Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

12 správ

Určite si zapamätajte novú skratku, LM! LM = Luxury Mover, totiž veľmi presne vystihuje to, na čo sa práve v našom novom videu pozriete – luxusné MPV, ktoré si môžete dopriať v dvoch verziách, a to so štyrmi alebo siedmimi miestami na sedenie.

Zobraziť celú správu

Apple plánuje zvýšiť produkciu iPhonov v Indii, do roku 2028 ju zvýši z necelých 15 % na 25 %. Tento cieľ naznačuje snahu Apple vybudovať silnú sieť miestnych dodávateľov tak, aby znížil závislosť od čínskych dodávateľov. Poukazuje však aj to, že spoločnosť koriguje svoje predchádzajúce plány, ktoré hovorili o tom, že až 25 % iPhonov bude do roku 2025 pochádzať z Indie, do roku 2027 to mala byť až polovica.

Zobraziť celú správu

ESET vydal najnovšiu správu APT Activity Report, ktorá sumarizuje aktivity vybraných skupín pokročilých pretrvávajúcich hrozieb. ESET zmapoval operácie hackerov napojených na Rusko, Čínu a Irán. Skupiny napojené na Irán zvýšili svoju aktivitu proti Izraelu po útoku vedenom Hamasom na Izrael v októbri 2023 a počas prebiehajúcej vojny v Gaze. Skupiny napojené na Rusko sa sa stále zameriavali najmä na špionáž v rámci EÚ a pokračovali v útokoch proti Ukrajine. Útočníci napojení na Čínu využívali zraniteľnosti v softvéroch a technológiách určených pre verejnosť, ako sú siete VPN a firewally. Hlavným cieľom väčšiny kampaní boli vládne organizácie.

Zdroj | Jon Tyson
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Microsoft na svojej konferencii predstavil popri nových notebookov Surface a počítačovej platformy Copilot+ viacero zaujímavých funkcií pre asistenta AI. Copilot dokáže pomáhať aj vo videohrách. Microsoft predviedol zaujímavú ukážku AI, ktorá pomáha hráčovi v Minecrafte. V ňom je možné počuť interakciu hráča a druhého pilota v prirodzenom jazyku. Možnosti konverzácie Copilota v reálnom čase sú poháňané najnovším modelom OpenAI GPT-4o.

Zobraziť celú správu

Skupina O2 dosiahla v prvých troch mesiacoch výnosy vo výške 85 milónov eur. V porovnaní s 1Q minulého roka vzrástli zhruba o 2 %. Počet aktívnych SIM kariet medziročne vzrástol o 1 % na 2,31 mil. O2 aj naďalej masívne investuje do modernizácie sietí. V 1Q pribudlo do pokrytia 5G 223 nových lokalít, celkovo môže 5G sieť od O2 využívať 76,5 % ľudí na Slovensku.

Zobraziť celú správu

Len zhruba 15 % elektród implantovaných do mozgu prvého pacienta s ľudským mozgovým čipom Neuralink funguje správne. Zvyšných 85 % vlákien ostalo nefunkčných. Neuralink zverejnil, že niekoľko zo 64 vlákien tenších ako vlasy sa stiahlo. Každé nesie viacero elektród, celkovo 1 024 naprieč vláknami, ktoré sú chirurgicky implantované do blízkosti neurónov. Onedlho dostane mozgový čip druhý pacient.

Zobraziť celú správu

OpenAI dočasne pozastavila hlasovú voľbu Sky na ChatGPT po tom, ako používatelia začali hovoriť, že ide o realistickú napodobeninu hlasu herečky Scarlett Johansson. OpenAI tvrdí, že Sky nie je určený na napodobňovanie žiadnej konkrétnej celebrity problematický hlas je v skutočnosti hlasom profesionálnej herečky. Spoločnosť zdôraznila svoj záväzok chrániť súkromie svojich hlasových aktérov, a preto nezverejní ich identitu.

Zobraziť celú správu

Microsoft využíva svoj nový Surface a tohtoročnú vývojársku konferenciu Build ako platformu na spustenie svojej novej počítačovej iniciatívy „Copilot+“, ktorá prichádza so špecifickými hardvérovými požiadavkami, ktoré musia systémy spĺňať, aby boli funkčné. Budú potrebovať minimálne 16 GB RAM a 256 GB úložného priestoru, aby vyhovovali požiadavkám na pamäť aj požiadavkám na úložisko na disku. Najväčšou, takmer nesplniteľnosťou výzvou bude integrovaná neurónová procesorová jednotka alebo NPU. Microsoft vyžaduje NPU s výkonom 40 biliónov operácií za sekundu (TOPS). Momentálne môže túto požiadavku splniť iba jeden čip v ekosystéme Windows PC, ktorý ešte nie je úplne dostupný, Snapdragon X Elite a X Plus

Zobraziť celú správu

Lamborghini potvrdilo 800-koňový motor V8 pre nástupcu modelu Huracán. Model dostane 4,0-litrový V8 s dvoma turbodúchadlami s výkonom približne 800 koní a spojený s osemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Predstavenie prebehne neskôr v tomto roku.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.