Reklama

Microsoft

#Umelá inteligencia

Je Sundar Pichai druhým Stevom Ballmerom? Google má opakovať chyby Microsoftu

  • 4 min.
  • 23.2.2024

Microsoft nedávno oznámila aktualizácie svojho Copilota pre Windows, pričom na spätnú väzbu od používateľov reagovala malou, no významnou zmenou. Četovacie okná pre Copilot sa teraz štandardne spúšťajú s väčším priestorom, čím sa riešia požiadavky používateľov, pričom je možné prepnúť späť na tenšie okno vedľa seba, ak si to želajú. V budúcnosti sa zrejme dočkáme Copilota na celú obrazovku. Okrem väčšej predvolenej veľkosti okna četu pribudlo špeciálne tlačidlo, vďaka ktorému sa Copilot zobrazí vedľa iného otvoreného okna. Táto funkcia umožňuje Copilotovi pokryť polovicu obrazovky popri akejkoľvek otvorenej aplikácii a plynulo sa vrátiť do režimu prekrytia ďalším kliknutím na tlačidlo.

Zobraziť celú správu

Microsoft zverejnil správu o ziskoch za 2Q fiškálneho roka 2024 s príjmami 57,36 miliárd eur (o 18 % viac ako minulý rok) a ziskami 20,26 miliardy eur (nárast o 33 %). Konečne vidíme, ako akvizícia Activision Blizzard v hodnote 63,56 miliárd eur ovplyvňuje spoločnosť s hodnotou 2,77 biliónov eur. Microsoft síce nezverejnil konkrétne čísla, uvádza však, že jeho celkové príjmy z hier vzrástli o 49 %, z čoho 44 bodov pochádza z „čistého vplyvu“ dohody Activision.

Zobraziť celú správu

Spoločnosť HP Enterprise bola minulý rok infiltrovaná hackerskou skupinou napojenou na ruskú spravodajskú službu. Uviedla to Komisia pre cenné papiere a burzu. Predpokladá sa, že aktérom hrozby je Midnight Blizzard, tiež známy ako Cozy Bear. Ide o tú istú skupinu, ktorá nedávno narušila e-mailové účty niekoľkých vedúcich pracovníkov a iných zamestnancov spoločnosti Microsoft. Táto hekerská skupina stojí aj za útokmi SolarWinds, ktorá zasiahla viaceré vládne subjekty vrátane ministerstva financií USA a vnútornej bezpečnosti.

Zobraziť celú správu

Copilot od Microsoftu dosiahol nový míľnik v podobe viac ako 5 miliárd četov a viac ako 5 miliárd vytvorených obrázkov. Služby umelej inteligencie najviac využívajú tvorcovia, výskumníci, programátori, ktorí sa dožadovali aj možnosti využívať Copilota v aplikáciách Microsoft 365 na osobné použitie. Microsoft ich vypočul a prichádza s verziou Copilot Pro. Ide o nové prémiové predplatné pre jednotlivcov, ktoré poskytuje vyššiu úroveň služieb pre AI služby, integruje funkcie Copilot AI do predplatiteľskej služby Microsoft 365 Personal a Family.

Zobraziť celú správu
#Herné konzoly

Veľa muziky za málo peňazí? Xbox series X je teraz o 20 % lacnejší!

  • 2 min.
  • 24.1.2024

Microsoft zaznamenal od svojho založenia v roku 1975 aj množstvo neúspechov. Tie sú však nevyhnutné, ak spoločnosť určuje trendy a snaží sa prinášať stále niečo nové a inovatívne. Niektoré z týchto zlyhaní boli bezvýznamné, zatiaľ čo iné, väčšie chyby, boli také významné, že zrejme nepriamo pomohli pomohli posilniť konkurenčné spoločností ako Apple a Google. Pozrite si 5 najhorších zariadení Microsoft v histórii firmy.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.