Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

13 správ

Leica predstavila kompaktný fotoaparát D-Lux 8. Ide o nástupcu D-Lux 7, ktorý bol vydaný ešte v roku 2018. Aj keď je v porovnaní s poslednou verziou podstatne prepracovaný, má rovnaký 17 Mpx Micro Four Thirds snímač a 24 – 75 mm (ekvivalent 35 mm) objektív s clonovým číslom f/1,7 – 2,8 ako predtým. Má čiernu povrchovú úpravu a obal v štýle kože, podobne ako plnoformátový kompakt Leica Q3. Nový fotoaparát podporuje snímanie do súborov RAW, čo je po prvý raz v rade D-Lux. Predávať sa začne 21. júla za 1 590 €.

Zdroj | Leica
Zobraziť celú správu

Pred necelým rokom bol predstavený Nothing Phone 2. CEO spoločnosti Carl Pei nedávno zverejnil sériu fotografií zobrazujúcich aktualizácie používateľského rozhrania systému Nothing. Aj keď sú zmeny softvéru zaujímavé, ľudia z Beebom si všimli, že telefón na fotografiách by mohol byť telefón Nothing Phone 3. Smartfón získal štvrté tlačidlo, ktorého účel zatiaľ nepoznáme, hovorí sa však, že aj iPhone 16 bude vybavený ďalším tlačidlom priamo pod tlačidlom napájania.

Zdroj | X/@getpeid
Zobraziť celú správu

Atari kúpilo značku Intellivision, spolu s viac ako 200 hrami od Intellivision Entertainment LLC. Okrem iného to znamená koniec vôbec prvej konzolovej vojny. Atari a Intellivison boli totiž urputnými súpermi už do roku 1979. „Spojenie Atari a Intellivision po 45 rokoch ukončí najdlhšie trvajúcu konzolovú vojnu v histórii,“ povedal Mike Mika, vedúci štúdia v Digital Eclipse vlastnenom Atari.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Ferrari prinesie svoje elektrické superauto až na budúci rok, ale už teraz varuje konkurenciu pred čínskymi elektromobilmi. Benedetto Vigna, šéf Ferrari hovorí, že nová konkurencia z Číny by mala byť „výzvou k akcii“ pre výrobcov automobilov v EÚ.

Zobraziť celú správu

Ponuka tovaru inšpirovaného spoločnosťou modelom Cybertruck sa opäť rozrástla. V e-shope Tesla ste mohli nájsť Cybervessel, izolovanú fľašu inšpirovanú Cybertruckom s cenou 50 dolárov. Podobne ako ostatné produkty Tesly, aj Cybervessel sa rýchlo vypredala. Téme netradičných produktov od Tesly sme sa venovali v samostatnom článku.

Zdroj | Tesla
Zobraziť celú správu

Nikkor minulý mesiac dosiahol nový míľnik, vyrobil 120 miliónov objektívov pre fotoaparáty Nikon. Aktuálne ponúka objektívy Nikkor F pre jednooké zrkadlovky a objektívy Nikkor Z pre mirrorless fotoaparáty Nikon. Spoločnosť oslávila v roku 2023 90. výročie od uvedenie prvého produktu na trh.

Zdroj | NIkkor
Zobraziť celú správu

Známy iFixit končí partnerstvo so Samsungom. Stalo sa to len dva roky po tom, ako spojili svoje sily pri iniciatíve na samoopravu. iFixit sa stal oficiálnym zdrojom pre domácich majstrov a majiteľov opravovní tretích strán na objednávanie originálnych náhradných dielov od Samsungu (napr. displeje, batérie, nabíjacie porty, zadné sklo). Spolupráca však narazila na neochotu Samsungu a umožnenie opráv vo veľkom rozsahu. „Z iFixit nebudú odstránené žiadne existujúce informácie, ale nebudeme priamo spolupracovať so Samsungom na vývoji nových manuálov,“ píše iFixit s tým, že od júna 2024 už nebude oficiálnym distribútorom dielov tretích strán pre Samsung.

Zobraziť celú správu

GM Energy, dcérska spoločnosť General Motors, demonštrovala napájanie domu z elektromobilu. Pri deme trvalo asi 36 sekúnd od vypnutia hlavného ističa až po spustenie systému napájania. V súčasnosti systém funguje iba s modelom Silverado EV RST.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.