Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

11 správ

Minulý týždeň Google inovoval Gemini Advanced na verziu Gemini 1.5 Pro s podporou nahrávania dokumentov. Vylepšená bola aj analýza údajov pomocou tabuliek bola tiež vylepšená a tá sa teraz zavádza aj pre Gemini Advanced. Platiaci odberatelia teraz môžu viaceré typy dátových súborov (CSV, TSV, XLSX) priamo z prehliadača na počítači, resp. cez Disk Google.

Zobraziť celú správu

HP predstavilo novú notebook ZBook Power 16 G11. V porovnaní s 15,6″ obrazovkou 16:9 predošlej generácie má 16″ s výberom rôznych rozlíšením (1 920 × 1 200 alebo 2 560 × 1 600 px), jasu (300 až 1 000 nitov) či podporou dotyku. Nakonfigurovať sa dá s procesormi Intel Core Ultra (i5, i7, i9) alebo s AMD Ryzen. Obidve možnosti sú dodávané s grafikou Nvidia RTX Ada od RTX 500 po RTX 3000. Novinka má 83 Wh batériu so 150 W adaptérom.

Zobraziť celú správu

Volvo CE a Penta predstavili na Advanced Clean Transportation Expo dve nové riešenia nabíjania mobilných zariadení pre severoamerické stavebné flotily. Mobilná nabíjačka PU750 umožňuje DC nabíjanie pre väčšie zariadenia na mieste bez potreby konvertora. Volvo PU130 je prenosná nabíjačka úrovne 2, navrhnutá pre kompaktnejšie stroje.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Sonus Faber si môžu dopriať aj majitelia športiaka Lamborghini Revuelto. Talianska značka navrhla audio systém, je poháňaný novým zosilňovačom triedy D s celkovým výkonom 750 W. Funguje v tandeme s výkonnou jednotkou DSP, ktorá ideálne prechod z digitálneho do analógového sveta. Dodávame, že Lamborghini Revuelto je vypredané do konca roka 2026.

Zdroj | Sonus Faber

Zobraziť celú správu

Spoločnosť PepsiCo rozšíri svoju flotilu elektrických vozidiel v Kalifornii. Vo svojich závodoch tam v priebehu niekoľkých mesiacov nasadí 50 nákladných vozidiel Tesla Semi triedy 8 ako aj 75 elektrických dodávok Ford E-Transit. Výrobca nápojov uviedol, že tento krok pomôže rozbehnúť elektrifikáciu v Kalifornii, kde sa snaží dosiahnuť cieľ nulových emisií do roku 2040.

Zdroj | Tesla
Zobraziť celú správu

Nissan začína využívať techniku gigacasting, aby znížil náklady a zložitosť elektromobilov. Využívajú ju už viacero automobiliek, okrem Tesly je to Toyota, Hyundai a Ford. Očakáva sa, že elektromobily Nissan využívajúce gigacasting prídu na trh okolo roku 2027, predpokladá sa, že nové výrobné techniky znížia celkové náklady o 30 %, čím ušetrí zhruba miliarda dolárov na nákladoch pri vývoji piatich modelov.

Zobraziť celú správu

Vedci zistili, že už starovekí Egypťania sa pokúšali chirurgicky liečiť rakovinu pred viac ako 4 000 rokmi. Analyzovali ľudskú lebku zo zbierky Duckworthskej univerzity v Cambridge z rokov 2 686 až 2 345 pred n. l. Lebka obsahovala dôkazy o veľkom primárnom nádore, ako aj o viac ako 30 menších metastatických léziách. Výskumníci zistili, že tieto lézie boli obklopené reznými značkami, ktoré boli pravdepodobne vytvorené pomocou ostrého predmetu, ako je kovový nástroj.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Hyundai Motor najala bývalého vedúceho pracovníka Porsche, BMW, Audi a Apple Manfreda Harrera ako výkonného viceprezidenta a vedúceho svojej novozaloženej technologickej jednotky Genesis & Performance Development. Hyundai očakáva, že jeho znalosti „podporia konkurencieschopnosť skupiny v oblasti výskumu a vývoja a podnietia vývoj produktov Genesis“. 

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.