Reklama

Tesla

Tesla začala prijímať späť do zamestnania niektorých z takmer 500 členov tímu pre nabíjanie, ktorých CEO Elon Musk prepustil koncom minulého mesiaca. Rozpustenie tímu prekvapilo odborníkov na elektromobily, pretože nabíjačky Supercharger boli (zrejme) najšikovnejším produktom Tesly za posledné roky a stal sa z nich priemyselný štandard.

Zobraziť celú správu

Baidu zvažuje použitie pripravovaného Robotaxi od Tesly v Číne. Zdá sa, že sa tieto dve spoločnosti sa zbližujú, čomu pomohla nedávna návšteva Elona Muska v Číne. Tesla už spolupracuje s Baidu na navigačných mapách v Číne, ale správa naznačuje, že obaja sa približujú k dohode o autonómnom riadení. Správa od Shanghai Securities News tvrdí, že výkonný riaditeľ Baidu povedal, že jeho spoločnosť sa snaží použiť pripravované Robotaxi od Tesly.

Zobraziť celú správu

Možno ste už počuli o pôvodnej Tesle Roadster – vozidlu, ktoré rozbehlo Teslu a rozpútalo záujem o elektromobily. Teraz je na predaj jedinečný prototyp Roadstera. Predáva ho Jamison Cummings, hlavného technik Tesly z éry Roadsterov. Ide o špeciálny Roadster Sport s VIN #1124, ktorý bol pôvodne kúpený od Tesly v roku 2012, potom bol poškodený pri nehode a znovu ho získala Tesla. 

Zdroj | Electrek
Zobraziť celú správu

Tesla zverejnila nové video s humanoidným robotom Optimus. Elon Musk hovorí, že Optimus už vykonáva zverené úlohy vo laboratóriu. Optimus vraj bude do konca roka slúžiť na vykonávanie skutočných úloh v skutočných továrňach Tesly a do predaj by mal prísť na budúci rok. Ide o odvážny termín, avšak pri Muskovi je to bežná prax.

Zobraziť celú správu

Tesla počas štyroch týždňov spúšťa už štvrté kolo prepúšťania. Bez práce sa ocitnú najmä inžinieri, zamestnanci z ľudských zdrojov a servisní poradcovia. Prepúšťanie začalo minulý mesiac pred zverejnením finančných výsledkov za Q1 2024, ktoré ukázali prudký pokles ziskov a ziskovosti.

Zobraziť celú správu

Pozrite si preteky na 1/4 míle medzi Volvo EX30 Twin Motor Performance (2024) a Tesla Model Y Performance (2024). Volvo EX30 je najmenší elektromobil značky a má potenciál osloviť množstvo motoristov hľadajúcich vhodný elektromobil. Napriek tomu, že Tesla vyrazila prudko vpred, Volvo mu bolo na cieľovej páske tesne v pätách.

Zobraziť celú správu
#Autá

Tesla pridáva Cybertrucku konečne poriadne off-road funkcie

  • 4 min.
  • 30.4.2024

Podľa údajov, ktoré zverejnila Tesla vo svojej finančnej správe za 1Q, podiel značky na trhu v USA a v Kanade mierne klesol z 4 % na konci roka 2023. Tesla si nedokázala udržať svoj podiel na trhu ani v Európe, hoci pokles sa zdá byť veľmi malý, až stabilný, automobilka má zhruba 2,8 % podiel na trhu. V Číne sa zaznamenal 2,3 % pokles. Predaje teda nerastú, aj keď Tesla počas roka niekoľkokrát znižovala ceny. Tesla vo svojom balíku akcionárov zopakovala pesimistický výhľad na rok 2024 a povedala investorom, že „miera rastu objemu môže byť výrazne nižšia ako miera rastu dosiahnutá v roku 2023“. Cena akcií od utorku klesla o 40 %, keďže spoločnosť čelí rastúcej konkurencii na celom svete.

Zobraziť celú správu
#E-mobilita

Tesla odhalila najvýkonnejší Model 3 Performance. V Európe má ale nižší výkon!

  • 3 min.
  • 24.4.2024
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.