Reklama
Správa dňa

Na Slovensku sa buduje Balíkovo

14 správ

Pozrite si, akým guľkám odolá Tesla Cybertruck a ktorým už nie. Video sa začína opakovaným testovaním 9 mm nábojov, ktoré panely elektromobilu šikovne odolávajú. Zanechávajú silné priehlbiny, ale žiaden z nich neprešiel. Testovanie potom eskaluje na náboje do pušiek kalibru .22-, .17-, .223- a nakoniec .50.

Zobraziť celú správu

Obyvatelia obce Seine-Port (Francúzsko) hlasovali v miestnom referende za zákaz používania smartfónov a iných mobilných zariadení na verejných priestranstvách. Z 2 000 obyvateľov celkovo volilo 277 ľudí, zhruba 20 % zo zoznamu voličov, pričom 54 % bolo za. Obec tiež schválila chartu pre rodiny o používaní mobilných zariadení deťmi: žiadne obrazovky akéhokoľvek druhu ráno, žiadne obrazovky v spálňach, žiadne obrazovky pred spaním alebo počas jedla. Ak rodičia tínedžerov podpíšu písomnú dohodu, že svojmu dieťaťu nedajú smartfón do 15. roku, radnica poskytne dieťaťu staromódne slúchadlo len na hovory.

Zobraziť celú správu

TopXiaomi sa pri vývoji novej série Xiaomi 14 vybralo cestou čírej elegancie a čistých línií, v modeloch Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra, ktoré túto novú sériu na našom trhu zastupujú, však úplne opačnými smermi. Zvoliť si môžete nenápadný, no prémiový dizajn a kompaktnejšie rozmery, alebo luxusné materiály a výbavu pre tých najnáročnejších. Ak vás láka skôr tá prvá cesta, novinku Xiaomi 14 vám teraz predstavíme do posledného detailu.

Zobraziť celú správu

Vieme, aké smartfóny sa najviac predávali v Orengei. Na prvom mieste sa umiestnil Apple iPhone 15 128 GB, dvojkou bol Samsung Galaxy A54 a trojkou Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256 GB. Na ďalších miestach skončili Samsung Galaxy S23 FE 128 GB, Samsung Galaxy S24 5G 256 GB, Samsung Galaxy A15 128 GB, Samsung Galaxy A34, Xiaomi Redmi Note 13 256 GB, Samsung Galaxy S24 Ultra 5G 512 GB a Apple iPhone 13 128 GB.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Porsche rozšírilo portfólio elektrického sedanu Taycan o ďalšiu novú verziu. Nový Taycan sa ocitol na vrchole výkonového rebríčka, dostal vhodné meno Taycan Turbo GT. Je to najvýkonnejší Taycan, aký si môžete kúpiť, so špičkovým výkonom 815 kW/1 092 k.

Zobraziť celú správu

Tento týždeň bude Snemovňa reprezentantov Spojených štátov hlasovať o návrhu zákona, ktorý by v konečnom dôsledku mohol viesť k zákazu TikTok v USA. Prezident Biden v piatok v rozhovore pre tlač vyjadril svoju podporu návrhu zákona: „Ak ho schvália, podpíšem ho.“ Punchbowl News informoval o spolupráci Bidenovej administratívy so zákonodarcami na tomto návrhu zákona. TikToku sa to nepáči, hovorca spoločnosti povedal, že „vláda sa pokúša zbaviť 170 miliónov Američanov ich ústavného práva na slobodu prejavu. To poškodí milióny podnikov, umelcom odoprie publikum a zničí živobytie nespočetných tvorcov po celej krajine.“

Zobraziť celú správu

Pamätáte sa na časy, keď bežci nosili na ramenách pripnuté smartfóny, ktoré im merali prejdenú vzdialenosť a prenášali hudbu do slúchadiel? Dnes si stačí zapnúť hodinky na zápästie a môže sa vyraziť. Vybrali sme tri značkové modely, ponúkajú množstvo zdravotných metrík, majú kvalitné GPS a, samozrejme, veľa funkcií spojených nielen s behom, ale aj s inými športovými aktivitami.

Zobraziť celú správu

Aplikácia pre správu súborov Files od Googlu oslávila v decembri svoje 6. narodeniny. Vývojári stále pracujú na jej vylepšeniach (tento rok bolo už jedenásť aktualizácií), čoho najnovším dôkazom je podpora skenovania papierových dokumentov.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.