Reklama

Xiaomi14

TopPri mobilných fotoaparátoch sme stále zvyknutí pozrieť sa najprv na megapixely, no to, čo sa v skutočnosti podpisuje pod kvalitu záberov oveľa viac, je veľkosť snímača. V tele novinky Xiaomi 14 Ultra v úlohe hlavného fotoaparátu figuruje nadštandardne veľký 1-palcový snímač LYT-900 s dynamickým rozsahom až 14EV. V kombinácii s 50 Mpx rozlíšením dokáže tento hlavný snímač vytvárať špičkové zábery aj v nepriaznivých podmienkach. Spoznajte jeho kompletnú výbavu snímačov stvorených na zachytávanie profesionálne vyzerajúcich fotografií aj videí.

Zdroj | Xiaomi
Zobraziť celú správu

TopProfi fotoaparát do vrecka? Leica a Xiaomi 14 Ultra sa k tomu spoločne blížia. Kvalitatívny rozdiel v záberoch medzi smartfónmi a fotoaparátmi je do veľkej miery daný fyzikálnymi zákonmi. Tie sa ale darí výrobcom z roka na rok čoraz viac potláčať dômyselnými riešeniami, kvalitnejšími modulmi aj inteligentnejším softvérom, kvôli ktorému sa tomu už dnes hovorí „výpočtová fotografia“. Ukážkou toho, ako sa má takéto stieranie rozdielov robiť, ukazuje Xiaomi a Leica v tele novinky Xiaomi 14 Ultra.

Zdroj | Xiaomi
Zobraziť celú správu
#Smartfóny

Profi fotoaparát do vrecka? Leica a Xiaomi 14 Ultra sa k tomu spoločne blížia

  • 8 min.
  • 28.3.2024

TopModul s fotoaparátmi na zadnej strane novej vlajkovej lode Xiaomi 14 Ultra je neprehliadnuteľný, no nejedná sa o pútanie pozornosti. Xiaomi sa tu v spolupráci s legendárnym výrobcom fotoaparátov Leica podarilo zakomponovať kompletnú zostavu fotoaparátov na každý štýl snímok a videí. Štvorica fotoaparátov Xiaomi 14 Ultra tu totiž pokrýva celkom široký rozsah ohniskových vzdialeností od 12 do 120 mm, no prekvapivo všestranný je už aj samotný hlavný fotoaparát.

Zdroj | Xiaomi
Zobraziť celú správu

TopVlajkový hardvér odetý v hliníku a vegánskej koži. Aj o tom je Xiaomi 14 Ultra. V úvode roka Xiaomi prinieslo na trh svoju predstavu o tom, ako by mala vyzerať vlajková loď súčasnej doby z dvoch pohľadov. Prvý je zameraný na čo najlepšiu možnú výbavu v čo najkompaktnejšom tele, výsledkom čoho je model Xiaomi 14. Tým druhým je ponúknutie toho najlepšieho, čo je aktuálne do smartfónu možné dostať, bez obmedzení.

Zdroj | Xiaomi
Zobraziť celú správu
#Smartfóny

Vlajkový hardvér odetý v hliníku a vegánskej koži. Aj o tom je Xiaomi 14 Ultra

  • 7 min.
  • 21.3.2024

TopLeica v smartfóne? Xiaomi 14 nám v redakcii ukázal, že to nie je iba nálepka. Logá známych výrobcov optík či priamo fotoaparátov, sa na zadných stranách mobilných zariadení začali objavovať ešte skôr, než svetlo sveta uzrel vôbec prvý skutočný smartfón, no výsledné fotografie z nich si s úžasom nad ich kvalitou už dnes pozrie len málokto. Má teda vôbec nejaký zmysel všímať si, že na zadnej strane novej kompaktnej vlajkovej lode Xiaomi 14 figuruje názov dobre známeho výrobcu fotoaparátov – Leica? V redakcii sme si to preverili naživo, spoločne s úplne novým operačným systémom HyperOS.

Zobraziť celú správu
#Smartfóny

Leica v smartfóne? Xiaomi 14 nám v redakcii ukázal, že to nie je iba nálepka

  • 7 min.
  • 15.3.2024

TopXiaomi sa pri vývoji novej série Xiaomi 14 vybralo cestou čírej elegancie a čistých línií, v modeloch Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra, ktoré túto novú sériu na našom trhu zastupujú, však úplne opačnými smermi. Zvoliť si môžete nenápadný, no prémiový dizajn a kompaktnejšie rozmery, alebo luxusné materiály a výbavu pre tých najnáročnejších. Ak vás láka skôr tá prvá cesta, novinku Xiaomi 14 vám teraz predstavíme do posledného detailu.

Zobraziť celú správu

TopKompaktná vlajková loď ladená legendami. V každom technologickom odvetví možno nadobudnúť dojem, že už sa v rámci neho nie je kam posúvať, napokon je ale vždy príjemné, ak sa to niekomu podarí vyvrátiť. V oblasti smartfónov nás z tohto omylu pravidelne vyvádza Xiaomi so svojimi novými sériami vlajkových lodí a inak tomu nie je ani s najnovšou sériou Xiaomi 14, ktorá práve teraz dorazila aj na slovenský trh. Spoznajte ju v prvom dieli nášho špeciálneho seriálu spolu s nami.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.