu1zes

To však nebolo všetko, čo sme v stánku tohto telekomunikačného operátora videli. Orange totiž do Barcelony priniesol aj okuliare pre virtuálnu realitu, brandované pod jeho značkou, Orange VR1.

Samotný operátor ich označuje ako univerzálny VR headset strednej triedy, ktorý dobre poslúži najmä začiatočníkom. Okrem toho, že majú zabudovaný gyroskop, je ich zaujímavosťou priama implementácia slúchadiel. Áno, čítate dobre, navyše to môžete vidieť aj na našich fotografiách z výstaviska.

Pozrite siOrange Huawei Leo: inteligentné hodinky so službou Multi-SIM

V okuliaroch Orange VR1 môžete použiť smartfóny s displejmi od 4,7” do 6,2”. Kompatibilné sú s operačnými systémami Android a iOS, ku ktorým si do smartfónu môžete stiahnuť aplikáciu Orange VR 360. Tá umožní nastavenie okuliarov, využívanie výukových programov a iné.

Samozrejme, okuliare sme na mieste aj vyskúšali a môžeme ich pochváliť za to, ako dobre „sedia“ na hlave i za slúchadlá, ktoré mali dobrý zvukový prejav. Až nám bolo ľúto pri zistení, že slovenský Orange ich zatiaľ v ponuke nemá, hoci nie je jediný.

ZDROJ | Orange

Na tých európskych trhoch, kde sú okuliare Orange VR1 už dostupné, sú ponúkané za cenu 49,99 €, čo je veľmi priaznivá suma.

ZdrojTlačová správa Orange

Komentáre k článku