Reklama

Volvo

#E-mobilita

Volvo má prvý batériový pas na svete, čoskoro ho budú musieť mať všetci

  • 4 min.
  • 15.6.2024

Volvo vraj urýchlene presúva výrobu elektromobilov z Číny do Belgicka. Výroba nových modelov Volvo EX30 a EX90 sa presúva do Európy, aby sa predišlo očakávaným clám na elektrické vozidlá vyrobené v Číne. Doteraz sa nepredpokladalo, že výroba v EÚ začne skôr ako v roku 2025. S prípravou presunu sa začalo už v marci.

Zobraziť celú správu

Volvo Penta sa spojila s expertmi na prístavné zariadenia v spoločnosti MOL a vyvinuli perspektívne elektrické vozidlo RoRo s pohonom 4×4 v prístave Gent. RoRo je skratka pre terminálový vozík roll-on, roll-off. Tieto vozidlá, ktoré sa používajú najmä v lodných termináloch, logistických centrách alebo železničných staniciach, sú typicky točivými, výkonnými ťahačmi triedy 8, ktoré sú účelovo skonštruované tak, aby zvládali extrémne užitočné zaťaženie za všetkých poveternostných podmienok.

Zobraziť celú správu

Volvo CE a Penta predstavili na Advanced Clean Transportation Expo dve nové riešenia nabíjania mobilných zariadení pre severoamerické stavebné flotily. Mobilná nabíjačka PU750 umožňuje DC nabíjanie pre väčšie zariadenia na mieste bez potreby konvertora. Volvo PU130 je prenosná nabíjačka úrovne 2, navrhnutá pre kompaktnejšie stroje.

Zobraziť celú správu

Pozrite si preteky na 1/4 míle medzi Volvo EX30 Twin Motor Performance (2024) a Tesla Model Y Performance (2024). Volvo EX30 je najmenší elektromobil značky a má potenciál osloviť množstvo motoristov hľadajúcich vhodný elektromobil. Napriek tomu, že Tesla vyrazila prudko vpred, Volvo mu bolo na cieľovej páske tesne v pätách.

Zobraziť celú správu

Volvo uviedlo na trh svoje posledné osobné vozidlo s naftovým pohonom. Stáva sa tak po 45 rokoch, od roku 1991 Volvo vyrobilo viac než 9 miliónov vozidiel s dieselovými motormi, ešte v rokoch 2012 – 2016 tvorila nafta polovicu celosvetového predaja spoločnosti. Spoločnosť teraz smeruje k plne elektrickej budúcnosti. Posledným modelom s naftovým pohonom bolo XC90, veľké SUV s preplňovaným radovým 2-litrovým štvorvalcovým motorom, ktoré včera zišlo z výrobnej linky vo švédskej Torslande. Auto putuje do múzea World of Volvo v Göteborgu

Zobraziť celú správu
#Autá

Hľadáme LUXUSNÉ TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin. Hlasujte a vyhrajte!

  • 13 min.
  • 19.3.2024

Volvo Cars sa spojil s Breathe Battery Technologies s cieľom skrátiť čas nabíjania svojich elektromobilov o 30 %. Integrácia technológie Breathe do interne vyvinutej platformy správy batérií Volvo Cars skráti čas nabíjania z 10 na 80 % kapacity až o 30 % pri zachovaní rovnakej hustoty energie a dojazdu. Automobilka tvrdí, že vylepšenia doby nabíjania potrvajú počas celého životného cyklu batérie bez vplyvu na jej zdravie.

Zobraziť celú správu
#Autá

Hľadáme KOMPAKTNÉ SUV TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin. Hlasuj a vyhraj!

  • 11 min.
  • 8.3.2024
#E-mobilita

Volvo má prvý „čistokrvný“ plne elektrický nákladiak: FM Low Entry

  • 2 min.
  • 3.3.2024
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.