Reklama

Úplne nová KONA prekvapí veľkosťou! Toto by ste od nej nečakali

Zdroj | Hyundai
TECHBOX
Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

Nová KONA už brázdi slovenské cesty. Nové SUV vás prekvapí nielen svojím atraktívnym dizajnom, ale i veľkosťou, technologickými vychytávkami či pohonmi.

Jednoducho vyberie si každý. V redakcii TECHBOX sme sa rozhodli, že vám ju podrobne predstavíme. Pripravení? Začíname tým, čo vás zaujme na prvý pohľad – dizajnom!

Nová KONA prichádza v 2. generácii, pričom poriadne v porovnaní s predchodcom narástla. Počítajte s nami. Na dĺžku je väčšia o 14,5 centimetrov, a tak má celkovú dĺžku 4 350 mm. Je to už poriadny kus SUV, pričom stále sa radí k tým kompaktnejším modelom, s ktorými hravo zaparkujete kdekoľvek v meste. Lenže tu nekončíme, naopak začíname. Nová KONA je aj o 2,5 cm širšia a o 2 cm vyššia. Aby toho nebolo málo, rozšíril sa aj rázvor kolies až na 2 660 mm (mimochodom Hyundai Tucson má 2 680 mm!), čo má za následok jediné – viac miesta vo vnútri, a to nielen pre pasažierov vpredu, ale i vzadu.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Hyundai

Výrazne väčší je aj batožinový priestor. Ten sa totiž zväčšil až o 92 litrov na krásnych 466 litrov. To už je priestor, do ktorého sa hravo zbalí i celá vaša rodina. V prípade plne elektrického modelu Hyundai KONA Electric máte dokonca ďalší 27 litrový priestor aj pod prednou kapotou. Nabíjacie káble či iné drobnosti tak nemusíte voziť vzadu, kde máte batožinový priestor plne k dispozícii pre vaše osobné veci. KONA sa tak svojime rozmermi a priestorom vo vnútri zaradila na špičku segmentu SUV-B. Toto ste pravdepodobne od nej nečakali.

To, čo vás však poteší a upúta na prvý pohľad je výrazne modernejší dizajn. Doménou novinky sú predné Seamless Horizon Lamp svetlomety, ktoré si nezameníte so žiadnym iným SUV na našom trhu. Tenké LED svetlá však potešia nielen počas dňa, ale i v noci, kedy svietia cez celú šírku karosérie. Pridajte k tomu odvážne ostré krivky po celej karosérii a máte SUV, ktoré doslova púta pozornosť. Nám sa páči i zadná časť, kde rovnako dominujú svetlá cez celú šíťku karosérie a neprehliadnete ani nápis KONA. Svetlá sú pritom rozdelené a tie ďalšie nájdete efektne integrované do zadných blatníkov, s ktorými tvoria unikátnu súčasť. V svetlách nechýbajú ani prvky parametrických pixelov po vzore najmodernejších elektromobilov Hyundai.

Zdroj | Hyundai

Ak si budete konfigurovať váš Hyundai KONA, budete mať na výber až 4 stupne výbavy Comfort, Family, Style a N Line+. Práve na stupeň výbavy N Line+ upozorníme, tu totiž dostanete výrazne športový bodykit, kde sa mení predný i zadný nárazník, rovnako zapôsobia strieborné bočné prahy, 18-palcové zliatinové disky v dizajne N Line, či v prípade klasických motorizácií vrátane hybridnej verzie modelu, sa môžete tešiť aj na dvojitú chrómovú koncovku výfuku. Samozrejmosťou sú prvky lakované v čiernej farbe vrátane spätných zrkadiel, kde za príplatok (nielen pre výbavu N Line+) môžete mať aj čiernu lakovanú strechu. Pridajte k tomu široký výber lakov a váš Hyundai KONA môže byť jedinečný presne ako vy.

Zdroj | Hyundai

Nová KONA sa pýši aj nízkym koeficientom odporu vzduchu len na úrovni 0,27, a tak sa môžete tešiť na vynikajúce aerodynamické vlastnosti či nižšiu spotrebu pri všetkých dostupných motorizáciách. A to ticho, to si budete pochvaľovať v interiéri nielen v elektrickej verzii modelu Hyundai KONA Electric. Interiér je pritom úplne nový, priestrannejší a dominujú mu dva 12,3-palcové displeje ukryté v jednoliatej horizontálnej zakrivenej panoramatickej ploche tak, aby ste ako vodič mali dokonalý prehľad o všetkých funkciách modelu. Podrobne si však high-tech vychytávky vo vnútri novinky predstavíme v ďalších dieloch nášho nového seriálu.

Zdroj | Hyundai

Zatiaľ prezradíme, že nechýba ani relaxačné sedadlo, špičkový head-up displej s premietaním na čelné sklo taktiež s veľkou uhlopriečkou až 12-palcov či vzdialený prístup k SUV pomocou aplikácie. Ale viete čo, prezradíme vám, že tu nechýba dokonca ani prístup pomocou digitálneho kľúča Digital Key 2 Touch. Jednoducho model KONA dokážete zamknúť, ale i odomknúť a dokonca naštartovať len s vašim smartfónom alebo hodinkami.

Rozhodne nás sledujte ďalej, nabudúce sa pozrieme na všetky dostupné motorizácie novinky. Ak však nechcete čakať, pozrite si ponuku Hyundai KONA aj hneď teraz. Potešíme vás správou, že toto mimoriadne atraktívne moderné SUV si môžete kúpiť od 22 590 eur, po uplatnení akciového bonusu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.