Reklama
Správa dňa

Tesla má pripravené nové kryty kolies na Cybertruck

11 správ

V redakcii máme radi LEGO a preto nám nemohol ujsť model Concorde. LEGO Icons Concorde 10318 je výnimočnou stavebnicou vo viacerých ohľadoch. Samotný Concorde je ikonou vo svete letectva. Z kociek LEGO ho môžete mať vo veľkosti viac ako 1 m, presne na dĺžku meria 105 cm. Pri skladaní sa zabavíte a oceníte i funkčné prvky, ako vysúvací podvozok či interiér so sedadlami či WC.

Zobraziť celú správu

Európska vesmírna agentúra zverejnila nie príliš potešujúce oznámenie týkajúce sa kozmickej lode BepiColombo, ktorá pozostáva z dvoch orbiterov smerujúcich k Merkúru. Porucha na kozmickej lodi zhoršuje schopnosť generovania ťahu. Problém bol zaznamenaný už 26. apríla, keď mal primárny pohonný systém kozmickej lode vykonať orbitálny manéver. Do solárno-elektrického pohonného systému nebolo v tom čase dodávané dostatočné množstvo elektrickej energie. Súčasnými prioritami je udržať stabilný pohon kozmickej lode na súčasnej úrovni výkonu a odhadnúť, ako to ovplyvní nadchádzajúce manévre.

Zobraziť celú správu

Nemecký startup Voodin Blade Technology vyrobil 9,3-metrové drevené čepele špeciálne z vrstveného dyhového reziva (LVL) a nainštaloval na existujúcu veternú turbínu v Breune v Nemecku neďaleko mesta Kassel. Podľa Národného laboratória pre obnoviteľnú energiu je asi 85 až 90 % častí veternej turbíny vyrobených z materiálov, ktoré je možné recyklovať. Výnimkou sú čepele, pretože sú vyrobené zo sklenených vlákien a uhlíkových vlákien spojených epoxidovou živicou, ktorá sa ťažko a nákladne rozkladá. Voodin tvrdí, že jeho čepele LVL sú 100 % recyklovateľné.

Zdroj | Voodin Blade Technology
Zobraziť celú správu

Len 2 týždne po podpísaní dohody o strategickej spolupráci s Lotus Technology oznámilo NIO dodatočnú dohodu s čínskym GAC Group o spolupráci pri nabíjaní, ako aj výmene a implementácii nového jednotného štandardu batérií. Spoločne budú tiež vyvíjať nové stanice na výmenu batérií kompatibilné s modelmi elektromobilov oboch značiek.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Nová spodná lišta v Google Maps, ktorú spoločnosť ukázala na konferencii I/O, sa už začína zavádzať do Androidu. Mapy Google zjednodušujú spodnú lištu na voľby Preskúmať, Vy a Prispieť. Prvá a posledná karta sú nezmenené, no zahŕňa funkcie Prejsť, Uložené a Aktualizácie.

Zobraziť celú správu

Jaguar postupne zmenšuje svoju globálnu ponuku vozidie, pretože sa pripravuje začať od nuly v snahe posunúť sa na vyššiu úroveň. Po XE a F-Type je na rade F-Pace, ktorý sa v mnohých krajinách prestane predávať. Išlo o SUV spoločnosti, na trh bolo prišlo v roku 2016 a stal sa z neho jeden z najpredávanejších modelov všetkých čias. Teraz skončí na európskom trhu neskôr v roku 2024, rozlúči sa s limitovanou edíciou modelu pod názvom 90th Anniversary Edition.

Zdroj | Jaguar
Zobraziť celú správu

Tesla začala prijímať späť do zamestnania niektorých z takmer 500 členov tímu pre nabíjanie, ktorých CEO Elon Musk prepustil koncom minulého mesiaca. Rozpustenie tímu prekvapilo odborníkov na elektromobily, pretože nabíjačky Supercharger boli (zrejme) najšikovnejším produktom Tesly za posledné roky a stal sa z nich priemyselný štandard.

Zobraziť celú správu

Podľa najnovších únikov informácií zväčší Apple veľkosť displejov iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max na 6,3″ a 6,9″. Už sme videli niekoľko makiet nových modelov, teraz si môžeme urobiť lepšiu predstavu o tom, o koľko väčší bude iPhone 16 Pro Max na základe nových fotografií fiktívnej jednotky vedľa iPhone 15 Pro Max.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.