Reklama

Notebook s rozšírenou realitou je tu. Nahradí štandardné okuliare pre AR?

Zdroj | Sightful
Richard Pliešovský
Zdroj | Sightful
Zdroj | Sightful

Spoločnosť Sightful predstavila Spacetop G1, notebook s rozšírenou realitou, ktorý nahrádza tradičný displej okuliarmi AR.

Stáva sa tak po troch rokoch vývoja. Okuliare nahradia 100″ displej, čo je už naozaj dostatočne veľký displej. Samozrejme, virtuálny.

Obsah pokračuje pod reklamou

Spacetop G1 je dielom viac ako 60 expertov na priestorové výpočty, nechýnajú veteráni z Apple, Microsoftu či z Magic Leap. Notebook beží na Space OS, upravenej verzii open-source Androidu. Poháňa ho procesor Qualcomm Snapdragon QCS8550 s grafikou Adreno 740, ktorý je spárovaný so 16 GB pamäťou LPDDR5 a 128 GB interným úložiskom typu UFS3.1.

Zdroj | Sightful

Zaujímavý je i prispôsobený hardvér a patentované priestorové prostredie, ktoré používateľom umožňuje navrhnúť a prispôsobiť si svoj pracovný priestor, nech sú kdekoľvek, v práci, doma, na cestách. Zatvorený notebook má v zadnej časti vydutý priestor, nebojte sa, nie je to nafúknutá batéria. Tam sú netradične uložené okuliare.

Zdroj | Sightful

Spacetop G1 integruje okuliare NReal s proprietárnym prostredím Spacetop a poskytuje jasné okná AR s vysokým rozlíšením prekryté reálnym svetom. Novinka integruje okuliare NReal s proprietárnym prostredím Spacetop a poskytuje jasné okná AR s vysokým rozlíšením prekryté skutočným svetom.

Zdroj | Sightful

Okuliare sú vybavené OLED displejom s rozlíšením 1 920 x 1080 px, 90 Hz obnovovacou frekvenciou a zorným poľom s uhlopriečkou 50°. Špeciálne šošovky na predpis sú k dispozícii od -8,00 D do +6,00 D. Okuliare majú dva reproduktory s výkonom 6 W, čo sa nám zdá nereálna hodnota. Nechýba mikrofón, ktorý je vraj optimalizovaný pre on-line stretnutia.

Spacetop G1 má dva USB-C porty, bezdrôtovú konektivitu zahŕňa Wi-Fi 7, 5G (nano-SIM a eSIM) a Bluetooth 5.3. Batéria má 60 Wh a mala by vydržať 8-hodín, teda jeden pracovný deň. Z 0 % na 85 % za menej ako 2 hodiny.

Zdroj | Sightful

Anglická klávesnica má 79 kláves, trackpad podporuje viacdotykové gestá. Okuliare majú 85 g, notebook má 1,4 kg, na výšku 13 mm (najtenšia časť) až po 62 mm (priestor pre okuliare), na šírku 300 mm a hĺbku 231 mm.

Dostupnosť novinky sa očakáva v októbri. Cena na predobjednávku je 1 699 dolárov. Veľkým obmedzením môže byť použitý typ procesora, ktorý sa používal v prémiových smartfónoch pred piatimi rokmi.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.