Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

13 správ

Obnoviteľná energia dodala 58,4 % všetkej elektriny vyrobenej v Nemecku počas 1Q 2024. Ide o najvyššie percento od začiatku sledovania v roku 2018. V Nemecku sa vyrobilo 121,5 miliardy kWh z obnoviteľných zdrojov, čo je o 11,6 % viac ako v predchádzajúcom roku. Produkica zdrojov energie z fosílnych palív klesla o 25,4 %, čo predstavuje 41,6 % celkovej výroby elektriny v Nemecku.

Zobraziť celú správu

Unikli ďalšie špecifikácie dvoch pripravovaných smart hodiniek od Samsungu. Onedlho sa spustí druhé Unpacked tohto roka, kde očakávame predstavenie skladacích smartfónov a smart hodiniek. Top model Samsung Galaxy Watch Ultra vraj dostane 47 mm displej, čo zodpovedná Garminu Fenix ​​7 Pro. Telo bude opäť z titánu, hodinky dostanú 5-jadrový 3 nm čipset, ktorý bude použitý aj v Galaxy Watch7. Displej modelu Ultra bude mať 1,5″ uhlopriečku a jas 3 000 nitov.

Zobraziť celú správu

Jeep pred pár dňami uviedol na trh svoje prvé globálne elektrické vozidlo Wagoneer S. Značka verí, že môže konkurovať tým najlepším, vrátane Tesly. S ďalším elektromobilom, ktorý má byť podobný Wrangleru sa zoznámime už čoskoro. Známy výrobca SUV očakáva, že ukradne vodičov hlavne Tesly, takých automobiliek je však viac.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Volvo Penta sa spojila s expertmi na prístavné zariadenia v spoločnosti MOL a vyvinuli perspektívne elektrické vozidlo RoRo s pohonom 4×4 v prístave Gent. RoRo je skratka pre terminálový vozík roll-on, roll-off. Tieto vozidlá, ktoré sa používajú najmä v lodných termináloch, logistických centrách alebo železničných staniciach, sú typicky točivými, výkonnými ťahačmi triedy 8, ktoré sú účelovo skonštruované tak, aby zvládali extrémne užitočné zaťaženie za všetkých poveternostných podmienok.

Zobraziť celú správu

Apple zrejme prinesie samostatnú aplikáciu na správu hesiel priamo do nových verzií operačných systémov iPhone a Mac. Nová aplikácia nazývaná Passwords, bude súperiť s existujúcimi správcami hesiel, ako sú 1Password a LastPass, tie však zvyčajne účtujú mesačný poplatok za generovanie a ukladanie unikátnych hesiel. Nová služba sa má predstaviť v pondelok na WWDC.

Zobraziť celú správu

Google uzavrel partnerstvo so spoločnosťou RapidSOS pre núdzové technológie, aby umožnila používateľom systému Android v USA posielať správy na číslo 911 v núdzových situáciách pomocou protokolu Rich Communication Services (RCS). Textové správy 911 budú k dispozícii pre majiteľov zariadení s Androidom v USA používajúcich Správy Google. Keďže ide o funkciu integrovanú v ‌RCS‌, mohla by sa rozšíriť aj na ďalšie zariadenia, čo znamená iPhone. Neskôr v tomto roku Apple plánuje prijať ‌RCS‌, aby nahradilo SMS/MMS.

Zobraziť celú správu

TopVzhľad dravej šelmy súčasnej generácie modelov značky PEUGEOT je na cestách prakticky neprehliadnuteľný a verná mu zostáva aj nová generácia modelu PEUGEOT E-3008. Je však zaujímavé sledovať, ako sa francúzskym dizajnérom podarilo tento charakter posunúť ešte ďalej a skombinovať ho na jednej strane s robustným, „svalnatým“ dojmom SUV modelu a zároveň eleganciou pružného fastbacku s charakteristicky skosenou strechou. Spoznajte ho s nami od základov spoločne s nami.

Zobraziť celú správu

Google prvýkrát spustil NotebookLM, výskumný nástroj poháňaný AI, v lete 2023 a teraz rozširuje jeho možnosti a prístup. Spoločnosť oznámila, že NotebookLM oficiálne beží na Gemini 1.5 Pro, ktoré prináša množstvo nových funkcií. Asistent výskumu a písania sa tiež rozšíril do viac ako 200 krajín a území. NoteBookLM funguje inak ako mnoho iných nástrojov poháňaných AI v tom, že berie iba zdroje, ktoré poskytujete, a nie množstvo všeobecných znalostí. Medzi nové funkcie patrí možnosť klásť otázky o obrázkoch, grafoch a diagramoch spolu so zahrnutím obrázkov do citácií ako ďalšieho podporného dôkazu.

Zdroj | Google
Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.