Reklama

Kto si zamiluje nový televízor Philips série OLED+909?

Zdroj | Philips
Richard Pliešovský
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips

Philips predstavil sériu OLED+909 začiatkom tohto roku. Novinky sa začnú predávať už tento mesiac, my konečne poznáme viac podrobností.

Séria sa skladá z troch modelov, konkrétne ide o Philips 77OLED909/12, 65OLED909/12 a 55OLED909/12. Všetky využívajú najnovší displej LG Display OLED evo, ktorý sme už videli na LG G4 OLED.

Zobrazovacie panely využívajú Technology 2.0 s MLA+ (Micro Lens Array Plus) s 517 mikrošošovkami na pixel a algoritmom META multi-booster. Takto dokážu nové televízory poskytnúť maximálny (krátkodobý) jas až 3 000 nitov, pričom trvalý jas sa pohybuje na hodnote 2 200 nitov pri 3 % APL.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Čo je Titan OS v nových televízoroch od Philips? Končí s Google TV?

Displeje si poradia s 99 % farebným priestorom, samozrejmosťou je podpora HDR10+, HDR10+ Adaptive, HLG, Dolby Vision a Dolby Vision Game. Televízory majú nový procesor P5 AI Perfect Picture Engine Gen 8, ktorý je založený na MediaTek Pentonix 1000 (MT9972). Čipset sa skladá zo 4-jadrového 2 GHz procesora Cortex A-73 a 2-jadrového 800 MHz grafického procesora. Čipset je spárovaný so 4 GB LPDDR4X RAM a 16 GB internou pamäťou.

Procesor P5 AI sa tiež stará o štvorstranný Ambilight režim so svetelnými senzromi XYZ (Ambient Intelligence 3.0), vylepšený algoritmus Smart Bit Enhancement, Perfect Natural Reality 2.0, či Enhanced HDR Tone Mapping.

Zdroj | Philips

Rozlíšenie všetkých uhlopriečok je 4K UHD (3 840 x 2 160 px). Natívna obnovovacia frekvencia je 48 až 120 Hz, v režime VRR je to až 144 Hz. Hráči ocenia certifikát AMD FreeSync Premium ako i kompatibilitu s NVIDIA G-Sync. Nový herný panel umožňuje kompenzáciu pohybu odhadom pohybu (MEMC).

Za zmienku stojí aj zabudované audio. Je vybavené systémom Bowers & Wilkins s 3.1-kanálovým reproduktorovým poľom a výkonom 81 W. Skladá sa z troch predných reproduktorov (ľavý, pravý a stredový), dvoch stredotónových meničov, jedného výškového reproduktora a zadného subwoofera so štyrmi pasívnymi žiaričmi, zvyk si môžete vylepšiť externým subwooferom. Reproduktory sú chránené textíliou Kvadrat Audiomix. Audio ponúka viacero možností nastavenia pomocou ekvalizéra a funkcií audio AI, Clear Dialogue. Priestorový zvuk zabezpečuje Dolby Atmos, ktorý dopĺňa DTS Play-Fi a DTS: X.

Stojan televízora využíva recyklovateľný hliník (bez zbytočných dokončovacích procesov), diaľkové ovládanie je vybavené bezdrôtovým nabíjaním. Spoločnosť TP Vision získala za túto sériu cenu iF Design Awards 2024.

Ako sme písali v úvode, nové modely prídu do predaja v júni. Cena za 77″ model je 5 299 €, 65″ bude stáť 3 699 € a za televízor s 55″ uhlopriečkou zaplatíte 2 499 €.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.