Reklama

Oplatia sa nové mini LED telky od Panasonicu?

Zdroj | Panasonic
Richard Pliešovský
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Panasonic predstavil niekoľko nových modelových sérií pre tento rok. Okrem televízorov s OLED panelmi prichádzajú na trh aj obrazovky s mini LED.

Ide o sériu Panasonic W95A, ktorá je v troch veľkostiach – 75″, 65″ a 55″. Prináša vylepšené ovládanie podsvietenia pomocou funkcie Local Dimming Ultra.

Zdroj | Panasonic
Obsah pokračuje pod reklamou

Táto funkcia minimalizuje „halo efekt“, ktorý je častým neduhom LCD displejov. W95A vďaka Quantum Dot Sheet podávajú vernú reprodukciu farieb a vylepšený kontrast.

Pozrite si

Nové Panasonic OLED TV sa ovládajú hlasom a môžu premeniť na smart displej

Mini LED obrazovka má rozlíšenie 3 840 x 2 160 px s pozorovacími uhlami 178 °. Pracuje na obnovovacej frekvencii od 48 do 144 Hz, čiže opäť sa myslelo aj na hráčov. Tí si na svoje prídu pri prepnutí sa do režimu Extreme Game Mode.

Zdroj | Panasonic

Zážitok zo sledovania posúva procesor HCX Pro AI Processor MK II a Filmmaker Mode s inteligentným snímaním. Nové televízory tejto série sú tiež vybavené zabudovaným systémom priestorového zvuku Dynamic Theatre Surround Sound, pre lepšie basy si môžete pripojiť externý subwoofer.

Aj táto séria má vstavaný systém Fire TV, čo okrem iného znamená podporu hlasového asistenta Alexa. Umožní nielen ovládanie smart domácnosti (televízory majú ovládací panel Smart Home), ale aj možnosť zadávania hlasových príkazov (v podporovanom jazyku).

Zdroj | Panasonic

Na to, či sa nové mini LED televízory od Panasonicu oplatia, budeme poznať odpoveď až vtedy, keď budú známe ceny pre náš trh. Tie zatiaľ, rovnako ako ich dostupnosť, nepoznáme.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.