Reklama

Mitsubishi prekvapuje na celej čiare elektromobilom ako pre misiu na Mars

Zdroj | Mitsubishi
Richard Pliešovský
Zdroj | Mitsubishi
Zdroj | Mitsubishi

Mitsubishi sa pripravuje dobiť USA v druhej polovici desaťročia novou osobnou dodávkou, ktorá by podľa obrázkov zrejme obstála aj na Marse.

Futuristický dizajn konceptu naznačuje, že nový elektromobil bude okrem machrovania okolo obchoďákov ako stvorený na off-roadové jazdy.

Obsah pokračuje pod reklamou

Koncept je známy pod názvom Mitsubishi Delica. Zamestnanci značky zúčastnení na programe Mitsubishi Momentum 2030 povedali pre Automotive News, že dodávka našla inšpiráciu v koncepte D:X, ktorý bol predstavený minulý rok v Tokiu.

Zdroj | Mitsubishi

Mitsubishi Delica je v podstate terénnejší variant Outlandera s robustnými prvkami. Najnovšie modely Outlandera (spaľovací pohon aj PHEV) boli vyvinuté s Nissanom, ich spolupráca však trová od roku 2018. Elektrická dodávka by mala zaujať tých, ktorí majú radi prírodu, kempovanie a veci s tým spojené. Pohon bude zrejme aj z tohto dôvodu plug-in hybridný.

Zdroj | Mitsubishi

Keďže ide o koncept, je jasné, že komerčná verzia nebude vyzerať na 100 % rovnako. Otázniky vzbudzuje napríklad predný sklenený panel umožňujúci vidieť cestu pred sebou, či nastavenie palubnej dosky a volantu, ktoré sa pohybuje spolu s dverami vodiča. Naopak, isté by malo byť 3-radové usporiadanie sedadiel pre šesť cestujúcich.

Mitsubishi si v USA zvyšuje predajné čísla. Prezident a generálny riaditeľ Mitsubishi North America Mark Chaffin povedal, že Program Momentum 2030 „bude na tom stavať a pripraví pôdu pre predstavenie nových pohonných jednotiek a vozidiel, otvorenie nových obchodných zastúpení a vývoj nových technológií, vďaka ktorým bude nakupovanie a vlastníctvo rýchlejšie, jednoduchšie a príjemnejšie.“

Podľa Automotive News sa môže Mitsubishi v budúcnosti zamerať na elektrifikované pick-upy. Ak sa však aj začne vyrábať, určite to nebude v dohľadnej dobe.

Zdroj | Mitsubishi
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.