Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

13 správ

Model licenčných poplatkov Spotify sa na budúci rok zrejme masívne prepracuje. Vďaka tomu má dať umelcom väčší podiel. Už v 1Q 2024 Spotify zavedie tri zmeny, ktorých cieľom je „bojovať proti trom odtokom z fondu licenčných poplatkov“. Prvým je stanovenie minimálneho počtu ročných streamov, ktoré musí skladba dosiahnuť, kým začne generovať honoráre, čo má demonetizovať skladby, ktoré zarábajú menej ako 5 centov mesačne. Druhá zmena využije technológiu detekcie podvodov. Ak odhalí nelegálnu činnosť, ako napríklad používanie AI na opakované streamovanie skladieb a umelé zvyšovanie počtu prehratí, Spotify zavedie finančné sankcie. Posledná zmena ovplyvní tvorcov „nehudobného šumového obsahu“, ako je biely šum a binaurálne rytmy. V súčasnosti je na Spotify veľa stôp, ktoré majú len 31 sekúnd a sú nahrané týmto spôsobom, platforma totiž platí za každé hranie, ktoré je dlhšie ako 30 sekúnd.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Leica oficiálne oznámila M11-P, prvý fotoaparát, ktorý obsahuje zabezpečený systém metadát Content Credential. Content Credentials je výsledkom úsilia Content Authenticity Initiative (združenia tvorcov, technológov či aktivistov snažiacich sa globálne obmedzenie digitálnych dezinformácií a autenticity obsahu) a Coalition for Content Provenance and Authenticity, (formálnej koalície, ktorá sa venuje výlučne navrhovaniu technických noriem a špecifikácií ako základu univerzálneho pôvodu obsahu). „Spustenie Leica M11-P posunie cieľ CAI, ktorým je umožniť fotografom na celom svete pripojiť k svojim fotografiám prihlasovacie údaje k fotografiám v čase ich zachytenia,“ oznámil v tlačovom vyhlásení Santiago Lyon, vedúci oddelenia advokácie a vzdelávania v CAI. „Reťaz autenticity od fotoaparátu po cloud a umožňuje fotografom udržať si určitý stupeň kontroly nad ich umením, príbehom a kontextom.“

Zobraziť celú správu

Samsung zrejme v roku 2024 prinesie do smartfónov podporu pre satelitnú komunikáciu. Park Yong-in, CEO divízie Samsung Electronics System LSI Business Division, uviedol, že smartfóny Samsung so satelitnými službami budú uvedené na trh od budúceho roka. Tiež potvrdil, že Samsung sa už pripravuje na inštaláciu satelitnej komunikácie do zariadení.

Zobraziť celú správu

Audi Q8 a SQ8 2024 dostanú tento rok len ľahký refresh pozostávajúci z dizajnových a technických aktualizácií. Získajú napríklad nové svetlomety, novú prednú masku, nové možnosti kolies a vylepšenia v interiéri. Audi tiež prináša nový interaktívny displej asistenčného systému vodiča do prístrojového panelu a poskytuje viac možností prostredníctvom možnosti sťahovať aplikácie tretích strán a väčšiu podporu pre aktualizácie softvéru.

Zobraziť celú správu

Svetielko nádeje rozbehlo crowdfundigovú kampaň AUTO NÁDEJE – VEĽKÁ POMOC MALÝM HRDINOM na on-line platforme StartLab, cez ktorú sa už podarilo vyzbierať 45 000 € na kúpu nového vhodného auta. Práve vďaka vašej podpore môže Svetielko nádeje zmysluplne pomáhať aj ďalej. Kampaň aktuálne pokračuje a vy môžete pomôcť darom na nákup PHM až na 1 rok pre nové auto nádeje.

Zobraziť celú správu

Apple zrejme predstaví v pondelok večer (utorok nadránom nášho času) okrem počítačov s procesorom M3 aj nové AirPods Max. Vybraným influencerom totiž zaslal špeciálne darčekové krabičky obsahujúce slúchadlá AirPods Max a halloweenské občerstvenie. Očakáva sa, že Apple oznámi novú generáciu počítačov Apple Mac s čipmi M3. Prísť má nový 24″ iMac s M3, ako aj vylepšenia pre 14″ a 16″ MacBook Pro s konfiguráciami M3 Pro a M3 Max. Predstavenie AirPods Max 2. generácie by bolo veľkým prekvapením.

Zobraziť celú správu

Americký výrobca Tivoli predstavil tri nové prenosné reproduktory. Ide o 20 W Wi-Fi a Bluetooth reproduktor Model 2 Digital; výrazný hudobný systém v industriálnom retro štýle, ktorý pripomína staré boomboxy sa volá SongBook MAX a napokon SongBook s dvomi 90 mm meničmi (širokopásmový a basový). Predávať sa začnú v novembri.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.