Reklama

Volkswagen ID.7 je vybavený inteligentnými funkciami pre maximálny komfort

TECHBOX

V poradí piaty elektromobil z radu ID. prichádza ako dlho očakávaný sedan Volkswagen ID.7, ktorý posúva latku možného opäť výrazne vyššie.

Inžinieri z Wolfsburgu dokázali priniesť na trh elektromobil so špičkovými parametrami, ale aj inteligentnými funkciami, ktoré sa postarajú o maximálny komfort na cestách.

Nový plne elektrický Volkswagen ID.7 dostal novú verziu infotainmentu s novými a prepracovanými funkciami. Na špičkovej úrovni je aj samotná plynulosť a reakcie systému na každý dopyt či dotyk. Srdcom nového systému je 15-palcový dotykový displej so skvelým rozlíšením a vylepšenou grafikou či intuitívnym rozmiestnením jednotlivých funkcií a nastavení.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vo všetkým aspektoch ide o výrazný posun k dokonalosti ovládania elektromobilu. V hornej časti displeja sú prakticky rozmiestnené najdôležitejšie funkcie ako informácie o nabíjaní či akumulátore, navigácia či informácie o spotrebe a preklik na médiá. Samozrejmosťou je podpora pre bezdrôtové Android Auto či Apple CarPlay. Systém reaguje na každý dotyk okamžite. Reakcie, ale aj samotné zobrazovanie je maximálne plynulé s vysokou obnovovacou frekvenciou.

Najviac to oceníte pri využívaní navigácie, a to či už vstavanej, ale aj vami preferovanej pri prepojení s mobilným telefónom. Zabudovaná navigácia však patrí medzi tie najlepšie, ktoré v autách môžete nájsť. Presnosť navigácie je špičková, precízne vás naviguje aj pri jazde na diaľnici, kde pri odbáčaní včas informuje, v akom jazdnom pruhu sa máte držať, a to nielen vizualizovaním na displeji, ale aj svetelnou lištou pod čelným sklom.

Ak s elektromobilmi nemáte veľké skúsenosti, navigácia vo Volkswagen ID.7 vás podrží pri akejkoľvek jazde aj vďaka inteligentnému počítaniu dojazdu a zostatku percent v cieli. Pri používaní navigácie a zadaní cieľa, navigácia sama vypočíta, koľko percent budete mať po príchode do cieľa a prípadne sama naplánuje zastávky na nabíjanie v prípade, ak by boli potrebné, a to aj s odhadovaným časom nabíjania.

Z pozície vodiča tak nemusíte nič riešiť, iba sa držať plánu navigácie a užívať si komfort a ticho elektrickej jazdy. Absolútnou novinkou v ID.7 pre ešte vyššie pohodlie je inteligentná klimatizácia, ktorá je plne automatizovaná, a to vrátane nastavovania smeru fúkania. Jedným kliknutím sa smer nastaví tak, aby chladný či teplý vzduch išiel okolo vás. V prípade potreby si však môžete smerovanie nastaviť jednoduchým posúvaním prsta po displeji.

Klimatizácia však nie je jediným prvkom tepelného komfortu. Pridávajú sa totiž aj sedadlá, ktoré sú v prípade zvolenej výbavy vyhrievané vpredu aj vzadu a ventilované vpredu. Auto tak vyhodnocuje aj teplotu sedadla, vďaka čomu automaticky zapína primeranú ventiláciu či ohrev tak, aby bol pre vás maximálne komfortný. V prípade potreby však môžete jedným kliknutím tepelný komfort nastaviť podľa aktuálne potreby – zohrievanie rúk, nôh.

Pre dosiahnutie ideálneho komfortu je dôležitá aj mobilná aplikácia pre vzdialené ovládanie vozidla či sledovanie aktuálneho stavu. Volkswagen ID.7 môžete monitorovať a ovládať cez mobilnú aplikáciu Volkswagen. Medzi aktuálne podporované funkcie patrí napríklad vzdialené spustenie klimatizácie či plánovanie navigácie ešte predtým, ako nastúpite do auta.

Absolútne nový Volkswagen ID.7 si aktuálne môžete dopriať 53 490 €, a to vo verzii ID.7 Pro s výbavou LIMITED v hodnote 9 340 € zadarmo a s bonusom 3 000 €. Ak sa vám novinka páči, o týždeň vám predstavíme ďalšie vychytávky modelu, a to najmä v oblasti bezpečnosti.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.