Reklama

ChatGPT v iPhone už teraz prináša novú vychytávku

Richard Pliešovský

Za pár dní, 10. júna, začína konferencia pre vývojárov WWDC 2024. Apple tam tento rok predstaví revolučné zmeny v operačných systémoch – samozrejme, ide najmä o implementáciu AI a četbotov.

Na konferencii sa má oficiálne oznámiť partnerstvo Apple s OpenAI, čo umožní priniesť inteligenciu ChatGPT do iOS 18 a pomôže vylepšiť Siri.

Už teraz je však pre iOS k dispozícii aplikácia ChatGPT, takže môžete pokračovať v rozhovore s ChatGPT pri multitaskingu v iných aplikáciách. Nová multitaskingová funkcia je predvolene vypnutá. Ak ju chcete používať, musíte si ju zapnúť. Nie je to nič komplikované.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ako na to?

  • Aktualizujte aplikáciu ChatGPT na najnovšiu verziu;
  • otvorte Nastavenia aplikácie klepnutím na svoje meno (spodná časť bočného panela);
  • posuňte zobrazenie nadol a prepnite na Konverzácie na pozadí.

Keď si takto zmeníte nastavenie, môžete realizovať konverzácie na pozadí. Čo to znamená? Teraz môžete začať hlasovú konverzáciu s ChatGPT a opustiť aplikáciu s tým, že môžete pokračovať v rozprávaní a používať iné aplikácie. Teda niečo podobné, ako robíte v reálnom živote. Skrolujete Instagram a pritom sa rozprávate s kolegom v práci. Treba však rátať, že to bude mať istý vplyv na výdrž batérie a zrejme aj, teraz v letných mesiacoch, na zahrievanie iPhonu.

Pozrite si

iOS 18 má byť revolučný, Siri sa konečne stane skutočným asistentom

Ako vidíte, nová funkcia prináša zážitok podobný desktopu, samozrejme s istými obmedzeniami, ale na druhej strane s komfortom a mobilitou, ktorú dokáže priniesť len smartfón.

Ďalšie novinky vám prinesieme hneď v pondelok, akonáhle Apple predstaví svetu nové programy, funkcie, vylepšenia a služby.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.