Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG X power2 prichádza s 5,5” displejom a silnejšou batériou

LG X power2 prichádza s 5,5” displejom a silnejšou batériou
Imrich Maťo
LG X power2 prichádza s 5,5” displejom a silnejšou batériou

Ani juhokórejský gigant LG nevydržal, kým sa otvoria brány výstavy MWC 2017 v Barcelone, keďže dnes oficiálnou tlačovou správou prezradil a na prvých korporátnych fotografiách ukázal nový smartfón série X so silnou batériou LG X power2.

https://www.youtube.com/watch?v=O_jOhkWJD4k

Je logické, že oproti predchodcovi, LG X power, má viaceré vylepšenia. Takže poďme pekne po poriadku. Power „dvojka“ v tele veľkosti 154,7 x 78,1 x 8,4 mm s hmotnosťou 164 g má 5,5-palcový In-cell Touch displej, ktorého rozlíšenie je „iba“ HD 720p.

Pozrite si

LG X screen – so sekundárnym displejom pre rýchly prístup k funkciám

To však nie je na škodu, keď si uvedomíme jeho nižšiu energetickú náročnosť, ako pri Full HD displeji. A práve o energiu v tomto smartfóne ide. O tom ale neskôr. Funkcia Comfort View umožňuje pohodlnejšie čítanie elektronických kníh vďaka zníženiu množstva modrého svetla vydávaného displejom, spôsobujúceho únavu očí.

LG X power2 je vybavený 8-jadrovým 1,5 GHz procesorom, ktorý tlačová správa zatiaľ neupresnila. Operačným systémom má byť už najnovší Android 7.0 Nougat. Výrobca uviedol dve verzie pamäte RAM, a to 1,5 GB resp. 2 GB. Vnútornú pamäť veľkosti 16 GB bude možné doplniť microSD kartami až do 2 TB.

Pozrite si

LG G6 príde s novým grafickým rozhraním LG UX 6.0

Foto a selfie maniakov potešia nasledujúce informácie. Hlavný fotoaparát má 13 Mpx senzor a jednou z jeho funkcií je tzv. „Zero Shutter Lag“, ktorá má eliminovať oneskorenie medzi stlačením spúšte a exponovaním fotografie. Ako inak, na prisvetlenie poslúži LED dióda.

Prená kamera s 5 Mpx snímačom má širokouhlú optiku, ktorá má pri „wefies“, teda spoločných snímkach, odfotografovať ôsmych ľudí bez toho, aby ste museli použiť selfie tyč. Ak sa nám Power2 dostane na dlhší test, vyskúšame. Výrobca predný fotoaparát doplnil LED diódou, takže aj pri slabšom svetle budete môcť „cvakať selfiny“ jedna radosť.

Pozrite si

LG rozširuje rad smartfónov X-series o štyri nové modely

Okrajovo ešte spomeňme, čo smartfónu tejto kategórie nesmie chýbať ohľadom konektivity, a to je podpora LTE, Wi-Fi 802.11 n a Bluetooth 4.2. Čo sa týka USB konetora, tlačová správa, žiaľ, nešpecifikuje, či novinka má ešte starší micro USB, alebo už nový USB-C. Nebudeme preto špekulovať a uvidíme naživo, keď sa nám dostane do rúk.

AKTUALIZOVANÉ: Ako sme mali možnosť vidieť na výstave MWC 2017 v Barcelone, LG X Power2 má ešte USB konektor typu B, teda Micro-USB.

No a teraz to najdôležitejšie. LG X power2 má v sebe zabudovanú batériu s kapacitou 4 500 mAh, čo je o 400 mAh viac, ako má predchodca. V otázke výdrže odcitujeme vyjadrenie výrobcu, že „plne nabitý smartfón prehráva videá po dobu 15 hodín, navigačné inštrukcie poskytuje 14 hodín a pri surfovaní na webe vydrží 18 hodín“.

Zaujímavé parametre, budeme zvedaví na reálne skúsenosti. Smartfón má podporu rýchleho nabíjania, pričom za hodinu sa má batéria nabiť na 50 % kapacity a plné nabitie má dosiahnuť iba za dve hodiny.

Ak vezmeme do úvahy, že väčšinu smartfónov s 2-2,5 tisíc mAh batériami nabíjame dve až dve a pol hodiny, tak je pri Power2 konštatovanie „iba dve hodiny“ namieste.

Pozrite si

LG ohlásila vynovenú sériu K a smartfón Stylus 3

Prvý tohtoročný model série smartfónov X, LG X power2, sa začne predávať krátko po predstavení na MWC 2017, teda už v marci. Najskôr to bude v Latinskej Amerike. Po nej budú nasledovať kľúčové trhy v Spojených štátoch, Ázii a Európe.

Dostupný by mal byť vo farbách Black Titan, Shiny Titan, Gold a Blue, pričom jeho cena bude oznámená až v čase uvedenia na trh.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

Zdroj